Jump to content

Modificari, upgrade-uri, update-uri


75NOR
 Share

Postare recomandată

La duze iti recomand sa iei de Audi cu 4 jeturi si cu perdea sau cu 3 jeturi si cu perdea, functie de buget. Codurile sunt:

Cu 4 jeturi: 4H0955987C 4H0955988C

Cu 3 jeturi: 4G0955987 4G0955988

Atentie sunt stinga dreapta si trebuie reglate dupa ce se monteaza pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am facut comanda de duzele cele de audi cu 4 jeturi. Stie cineva cum se schimba si se regleaza ? Nu as vrea sa apelez la service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se scot mufele de incalzire, se smulg duzele tragind de marginea dinspre parbriz spre botul masinii, se monteaza inapoi in ordine inversa, se regleaza cu un inbus mic a.i. pe loc jetul sa bata la 2/3 din inaltimea parbrizului. Done!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat, o sa adaug cateva info utile aici :

- Skoda Superb MY18 vine cu 3V0955987 3V0955988 din fabrica.

- am luat 4H0955987C 4H0955988C

- se ridica capota, diuzele sunt prinse cu 1 clema, se trage si se scot din capota. Clema de incalzire se scoate dupa ce se ridica plasticul de blocare, iar alimentarea cu apa are un manson de plastic peste conducta care se rotesteste sa slabeasca. Dupa ce s-au montat diuzele noi, cu un imbus se roteste clockwise ca sa le lasi in jos si anti-clockwise ca sa le ridici. (este o gaura de reglaj langa duze spre parbriz).

 

Le-am reglat in 5 minute, perfect multumit.

Modificat de darksun
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Se poate face retrofit la butoanele piano (MY2018) de sub display cu seria de butoane mai vechi, mate (MY2017) ?

Stiti coduri ceva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Retrofit la Led , se poate ? Se pare ca da.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inseamna ca LED-ul o sa lumineze mai bine decat xenon. Sunt masini la care proprietarii se plang de calitatea iluminatului LED-urilor. Cel mult, arata mai bine si tine mai mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Salut,

Ma interseaza daca stie cineva daca se poate comanda kit-ul de lumini ambientale de interior ca si "piese de schimb". Ma refer in special la benzile led luminoase din poza. Daca se poate comanda direct de la dealer ca si piese originale?

Multumesc.

 

post-6717-0-50361200-1457645284.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare clasica: la un dealer ai intrebat? Ca noi aici nu vindem piese de schimb ...

PS. Din ce stiu eu, luminile din usi vin cu tot cu fata de usa - adica sunt nituite pe acestea. Deci probabil pretul e prohibitiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 08.03.2018 at 11:39 PM, mazzaxx said:

Salut,

Ma interseaza daca stie cineva daca se poate comanda kit-ul de lumini ambientale de interior ca si "piese de schimb". Ma refer in special la benzile led luminoase din poza. Daca se poate comanda direct de la dealer ca si piese originale?

Multumesc.

Fetele de usi se pot comanda direct de la dealer, sunt aprox 1200-1500Eur (!) cele 4 fete de usi, asa cum a spus @vdragos fata de usa este dintr-o bucata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vazusem pe undeva un tutorial despre cum se pot monta, aftermarket, acele benzi cu leduri..dar nu il mai gasesc. Nu stiu daca era pe aici sau pr briskoda dar mai sap. Daca il gasesc postez aici linkul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

E promo pe SuperSkoda pentru difuzorul spate Sportline: 249,99 Eur + transport

Contine difuzor spate + cele 3 elemente cromate (dreapta, centru, stanga) deja montate

http://www.superskoda.com/Skoda/SUPERB-III/Superb-III-original-Skoda-rear-bumper-diffusor-SPORT-LINE-full-set-assambled

Pretul e bun, e cam 200Eur reducerea fata de achizitia de la dealer, bani din care mai scazi transportul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mai sunt doritori de difuzori spate?

Daca sumtem mai multi scade costul de transport sau e acelasi drac?

A cumparat cineva? 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@kubix: daca sunt mai multi se imparte costul de transport la nr. de "participanti". 

Tu pe ce vrei sa-l pui ? Pe O2 1.9 tdi BXE ? ;) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am instalat saptamana trecuta footrest-ul de metal pe SporLine-ul meu. A durat cam 15 minute, destul de greu de scos/pus la loc plasticul de langa el, dar apoi totul este usor. Vine cu carticica de montaj, deci nu e nimica pe ghicite. Arata MULT mai bine, recomand update-ul. :)

Modificat de darksun
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am before si after, de aia nu am pus, dar o sa pun una cu prima ocazie. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lasand la o parte esteticul, cum se simte ca si aspect practic ?

Piciorul are grip pe zona respectiva ? Daca ai nisip pe talpa se simte ciudat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Practic este identic, ambele au plastic pe care sta piciorul, este pur estetic mod.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 hours ago, 75NOR said:

@kubix

Tu pe ce vrei sa-l pui ? Pe O2 1.9 tdi BXE ? ;) 

Inca nu am primit masina. Posibil sapt asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@kubix :perfect. Hai cu impresii pe "Masina Mea" si cu actualizarea datelor la profil :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care ar fi explicatia pentru lipsa manetei secundare de la postul de comanda ? Oare ACC sa faca diferenta ?

Ambele sunt Ambition, MY2018.

Ambition 14TSI int.jpg

IMG_20171219_134739.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!