Jump to content

Seat leon vechi (Spirit)


MOTANUL
 Share

Postare recomandată

Mi-am comandat un leon Spirit; Singura alegare mai grea a fost culoarea.

Am fost atras de design exterior + interior; Si calitatea materialelor din interior au atarnat greu. Pt. ca este un model cu design frumos (cel putin din punctul meu de vedere) f. importanta este si culoarea care ii potentiaza sau nu designul.

In combinatia in care il vreau eu poate fi rosu, negru, gri metalizat.

Prima optiune pt. mine este negrul.

Ce culoare credeti ca il prinde cel mai bine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negrul si rosul sunt cele mai frumoase.... pozele ce le-ai pus nu sunt edificatoare.... cel rosu e unul stock iar celelalte sunt variante sport....

si pe mine ma batea gandul la un Leon Spirit in leasing... dar m-am hotarat pana la urma la un Golf 4 second din Germania... singura obiectie la Leonul vechi este calitatea indoielnica a materialelor si finisarii interiorului(exceptand Cupra)... la acest capitol golful 4 este clar peste... stiu o sa zici ca interiorul la Leon este idem cu cel de A3 model 2001... ca forma da... dar ca materiale si finisari nici pe departe...

Modificat de TOXIC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Culoarea pe care eu as fi ales-o daca optam pt Spirit era Rosu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negrul si rosul sunt cele mai frumoase.... pozele ce le-ai pus nu sunt edificatoare.... cel rosu e unul stock iar celelalte sunt variante sport....

si pe mine ma batea gandul la un Leon Spirit in leasing... dar m-am hotarat pana la urma la un Golf 4 second din Germania... singura obiectie la Leonul vechi este calitatea indoielnica a materialelor si finisarii interiorului(exceptand Cupra)... la acest capitol golful 4 este clar peste... stiu o sa zici ca interiorul la Leon este idem cu cel de A3 model 2001... ca forma da... dar ca materiale si finisari nici pe departe...

Stiu ca nu sunt toate leon Spirit (gri si rosu sunt leon Spirit) Negru este de pe net; Ieri pe DN1 am fazut leon spirit negru si il prinde f. bine.Poate voi fi eu primul care voi prezenta un leon spirit negru pe vw forum. Pe mine interiorul si materialele m-au impresionat (si am fost posesor de Bora - golf 4 -). Nu-ti vine sa te dai jos din masina; Atasez citeva poze cu interiorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

si eu am avut de ales la golf intre rosu si negru, iar in final am ales rosu.

oricum pe ambele culori, in romania, dupa o zi de parcare in centrul orasului e dezastru. praful isi spune cuvantul.

grea alegere oricum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desi rosu mi se pare ca arata cel mai bine pe Leon, pe varianta Spirit parca negru da mai bine, din cauza ca are prelungirile vopsite in culoare masinii dar bandourile sunt negre ceea ce mi se pare putin ciudat. Pe negru aceasta diferenta nu se vede, spre deosebire de rosu unde sare in ochi (la fel ca si la galben care iar sta bine pe Leon).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Contrastul de pe bandouri poate fi frumos (negru pt. bandouri - culoarea masinii in rest); Pe negru acest contrast este estompat - farurile sunt puse cel mai bine in evidenta la culoarea negru :)

La rosu si gri metalizat este scos in evidenta tot ansamblul; Gri metalizat este cel mai putin pretentios la praf etc; Rosu si negru sunt mai pretentioase si la zgirieturi si la praf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie negru mi se pare fain (dar e o culoare care te va obliga sa tii masina curata). Apoi argintiu (asta e cea mai suferitoare din punctul meu de vedere - ma refer la praf) ... rosu nu prea-mi place (era mai demult o culoare pe care nu am mai prins-o nici eu "azalea red" - care imi placea)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru masina asta...cea mai potrivita alegere mi se pare a fi negrul (eu asa am ales). Imediat dupa vine rosul. Pe locul 3 ar fi galbenul. In nici un caz nu cred ca merita argintiul (griul). Parerea mea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) In sfirsit cineva cu leon negru ! Tocmai preferata mea lipsea (nu am gasit poza din fata in scurtele mele cautari pe net). Daca nu ma insel a fost un topic legat de emblema "S" daca sa o vopsesti negru sau sa ramana de fabrica (topic pe care l-am urmarit la vremea respectiva)

Crazyidane ceva poze la capitolul "masina mea"?

