Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

Daca e vorba de lucru de calitate (tinichigerie, piese, etc.), am auzit vorbe bune despre BIF COM (la iesirea din Baci, mai faci vreo 2 km. si e pe dreapta, inainte de podul peste c.f.), iar pentru partea electrica, eu ti-as recomanda sa-l cauti pe Dl. Casian (0264420196, pe Str. George Enescu in Grigorescu 19; zona P-ta 14 Iulie, cum mergi "pe interzis" pe G. Enescu, a treia casa pe dreapta) insa nu cred ca vreunul dintre locurile astea sa fie open for business inainte de 5 ianuarie.

Succes :)

post-16418-0-79048000-1356613875_thumb.j post-16418-0-81355900-1356613889_thumb.j

Daca sunt colegi cu alte variante mai bune, sa ma corecteze fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ioi dar pe Casian il cunosc pelrsonal...am zis cineva care sa nu-mi ia mai mult decat costa masina lol. Casian face masini mai bune decat a mea care e la varsta a 3-a.....am sunat la BIF...ei nu lucreaza cu asigurari si eu nu am de gand sa platesc din moment ce nu a fost vina mea.

Modificat de AlexGolfulet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E ok Casian am facut si eu la el alternatorul si electromotorul la el si nu am avut probleme de atunci

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Multi Ani la toata Lumea !!!

... insa noul an vine pentru mine cu o mica problema - un fazan plesnit de parbriz. Mai jos vedeti cum arata crapatura. Parbrizul este un Saint Gobain Sekurit original cu sigla VW. Insa de cand am luat masina nu am fost cel mai multumit de el, parca fiecare pietricica lasa o zgarietura mica pe el (se pot vedea destul de multe in poze, e drept ca la viteze mari). Dupa ce am tot citit pe forum, astazi am umblat prin Cluj sa ma interesez cat ma costa unu nou sau daca merita reparat (ar trebui date 5 gauri).

Am nevoide de Parbriz incalzit, cu senzor de ploaia/lumina, si asta am gasit:

La Parbrize.ro au Pilkington cu ~ 650 RON (cu tenta verde si fara parasoloar) - nu stiu Saint Gobain'ul ce tenta ar trebui sa aibe.

Au spus ca reparatia cu rasina nu are rost pt. ca ar fi 80 RON per/gaura

La Salstar Masterfol au Nordglass cu 1050 RON (nu stiu de tenta sau parasolar).

Aici au spus ca il repara cu 100 RON insa nu garanteaza cat va tine pentru ca deja e destul de intins.

Si am spus sa incerc si la reprezentanta VW unde au cerut 2500, insa fara sa mentioneze care este adevarata marca a parbrizului.

Ati mai fost careva pe la ei? Sau recomandati altceva/altcineva, ce/unde? Exista si modele cu confort sporit?

Aici pozele

http://imageshack.us/a/img713/7540/dsc01311i.jpg

http://imageshack.us/a/img715/5113/dsc01312xr.jpg

Mersi si Numa Bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu colaborez cu cei de la Pilklinton de cativa ani buni, cu diverse masini de la firma unde lucrez si nu am avut probleme cu ei nici la manopera nici la calitatea parbrizelor...

sent from s advance using tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de raspuns. Si eu tind spre Pilkington insa nelamurirea mea este de ce diferenta de pret? La Masterfol au si Pilkington la 1150 cu montaj iar la Parbrize Pilkington e ~670-700 cu montaj. diferenta de 450. Mi s-a spus ca exista un singur model deci ar trebui sa fie acelasi lucru, nu? Restul e adaos? Mai ales ca sunt la 500 de metri unu de celalalt.

Deocamdata sunt la Masterfol si incerc sa repar cu 100 de lei sa ma mai tina o luna. nu de alta da mai am un drum in zona Medias unde l-am belit si acum si nu are rost sa pun nou pana in februarie.

Modificat de killeru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai Pilklinton e importator si distribuitor in tara noastra...una peste alta am primit niste preturi mai mult decat decente de la ei cu cateva ocazii si mi se pare ca isi da toata silinta pentru multumirea clientului.

Eu parbrizele le schimb primavara...cam pe la sf lui martie jumatea lui aprilie. Ca fapt divers din 2008 incoace in fiecare primavara schimb parbrizul la o masina...:-D

sent from s advance using tapatalk 2

Modificat de Sookie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca incet incet voi ajunge si eu la aceasta "performanta" :)

Pe cine intereseaza am reparat parbrizul la Salstar Masterfol cu 100 RON (5 brate din crapatura si le-au "inchis" cu 5 gauri) si si-au dat toata silinta. Mie unu mi se pare ca au lucrat forate bine si ii recomand. La Parbrize Pilkington (tot pe Dorobantilor cu cateva numere mai incolo) mi-au cerut dupa cum ziceam 80 RON/Gaura, deci nu prea merita.

