Jump to content

Metrotehnica Bucuresti


alex
 Share

Postare recomandată

Prin 2006 am cumparat si eu un seat leon de la metrotehnica.

Dupa 2 luni prima problema a fost cu vopsitul unei bari(mare atentie!!!reparatia a durat 5 zile,bara vopsita execrabil intr-un service colaborator.

Dupa 10 luni masina a suferit un accident pe spate,reparatia a durat 3 luni.Nimic de spus, decat ca ploua in portbagaj si intre timp sa gandit seful de service GANEA sa ia si el filtrul meu de aer cu toata tubulatura pentru alta masina.La 2 zile dupa ridicarea masinii cand am fost nevoit sa pun solutie la parbriz am observat lipsa acestor piese....am plecat in acel moment direct la service si ce raspun am primit....nu te supara oricum iti punem altele noi.

Anul acesta in mai am hotarat sa imi vopsec pachetul m tot la metrotehnica,dar nu pt service doar pentru vopsitor care este un adevarat profesionist.Am deschis dosar am dus piesele s-au vopsit in 3 zile apoi dupa ce au mai trecut 2 saptamani am fost sa le iau pt ca acelasi GANEA ma tot amana.

Concluzii:

-pana dai banii te pupa si in c..

-odata masina cumparata pentru ei nu mai insemni nimic.

-se fura piese de pe masina

-se baga ore in plus de manopera

-seful de service GANEA este un g...i de om.

NU RECOMAND METROTEHNICA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Frate ori ai ceva cu ei ori nu stiu ce sa zic.... daca te comporti cum trebuie esti respectat. Eu nu am avut nici o experienta urata la Metrotehnica, ba din contra am avut contact si la piese si la receptie service si cu domnul Ganea am stat de vorba si am o parere total opusa. Sunt foarte solicitati si cautati oare dc? Mie imi pare rau ca nu am cumparat masina de la ei, insa la cum i-am perceput pana acum nu m-as mai duce in alt service. Nu cred ca domnul Ganea are nevoie de piese incat sa le ia de pe masini! Nici la Dacia nu mai e ce era odata.

Modificat de SORAN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta vara am avut si eu primul contact cu Metrotehnica. Ca posesor de Skoda, au fost singurii care m-au ajutat in rezolvarea problemii mele urgente, reusind sa imi faca o reparatie provizorie , dar f buna, nu aveau piesa in stoc, (dealtfel nici un dealar nu o avea) nu complicata , senzor abs stricat, au fost singurii care s-au implicat, rezolvand problema peloc, ceilalti pai stati asa ca o fi ca par ca mhar, fitze pe ei. Asta dupa ce am alergat la toti dealarii vw, skoda, din Bucuresti vara la 40C+. Nota 10+ mecanicului, directorului tehnic...recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Diverse operatii efectuate la Metrotehnica pt masina din semnatura:

Demontat si montat planetara 80 RON fara TVA

Inlocuit burduf planetara 40 RON fara TVA

Inlocuit furtune de frana fata 40 RON fara TVA

Inlocuit lichid de frana 50 RON fara TVA

Test frane si amortizoare 50 RON fara TVA

Inlocuit placute frana spate 90 RON fara TVA :huh:

Fixare scut de protectie motor (inlocuit cleme de fixare) 60 RON fara TVA :D

Inlocuire garnitura conducta turbo-intercooler 40 RON fara TVA

Garnitura + clema (?) turbo-intercooler = 25 RON fara TVA

Cu tot cu materiale mici, spray de curatare si clemele de la scut a ajuns la 840 RON cu tot cu TVA

PS - vad ca au spalat masina bonus (exterior).

Per total calitate au nota maxima, la pret mai pot lucra (cel putin schimbatul clemelor de la scut si me pare scump doar daca compar cu celelalte preturi/efort depus).

Piesele au fost luate de la Volksparts (cu multumirile de rigoare):

Placute de frana Textar 110 RON

Burduf de planetara - 40 RON

Racorduri de frana fata BRAX - 2 x 40 RON

Lichid de frana TRW-DOT4 - 35 RON

Modificat de HRTS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut

Mie mi-a crapat cutia de viteze la masina din semnatura, nu mai intra in a 3-a. Am 1 luna de cand am cumparat-o si 3000 de km. La metrotehnica au spus ca se inlocuieste sincronul si inca o piesa, din cutia de viteze, dar eu vreau sa imi inlocuiasca toata cutia.

da!.buna dorinta ta. si eu as vrea luna de pe cer.numai ca eu vreau prea mult..cred .tu?

