Jump to content

Seat Leon Spirit


Adrila

Postare recomandată

Asta e masina mea. E pe benzina. Multi m-au criticat pentru chestia asta. E neagra. Alti cu comentat ca se murdareste repede. Are 105 Cp. Unii au carcotit ca sunt putini si ca puteam sa iau mai multi.

Asta e. E masina mea si sunt mandru de ea. Imi place. Ma simt bine in ea. E tot ce vreau la momentul actual. Asa ca nu conteaza ce zice lumea.

Sper sa fiu la fel de multumit si peste cateva luni, ani ....

am 3 saptamani. 1200 km. nu bate nimic, nici un greier n=a aparut. se aude electrovalva undeva in fata dreapta (asa trebuie se zice)

Consum:

dimineata - ora 07.10 - traseu 4.5 KM - mers normal - 8,8 %

dupa amiaza - ora 16.30 - traseu 4.5 KM (retur) - mers bara la bara - 12.5 %

duminica - ora 18.00 - traseu 20 KM (P-ta Muncii, Universitate, Carrefour, Ghencea, Unirii, P-ta Muncii) - mers normal - 8.8 %

autostrada: 80K/ora - consum 5.6%, 100 km/ora - consum 6.2%, 120 km/ora - consum 7%, 130 km/ora - consum 7.8%

cam asta ar fi. Daca apar noutati o sa le postez. Daca aveti intrebari - astept.

Link către comentariu

f frumoasa!!! sa o stapanesti sanatos si cu catzi mai multi km fara incidente!!!

asteptam sa vedem noi poze si multe alte impresii

Link către comentariu
Asta e masina mea. E pe benzina. Multi m-au criticat pentru chestia asta. E neagra. Alti cu comentat ca se murdareste repede. Are 105 Cp. Unii au carcotit ca sunt putini si ca puteam sa iau mai multi.

Asta e. E masina mea si sunt mandru de ea. Imi place. Ma simt bine in ea. E tot ce vreau la momentul actual. Asa ca nu conteaza ce zice lumea.

Sper sa fiu la fel de multumit si peste cateva luni, ani ....

am 3 saptamani. 1200 km. nu bate nimic, nici un greier n=a aparut. se aude electrovalva undeva in fata dreapta (asa trebuie se zice)

Consum:

dimineata - ora 07.10 - traseu 4.5 KM - mers normal - 8,8 %

dupa amiaza - ora 16.30 - traseu 4.5 KM (retur) - mers bara la bara - 12.5 %

duminica - ora 18.00 - traseu 20 KM (P-ta Muncii, Universitate, Carrefour, Ghencea, Unirii, P-ta Muncii) - mers normal - 8.8 %

autostrada: 80K/ora - consum 5.6%, 100 km/ora - consum 6.2%, 120 km/ora - consum 7%, 130 km/ora - consum 7.8%

cam asta ar fi. Daca apar noutati o sa le postez. Daca aveti intrebari - astept.

Sa o stapinesti sanatos si sa nu-ti faca probleme nici in continuare. Asa cum deja stii si eu am comandat aceeasi masina (pachet electric + volan piele); Important este ca esti multumit de alegere.

Nu lua inca in calcul consumul. Masina tre sa treaca de 20.000 de km ca sa ai consum bun; Pe la 10.000 inca consuma cam cu 20% mai mult. Si la mine bora la inceput consuma 7.6% si la 8000 de km ajunsese la 6.3%. Motorul de pe leon o sa consume ceva mai mult; Pe la 8000 - 12.000 km va trebui sa-i adaugi un pic de ulei (depinde daca fortezi sau nu masina, de motor etc)

Link către comentariu

Acum eu sper sa mai scada consumul. Nu ma astept la minuni. Sa fie sub zece chiar daca o calci putin.

In general merg destul de calm si regulamentar. Daca o sa fie cuminte o sa ne petrecem cat mai mult timp impreuna :D

Arata super... si asta nu ca este masina mea. Cand mai este si curata de straluceste, vezi cum se intorc capetele dupa ea. :D

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am ajuns la 1.800 KM

In Bucuresti - dupa 480 KM urban - 10% consum

Azi Sinaia-Bucuresti Otopeni (mers regulamentar) - 6.3 l/100KM

Inca nu au aparut greierasi... Singurul lucru care nu-mi place este receptia FM (in valuri) ... e destul de enervant.

In rest merge bine... voi reveni...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!