Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

Am fost zilele trecute la Ymy pentru un schimb de placute de frana si ceva tampoane la amortizoarele de pe spate. Mi-a placut foarte mult cum a lucrat: frumos, ingrijit, mi-a permis sa stau acolo langa el sa observ ce face. Am apreciat foarte mult faptul ca piesele le-a desigilat in fata mea. M-a costat 300 de RON, cu tot cu piese. Recomand.

Modificat de mottanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, stiti pe cineva care schimba tulumbe(pompa servofrane)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine stie in Cluj de unde se poate cumpara un turbo nou pentru masina din semnatura sau reconditiona la pret bun si sa fie seriosi oamenii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imy colaboreaza cu cipos si monteaza turbo sau ar fi ceva firma ce reconditioneaza in piata abator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru masina din semnatura!

Cine si-a schimbat recent uleiul si filtrele in Cluj?

Puteti sa spune-ti unde si cam ce preturi sunt in ziua de azi?

.

.

.

.

Mai am o problema: mi-am spart jos toba de esapament, mai exact furtunu ala flexibil din plasa de sarma... daca ati avut asemenea probleme recent puteti sa imi spuneti cam cat ma costa si la ce service imi recomandati sa merg?...

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Joky Mersi

De Turbotechnics stie cineva ceva?am mai facut o turbina de opel la ei si merge bine dar as mai intreba in stanga dreapta de niste pareri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru masina din semnatura!

Cine si-a schimbat recent uleiul si filtrele in Cluj?

Puteti sa spune-ti unde si cam ce preturi sunt in ziua de azi?

.

.

.

.

Mai am o problema: mi-am spart jos toba de esapament, mai exact furtunu ala flexibil din plasa de sarma... daca ati avut asemenea probleme recent puteti sa imi spuneti cam cat ma costa si la ce service imi recomandati sa merg?...

Multumesc!

Recomand ADAX, pe str. Aurel Vlaicu dupa OMV. Au preturi foarte bune, eu doar la ei merg de ceva vreme.

Cat despre racordul flexibil, si eu l-am schimbat anul trecut pe strada Campina, vis-a-vis de Rompetrol, este un service specializat in esapamente. M-a costat 135lei racordul si 10lei montajul.

Modificat de undan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai, pune niste preturi de la ADAx, ca eu am auzit ca te cam usca.

Sturimex Impex e firma care repara/confectioneaza esapamente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ADAX te usca la preturi atunci ce sa mai zic de Ymy, pe care il recomanda toata lumea ?!

Ca idee....pentru un schimb discuri si placute fata/spate, ymy mi-a cerut 180lei, la ADAX doar 80 m-a luat (vorbesc doar de manopera), si multe altele...n-are sens sa fac reclama, poti suna sa te lamuresti. In final, merge fiecare la ce service doreste.

Schimbat semering cu 40lei manopera....mai ieftina manopera decat semeringul in sine, care a fost 50lei.

Modificat de undan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Alex ai schimbat sau la Mircea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In final la Alex. Mircea, adica Mihai Rus, sau nu am retinut eu bine ? El era foarte aglomerat, mi-a spus sa las masina peste noapte si se apuca urmatoarea zi...cand gaseste timp, plus ca pentru manopera mi-a spus intre 150 si 200 :). Cum masina nu o las in niciun service din tara asta, l-am sunat pe Alex. Din pacate s-au chinuit cateva ore pana sa scoata semeringul, deoarece trebuie o scula speciala pentru asa ceva, ca sa iasa usor fara efort, un fel de ciocan.

Modificat de undan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt cateva service-uri in cluj care au preturi bune si oameni seriosi,un exemplu foarte bun ar fi baietii de pe ciprian porumbescu,si mai sunt si altii,de care am mai amintit si in alte posturi ale mele,si am fost taxat cum ca as face reclama,ca i-mi sunt prieteni si alte chestii,dar lumea urmeaza efectul de turma si ii preaslavesc pe ''unii''.Nu le contest capacitatile foarte bune pe care le au,dar faptul au foarte multi clienti nu duce implicit la reducerea preturilor,lucru care mi se pare absolut normal in orice economie de piata,la noi e invers cand ajung sa aiba multi clienti ei cresc preturile pentru ca daca nu merg eu merge altul si el tot are de lucru,si in plus mai zice ca nu schimba numa cu piesele lui,dar ale mele ce au?ciuma?nu tot garantie are si piesa mea?ca doar nu le fac eu in spatele curtii.Dar in fine,traim in democratie si fiecare stie mai bine unde i-si repara masina,pana la urma e banu fiecaruia si face ce vrea cu el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma mi-am rezolvat la AutoPassion in Campia Turzii , la Danut.

Foarte serios domnul si mai mult decat un pret extraordinar... :D

Racordul Flexibil de sarma de la esapament plus schimb de ulei cu filtru aer, filtru benzina, filtru compustibil totul la 363 lei cu tot cu manopera :) :D

ps: s-a meritat drumul pana acolo ca doar nu m-a costat benzina decat 20/25 RON dus-intors!

Modificat de PoloAcer
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undan eu cred ca ti-a zis 180 cu piesele tale. deoarece am schimbat la el cu piesele lui si am platit 80 ron manopera plus materialele adica discuri fata spate placute fata spate si normal garantie asa ca super multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate, insa la ADAX, cu piesele mele mi-a luat 80lei....plus de asta, locuiesc in gheorgheni la 5min de ADAX, ymy sta in floresti....asadar...

In fine, sa nu mai despicam firu-n-patru, fiecare merge unde vrea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles ce zici dar nu inteleg de ce ai dat acest exemplu chiar din capatul opus al orasului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut am un golf3 1.8i din 1992 si am o mica mare problema, mi sa stricat blocul de lumini si numai mergea faza scurta a venit un prieten si mi a legat faza scurta pe proectoare ieri cand am vrut sa vad cum se vede numai merge nici faza scurta nici proectoarele decat pozitia, mam uitat la sigurante sub volan si nu e nici una arsa, ce sa fac unde sa mai caut(mai are undeva sigurante) relee ceva unde sunt.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reparatii Radio-CD VW (RCD 500)

Mi-e stricata iesirea pt. difuzoarele din fata.In spate functioneaza perfect, am fost si la reprezentanta cu ea si in momentul in care au pus un aparat nou totul a functionat perfect. Dar ei au spus ca nu pot repara doar piesa respectiva.

Stie cineva un electrician/depanator Radio-CD care se baga pe asa ceva, un nr. de telefon? Am Codul lui. Sookie mi-a recomandat pe o persoana Radu care din pacate nu se mai ocupa de asa ceva, si el la randul lui mi-a recomandat pe un anume Paul cu care am fost sa ma intalnesc dar nu a aparut si nu mai raspunde la telefon. Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi, i-am dat un PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu placere

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna

Am un golf 4 cu motorasul de la trapa defect.Am gsit pe net din dezmabrari.Puteti recomanda pe cineva din Cluj care ar putea sa-l schimbe ?

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!