Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

Salutare!

    Am nevoie de un tinichigiu bun si nu scump. Am de facut niste lucrari la un polo din 99 pe partea spate: aripi, contraaripi, oala telescop....etc... Va rog daca se poate sa mi recomndati pe cineva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti!

 

Stiti cumva un service pentru ITP sa lucreze sambata? Si pe care il recomandati, bineinteles.


Salutare!

    Am nevoie de un tinichigiu bun si nu scump. Am de facut niste lucrari la un polo din 99 pe partea spate: aripi, contraaripi, oala telescop....etc... Va rog daca se poate sa mi recomndati pe cineva.

 

Attila -  0744 275 291

 

E pe strada Mesterul Manole (pe langa IRA cum mergi spre RADP Cluj. Mi-am vopsit la el acum vreo 2 ani bandourile si o parte din bara fata, si si acuma sunt ca noi, Recomand!

Modificat de andrub
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Str. Al. Vaida Voievod, imediat dupa curba, unde sunt si ceva masini agricole, intri in curte si la dreapta (acum 2 ani am facut acolo ITP sambata)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie programare? Știu ca sunt vreo doua service-uri acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am avut, si nici altii care au venit atunci, dar totusi cred ca ár fi bine sa suni inainte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Calea Baciului, vis-a-vis (aproximativ, de fapt un piiiic mai inspre Cluj) de Petrom.

Eurosig. 98 lei pentru autoturisme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ati putea sa-mi recomandati pe cineva priceput în diagnosticarea problemelor de transmisie - ambreiaj, cutie si subansambluri ? Imi agata la schimbarea treptelor de viteza, dupa ce am incercat reglare timonerie, aerisire ambreiaj, schimbare ulei cutie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,

 

Am o problema cu Golf5: clima pe partea dreapta nu mai da aer cald.

Unde ati recomanda sa merg in Cluj pentru reparatie?

Am fost la Bosh Car Service si nu au mai facut treaba asta pe Golf 5 (desfacut bord pentru umblat la clima) s-ar baga pentru prima data la asa ceva.

 

Aveti idee si cam cat ar costa o astfel de reparatie doar manopera in cazul in care sa zicem e clapeta de aer pe partea dreapta defecta?

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca la reprezentanta. Cel putin cand am avut eu problema asta in trecut,  motorasul respectiv l-am gasit numai la reprezentanta. Ar mai fi solutia sa dai jos bordul  si sa degripezi tu singur acel motoras  insa nu o sa tina mult carpeala. Era in jur de 150-200 RON manopera.

Modificat de gh3pard
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de informatie!

 

BTW - a durat mult reparatia? Ai idee cumva, chiar tb sa dea jos tot bordul sau se poate doar cu torpedoul si/sau alte plastice pe-acolo pe la picoare?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu a durat mult. Piesa o au pe stoc. Am asteptat cam max. 2 h in sala de asteptare la o cafea.  Nu stiu cum au procedat la inlocuire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noh, la mine a durat pana la urma mai mult. Mi-au desfacut astia de la Bosch Service tot bordul si clapetele mergeau cum trebuie.

La tine probabil a fost senzorul de temperatura de pe partea aia sau ceva ce s-a putut schimba rapid.

Am sunat si la Autoworld si ei au zis ca au avut cu acelasi simptom si care au stat doua zile si care au stat o saptamana si ca pt clapete tb dat tot bordul jos si dureaza 2 zile.

 

La mine e radiatorul climei infundat si se incalzeste numai o parte din el - ciudat.

Au bagat ceva de curatat da nu prea am avut timp sa mai las masina; acum e ceva mai bine, o sa mai merg o data cand o sa am timp sa mai bage la curatat mai mult timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Ma ajuta cineva cu o recomandare pentru o reparatie oglinda stanga (sofer). Cred ca a fost data peste cap si in momentul de fata nu mai sta fixa (cred ca e dusa piedica/siguranta). As prefera o persoana nu neaparat un service, evident din motive financiare.

Va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nimeni nimic? Ma multumesc si cu un service daca altfel nu se poate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Persoana (care are service): Claudiu 0745634264 (Pe str. Traian Vuia).

Mie mi-a facut diagnoza sau mici constari fara bani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de recomandare. Am discutat telefonic cu d-nul Claudiu, i-am expus problema insa varianta oferita de el era sa schimb toata oglinda... Alte idei, cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@grati.

In 95% din cazuri in care oglinda e data peste cap cu forta se rupe acea piedica si...ajungi la ce ti a spus dnl.cu service, asta daca nu cumva vrei sa faci o"tiganeala"la oglinda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur mai e ceva distrus pe langa acel opritor. Eu am avut oglinda data peste cap si opritorul rupt, carcasa si oglinda distruse, dar partea care a ramas statea foarte bine la locul ei. Poate ca la VW e diferit fata de Skoda.

post-44861-0-34814300-1417717903_thumb.j

Modificat de Septimiu.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E la fel ca si la vw, dupa soc nu prea scapa in interior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oglinda mea e in stare perfectă. Nici măcar nu are vreo zgârietură. Așadar nu poate fi vorba de un șoc prea mare. Dacă mai are cineva recomandări pentru rezolvarea problemei mele e binevenit sa le facă. Va mulțumesc pentru implicare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@grati.

Cred ca nu ai inteles, nu exteriorul oglinzii conteaza ci interiorul de sub sticla, ceia ce a atasat/aratat septimiu.

Nu poti sa faci decat" o tiganeala"baga un holsurub prin carcasa in corpul/piedica interioara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca cel mai bine este sa desfaci capacul exterior si sigur o sa iti dai seama din ce cauza nu mai sta fixa. S-ar putea sa fie ceva probleme la acel arc care tine oglinda apasata in suportul de jos sau la sistemul care tine acel arc dar pana nu o desfaci e greu de spus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate la capitolul indemanare si ,,scule auto" nu stau tare bine. Decat sa stric ceva preferam sa platesc pe cineva cu priceperea si uneltele necesare sa realizeze aceasta operatiune. Daca cineva dintre voi are timpul si uneltele necesare propunerea meu ramane valabila. Chiar daca o sa facem doar o ,,tiganie" pana cand o sa cumpar o alta oglinda eu ma declar multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia legatura atunci cu, colegul Dementor(Bogdan)de pe forum, e din Cj.si poate te ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut baieti,

 

Imi poate recomanda cineva un service/reprezentanta in Cluj unde as putea merge sa fac un test auto? 

Vreau sa cumpar un Passat 2011 din Cluj si nu stiu la ce service, care e de incredere, sa merg.

Merita reprezentanta VW sau Skoda sau Seat.

Rog pe cine a avut de-aface cu ei sa imi spuna care sunt mai seriosi. E vorba de 11.000 euro, bani care nu ii ai in fiecare zi.

 

Multumesc :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!