Jump to content

Angel Eyes


cipos
 Share

Postare recomandată

in urma intalnirii de joi am aflat de la un coleg ca in comert se gasesc neoane flexibile.

vineri m-am dus si mi-am cumparat tot ce este necesar(1m neon, invertor,slicon,etc.) si ma-am pus pe treaba, dupa 1 zi de munca am reusit sa termin un singur far, cu ajotorul unui coleg forumist,dar si coleg de facultate(ics) si acuma rezultatele:

p.s. scuzati calitatea pozei ,dar e facuta cu telefonul. Cristi unde sunt pozele tale:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cipos

    25

  • Ice_2k

    7

  • HID

    7

  • Ionutz82

    4

Top Posters In This Topic

Daca ai da mai multe detalii de genul pret neon , locul de achizitie, invertor ..aceleasi lucruri ..ar fi perfect.Sal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pret total 80 ron, pproblema sa pus la montaj(pe care l-am facut eu) si va sfatuiesc sa nu incercati daca nu aveti rabdare(numai ca sa scot sticla am stat 3 ore) si neaparat casco deoarece poate sa crape in orice moment

am sa pun poze cu ocalitate mai buna dar intai trebuie sa intru in posesia lor

Modificat de cipos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si-au venit si pozele. Scuze pentru intarziere.

Inelul de pe faza lunga a fost lucrat un pic mai atent (deja aveam un pic de experienta :D ). Poza cu ambele faruri nu avem, pentru ca din lipsa de timp nu am montat si pe cel din dreapta.

Sticla s-a desprins de far destul de greu, chiar si cu marginile incalzite. Siliconul tinea foarte bine. La lipire (sticla de far), am folosit silicon transparent de la Bison, rezista la temperaturi de -30/+150 grade C. Inelul l-am lipit de oglinda cu Picatura, pentru ca se usuca foarte repede, e nevoie de foarte putin si-n caz ca nu tine (ceea ce nu cred - a devenit foarte rigid ansamblul), se curata usor de pe oglinda.

We'll be back, cu ambele faruri. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cipos frate, spune-ne si noua celor multi de unde ai luat toate chestiile implicate aici... Aaa...si inca ceva... Tu nu ai geamul farurilor din plastic? De fapt policarbonat... Daca da, ala nu crapa nici daca il calci cu tractorul. Garantat, caci cunosc foarte bine materialele plastice(cu ele lucrez).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa aveti probleme cu politia daca mergeti doar pe pozitie...e mult prea albastru...eu am HELLA care sunt muuuuuuuult mai deschise decat astea si surprinzator s-au luat de mine o data...nu mi-a venit sa cred...in fine aveti grija!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@nea vizanu da sunt din plastic, cat despre crapat, eu m-am ganditt ca de nu-mi place ce va iesi iau ciocanul sii dau una in parcare si dupa aia ma duc la casco, dar cand am vazut ce frumusete a iesit nu ma lasat inima :lol:

@zgb in bucuresti nu merg numai cu pozitiile, dar la piatra pot sa merg asa si nu se ia nimeni de mine, dar daca ma opreste cineva pot sa zic ca asa a venit masina, eu ce vina am?

mai jos aveti linkul agentiei de unde am luat toate cele necesare(daca mergeti la ei, luativa doar invertorul, mufa conector2 mama,1 tata si neonul sa nu va puna pactaul sa va luati capacele sau alte chestii ca sunt 2,1 ron bucata)

http://www.promedia-adv.ro/promedia-rom/help/index.php?p=p54

p.s. cititi cu atentie metoda de prelucrare si daca nu va descurcati contactatima apropo:SPOR LA tuning

Modificat de cipos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cipos......dar de unde ai cumparat tot ce iti trebuie?Si ce grosime?...ar fi frumos sa spui.Becul de pozitie l-ai desfiintat?Legaturile cum le-ai facut?

P.S. Scuze ca intreb atat.....dar ma bate gandul sa fac si eu.

Modificat de toni
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de la cei din linkul de mai sus si da am desfiintat pozitiile grosimea e de 5 mm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt cateva poze pe care ics nu lea pus(a lasat la latitudinea mea) si ca s vedeti cam prin ]ce am trecut iatale si pe celelalte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astazi am facut si faruldin dreapta si uitati ce a iesit :D

Modificat de cipos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari, ti-a iesit super... o singura nedumerire am... de ce n-ai ales niste neoane mai albe? Sigur o sa ai belele cu AITILOP :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 nu am gasit

2 mi sau parut mai ''faine'' astea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari cipos. Au iesit super! Sper sa le vad pe viu si la Tusnad! :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu daca vin :P

p.s. daca ajungi in wekend prin piatra neamt ne putem intalni sa le vezi

Cipos......dar de unde ai cumparat tot ce iti trebuie?Si ce grosime?...ar fi frumos sa spui.Becul de pozitie l-ai desfiintat?Legaturile cum le-ai facut?

P.S. Scuze ca intreb atat.....dar ma bate gandul sa fac si eu.

daca esti din bucuresti sau traseul pana in piatra neamt pot sa-ti arat ca mai am un inel in masina si vezi exact cum am facut legaturile

Modificat de cipos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

felicitari omule!esti nebun dar esti tare

gata cu felicitarile.asteptam urmatoarea miscarare.uimeste-ne

bravo :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa o vad si eu (si cipuita si inelata) ;) ,dar mai ales chipuita . Cand vi acasa ...da-mi un PM

Modificat de andrein
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa ce m-am chinuit am gasit si o firma care decapseaza farurile(dupa ce mi-am facut o mie de draci) de prin ghencea si cica manopera ar fi 120 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Ma ajuti sa fac si eu operatiunea cipos ? Mi-am facut casco (+vandalism) deci acum m-as baga si eu. Ma gandeam sa imi iau niste faruri FK direct cu angel eyes, dar am inteles ca nu bat bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e cele de la fk sunt proaste, dar si astea sunt proaste, au inceput sa scada din luminozitate :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand esti prin bucuresti si ai putin timp liber poate ne intalnim sa o vad si eu.Da un bip sau un msg ca sa stiu ca esti tu si te sun.0723.529.023.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

saptamana asatt sunt in bucuresti, adr nu cred ca le mai tin, deja un inel a cedat si vreu sa vb cu hid sa vad daca poate sa-mi faca si mie modelul ala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

saptamana asatt sunt in bucuresti, adr nu cred ca le mai tin, deja un inel a cedat si vreu sa vb cu hid sa vad daca poate sa-mi faca si mie modelul ala

nasol ca a cedat se vedeau super tare, am vazut si altele dar nu se vedeau ca astea.astept atunci sa-ti pui si poate atasezi si ceva poze sa-mi fac o idee. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un inel face figuri dupa multe ore de functionare scade intensitatea(cam dupa 12 ore non stop)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!