Jump to content

airbag module


cyper
 Share

Postare recomandată

va salut!am si eu o mica problema !am luat un passat din 2004 1.9 tdi 74kv cod motor avb cu lumina de airbag aprinsa.am bagat testerul si zice ca lipseste modulul airbag ca atare am desfacut torpedoul si am gasit mufa galbena din poza atirnata .nu gasesc comform testerului nici mufa pentru swithului de on off modulu lam gasit pe ebay dar nu stiu ce serie trebuie sa aiba....si unde gasesc mufa pt swith?

s-l1600fdgfg.jpg

IMG_1685.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca testerul spoune asa ceva, posteaza erorile sa vedem si noi sa te credem....

NU gasesti comutatorul de dezactivare a airbagului pasager deoarece nu este pe masina, ar trebui sa fie in mufa aia la care ai facut tu poza.

Tu stii unde este montat modulul de airbag la masina ta ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/29/2016 at 6:42 PM, Al Bundy said:

Nu cred ca testerul spoune asa ceva, posteaza erorile sa vedem si noi sa te credem....

NU gasesti comutatorul de dezactivare a airbagului pasager deoarece nu este pe masina, ar trebui sa fie in mufa aia la care ai facut tu poza.

Tu stii unde este montat modulul de airbag la masina ta ?

voi posta maine pozele de la tester pt ca trebuie sa-l fac din nou si baiatul care se ocupa este ocupat!

esti sigur ca in acea mufa vine comutatorul?daca da da-mi si mie o poza cu acel comutator sa-l pot cumpara

nu stiu unde este modulul de airbag pe aceasta masina.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok uitati si erorile!deci care ar fi rezolvarea?si de la ce este mufa galbena?ca am luat un comutator de pe o masina identica si nu prea are treaba cu mufa mea...alta nici nu am gasit....

IMG_1764.JPG

IMG_1769.JPG

IMG_1768.JPG

Modificat de cyper
inca o poza
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din erorile de mai sus reiese ca masina a fost lovite pe dreapta si are cele 3 airbaguri sarite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok dar cum le pot rezolva ori ce trebuie sa schimb....pt a disparea eroarea din bord!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Calculatorul de airbag.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de verificat mufele de la cele 3 ignitere sau daca mai exista igniterele acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 12/3/2016 at 6:55 PM, Al Bundy said:

de verificat mufele de la cele 3 ignitere sau daca mai exista igniterele acolo.

sunt toate 3 si mufate corespunzator cum ramane cu mufa galbena din poza?de la ce este?si cum anulez erorile?cei de la reprezentanta au zis ca lipseste switchiul on/off....nu au vrut sa-mi dezactiveze/stergere erori pt simplu motiv ca ,,nu au voie"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este de la ce am spus mai sus, switch dezactivare airbag pasager.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 12/12/2016 at 11:01 AM, Al Bundy said:

este de la ce am spus mai sus, switch dezactivare airbag pasager.

ok multumesc pt lamurire ai te rog o poza cu acest swith sau un cod ...?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!