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru Spirit neaparat Negru! Ii sta cel mai bine si e cel mai elegant.

Daca vrei sa sara in evidenta, rosu sau galben, insa trebuie neaparat sa ii vopsesti atunci spoiler-ul spate(partea neagra a lui).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe acest Leon, negru sau galben is a must.

Cum galben nu se poate comanda ramane negru :) Arata absolut demential si merita. Nu lua in seama pe cei care iti vor spune ca negru se murdareste! Au dreptate. :) Dar cand e curata...intoarce numai priviri admirative.

De admirat si faptul ca te-ai orientat spre spirit care e aproape in aceiasi bani cu noul leon. Cineva stie ce vrea! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.negru

2.gri (desi e comuna)

3.rosu

4.galben (desi imi place culoarea pe leon, mi se pare prea tinereasca)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:P ... de o luna am si eu un Spirit... NEGRU.

e super... cand e si spalata - straluceste, iar toata lumea se uita dupa mine. Cu Super Nova nu am trait aceste senzatii :) .... sunt incantat de el...

dar si partea cealalta e adevarata -> praful, se vede imediat. si orice zgarietura sau urma de la sters sau urmele de picaturi de apa care s-au uscat. Daca treci peste chestiile astea, atunci negru e belea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma asteptam la un scor strins; In prima jumatate majoritatea a votat pt. rosu. Spre final negru pare sa preia conducerea cu autoritate. :)

Nici gri-ul sau galbenul nu au ramas fara sustinatori.

Azi ar fi fost ultima zi in care ma puteam suci la culoare; Raman la culoarea negru si promit sa o tin cit mai curata! Sper sa intorc si eu prviri admirative ;)

:blink: Apropos: cite leon spirit vor fi prezente la tusnad? Teoretic pina atunci primesc masina si vreau sa vin cu ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am comandat un leon Spirit; Singura alegare mai grea a fost culoarea.

In combinatia in care il vreau eu poate fi rosu, negru, gri metalizat.

Prima optiune pt. mine este negrul.

Ce culoare credeti ca il prinde cel mai bine?

NEGRU, fara doar si poate !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe leonul spirit vin bine negru, rosu si galben. dar cred ca dintre astea, daca mi-as fi luat eu, as fi ales rosu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@motanul .. zi-mi si mie te rog de unde intentionezi sa cumperi modelul asta de spirit de care spui tu, la care poti sa-ti mai alegi si culoarea ?! am fost ptr un test cu RS-ul la AVIA pantelimon si am intrat pana la Alto ulterior, sa ma uit si ptr Spirit .. un tip de acolo mi-a spus ca se vand foarte bine si ca mai sunt putine disponibile pe stoc ptr RO, iar cele 4 care mai erau .. sunt 2 gri metalizat si 2 gri soboloan

Daca tu stii un alt dealer de unde se poate comanda un 1.9 TDI cu o culoare aleasa si nu prestabilita de ei, PM me sau zi aici .. parerea mea e ca in ordinea asta se potrivesc culorile pe LEON : negru, rosu, galben

Bafta in alegere si sa nu ma uiti :) !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negru, elegant si fioros ca un leu B)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@vrajit de fabia .. mi se pare ciudat. tot acolo mi-au spus ca nu mai este diponibila nici o masina din modelul vechi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu recomand gri sombra / sobolan. Cred ca am facut cea mai mare gresala alegand acesta culoare. Este foarte pretentioasa. Multe zgarieturi, extrem de vizibile si greu de scos. Recomand un gri deschis. Fac precizarea ca am grija pe unde trec si pe unde parchez masina. Este o culare diabolica. Asa ca...........gri deschis..........tine si la praf si mizerie si la eventualele zgarieturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

........si pe gri deschis se vede praful stai linistit .... :) cred ca cel mai bine este sa ne abonam la cea mai aproapiata spalatorie auto pt desertul care este in bucuresti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!