Insa in primavara voi lua un parbriz nou si voi apela la cei de la Parbrize Pilkington dupa mai multe recomandari si oferta foarte buna pe care o au.

Numa Bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru parbriz poti incerca si pe calea floresti (langa vechiul service, intre strada Taberei si Billa), un coleg si-a schimbat in vara la un A4 si este multumit, acolo era cel mai ieftin, din pacate nu stiu ce marca era.

Modificat de le banner
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caut service bun pt revizia periodica, ulei+filtre, remediere antena GPS si priza de 220 de pe consola centrala, revizia sa fie trecuta in cartea de service si in baza de date VW. Mentionez ca siguranta pt priza e arsa, dar daca pun una noua, chiar cu motorul oprit, o arde instant. O verificare a softului masinii, la diagnostic cu VAG-Com apare anul 2101. Eventual uleiul si filtrele sa le aduc eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu ca sa ai revizia trecuta in baza de date vw trebuie sa mergi oa reprezentanta, posibil sa ma insel desi nu cred...

Priza de 220?

sent from s advance using tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revizia poti sa ti-o faci la orice service, in cartea de service poate sa-ti treaca oricine orice, insa in baza de date VW n-au cum sa-ti treaca lucrarile efectuate. E oarecum logic, daca stai sa te gandesti putin :dry:

Si ieftin, cu piesele la sacosa, si cu carte completata si baza de date VW, mai greutz... Era o vorba romaneasca: si cu ***-n *****, si cu sufletu-n Rai, nu se poate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt mai multe reprezentante la care pot merge, Skoda, Audi si VW, nu am auzit daca este pt Seat. Pt consultarea bazei de date am fost la Audi, pe Feleac si la VW in Manastur, peste tot am intalnit amabilitate. Care dintre ele recomandati, ca sa fiu mai explicit? Ma gandeam ca mai sunt service-uri agreate care au acces la baza de date. Sunt plecat de 13 ani din Cluj si nu sunt la curent cu toate schimbarile din oras, chiar daca mama locuieste acolo. La reprezentanta Skoda din Mures te lasa sa vi cu materialul tau, cel putin asa posta un coleg de forum care lucreaza acolo. Deci se poate si mai ieftin.

Si da, am priza de 220V cu max 150W pe consola centrala, dar care are un scurt pe undeva, ca bata siguranta chiar cu motorul oprit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cand am avut Seat-ul, fiind in garantie am fost la Compexit, sunt amabili si nu am avut probleme cu ei

sent from s advance using tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Stiti cumva un service/ persoana foarte buna pe partea de electronica ... de exemplu montat computer de bord sau tempomat la o masina care nu are aceste optiuni incorporate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine se ocupa cu parbriZe in Cluj? am luat o piatra in parbrizul nou si nu vreau sa se extinda ... la Compexit unde l-au pus nu se ocupa si la Pilkington mi-au cerut 80 lei ceea ce mi se paree foarte mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult , ii voi contacta sa vad cat imi cer :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bujulache si komodo

Userul Tagha de pe forum face asa ceva. Eu la el mi-am montat tempomatul si il recomand.

sent from s advance using tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

+1 pentru Iulian

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da il stiu mi-am mai reparat si eu chestii electronice la el foarte ok...insa ma gandeam si la alte variante mai aproape de marasti, gheorgheni:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici intr-un caz sa nu mergeti la Automert pe Calea Turzi. Eu mi-am schimbat turbosuflanta la ei. Sefu de acolo iti vb frumos pana iti ia banii. Dupa aceea daca lucrarea nu e buna da vina pe motor. Mecaniici sunt baieti de treaba dar nu au ce sa faca cu asa sef care urla si injura fara sa fie curios cine e de fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bujulache si komodo

Userul Tagha de pe forum face asa ceva. Eu la el mi-am montat tempomatul si il recomand.

+1 pentru Iulian

Iulian si userul Tagha sunt aceasi persoana :) ? Si-a schimbat cumva id-ul ca nu gasesc nici un user cu id-ul Tagha la Member List. M-ar interesa si pe mine pt niste probleme la clapetele de la climatronic la masina din profil. Se ocupa cu asa ceva?

Puteti sa-mi dati careva datele lui de contact? Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!