Jump to content

se misca bordul


cascadoru
 Share

Postare recomandată

de ceva vreme am observat ca se misca bordul ... cu precadere pe partea stg.

de aici tot felul de trosnituri, harsaituri, scartaieli.....

o vreme le-am ignorat dar au inceput sa ma enerveze maxim.

daca este cineva pe aici care poate sa ma ajute cu remedierea acestui inconvenient, il rog sa ma contacteze.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici un filmulet.Sper sa te ajute.Si eu ma aceeasi problema dar inca nu am incercat sa desfac acele plastice....

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

    Cateaodata,cand drumul este mai prost se aude un zgomot,am observat ca sticla de pe ceasurile de bord vibreaza si scartaie.Are cineva idee cum as putea rezolva aceasta problema?Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici ai citit?  Colegu cauta si vezi cq poate gasesti ce cauti.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc. la mine nu este vb doar de elementele cromate ci, se misca plansa bord cu totul pe partea stg.

eu cred ca in prinderea de sub parbriz, acolo se aude cand impigi si tragi de bord.

 cred ca trebuie dat jos tot bordul si intarit cumva....nu stiu, zic si eu.

am mai strans eu piulitele alea din stg /dr, in compartimentele laterale ale bordului si parca e mai teapan puin dar tot nu este ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna seara,spuneti-mi va rog daca a-ti rezolvat problema cu bordul?Si la mine pocneste tot,l-ati dat jos?multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din păcate eu nu am mai apucat sa incerc alte variante .... Intre timp, am vândut mașina însă,  din ce m-am documentat la vremea respectiva, se pare ca problema ar fi la clemele de sub parbriz în care se prinde bordul.

Sper sa ajute informația .

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
On 14.10.2017 at 9:28 PM, bmd30 said:

Joi este programata la service.Va multumesc pt informatie,chiar ajuta.

Ai reusit sa rezolvi problema? Si la mine se aude ceva plastic in partea stanga. Dar cand merg subturat sau cateodata la denivelari. Cand e turata ( peste 1400 ) nu se aude nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da....scuze pt intarzierea raspunsului,la dat jos baiatul,2 cleme rupte si una picata(probabil tot rupta).Dupa inlocuire nu se mai aude nici un zgomot pt moment.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!