fratilor eu din tot ce am citit ,scris de catre voi aici si nu va pot zice ca am citit doar ce s-a scris ieri ci cu mult mai mult inainte, tin sa va spun concluzia la care am ajuns: nu suntem multumiti de fiecare data nicaieri unde ne ducem masina. eu unul nu imi las lucrurile imprastiate peste tot in masina cand ma duc cu ea la reparat. cineva zicea ca i-au disparut lucruri cat timp a vopsit-o (parca). nene..crede-ma ca am luat un sac din casa si am golit masina de tot ce puteam, doar rezerva am lasat-o la locul ei si antifurtul de la roti. hai sa fim si noi mai ordonati si apoi sa avem si pretentii.e prea mult ce am scris? poate pentru unii ... poate firesc ar zice altii( sa avem mai multa ordine prin masina ). acum ca tot e vorba de lucruri... crede-ti ca nu caram prea multe dupa noi ( in fiecare coltisor )din portbagaj si pana sub capota?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

va rog o harta cu adresa metrotehnica sau multe explicatii ;) ! multumesc frumos!

Sos Giurgiului 23 A Km 9, Bucuresti

urmeaza jilava, intri in jilava, urmeaza pasarela care este traversata de centura, urmeaza blocuri, pe dreapta un petrom seat...

ce am putut afla de la telefon :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cate imi dau seama, indicatiile sunt daca vii din directia opusa, de la Giurgiu, nu de la Bucuresti. Daca e asa, imediat dupa Petrom, pe dreapta, vei vedea cladirea Metrotehnica, cu o sigla mare Seat, n-ai cum sa-l ratezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Schimbat ambreiaj (oferta Porsche pt masini mai vechi de 4 ani cu 25% reducere):

Kitul de ambreiaj propriu zis: 600 RON (cu cel vechi dat la schimb)

Demontat/montat cutie viteze - 450 RON

Montat kit - 100 RON

ITP - 115 RON

Manopera Revizie 140000 KM - 190 RON

Toate preturile de mai sus sunt fara TVA. Au mai adaugat "piese mici" - constat ca au o manie cu aceste "piese mici" pe care nu le poti identifica niciodata: 40 RON. :icon_thumright:

Piese (set filtre) Volksparts pt revizie 140000 KM: 180 RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salutare

un service sa stie sa faca golf 3 exista in orasul asta? (in Buc)

ca daca ma apuc eu sa povestesc ce am patit pe basarabiei la ad garage, pe fabrica de chibrituri, la........ sau prin alte parti, si masina merge din ce in ce mai rau, treptat in ordinea vizitelor la service-uri.............ne apuca dimineata de 1 iaunarie........

please msg privat, sau id ymess paizisc

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Uite ca dupa ce un taximetrist si-a deschis usa la masina fara sa se asigure si mi-a spart oglinda dreapta si mi-a zgariat aripa dreapta spate, am ajuns la Metrotehnica Seat. Oamenii de acolo foarte amabili, in special Dl Nelu Dobre care s-a ocupat de masina.

Am lasat masina luni, spunandu-mi ca dureza cam 10 zile pana este gata. Neavand un mijloc de transport cu care sa ajung inapoi in Bucuresti sa iau un taxi, cei de la Metrotehnica s-au oferit sa ma duca pana la capatul tramvaiului. Joi seara m-au sunat ca masina este gata si ca vineri pot sa o ridic.

Lucrarea a iesit foarte bine, nu se observa nici o diferenta intre vopseaua originala si reparatia facuta de ei, la fel si cu carcasa oglinzii.

Per total sunt multumit de serviciile lor si pe viitor am sa mai apelez la ei :icon_thumright:

Modificat de hihi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am fost la Metrotehnica,

Din vina mea am lovit masina, avand cauciucuri all season, pe o panta inclintata la 45 grade...

Am avut bara fata, aripa fata, capota, far.

Asiguratorul nu ar fi vrut sa schimbe bara, dar cei de la Metrotehnica au fost corecti: tragger-ul era spart si bara un pic perforata, asa ca au recomandat schimbarea intreaga a barii: Nota 10 + pentru dl. Nelu Dobre si pentru dl. Vasile - vopsitor.

Masina a iesit impecabil, singura problema fiind ca am avut de asteptat pana am adus-o la service (din cauza sarbatorilor de iarna): aproximativ 3 saptamani...

Luni am dus-o si vineri am ridicat-o...

Vopsit impecabil, aceeasi culoare, nu se observa diferenta. Masina era spalata atunci cand am ridicat-o.

Sper sa nu mai am incidente, dar recomand cu caldura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pe 11 martie sunt programat pentru revizie la 110000 km, si cateva mici probleme: apa in oglinda stanga, un senzor far probabil blocat, un fluierat la curea. Sper sa fi facut o alegere buna cu acest service.

Voi transmite impresii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probleme personale cumulate cu vremea foarte urata de afara, masina fiind in provincie, m-au obligat sa aman telefonic programarea astazi, pana la un termen nestabilit.

Ieri am fost sunat de dl.Dobre sa ma anunte ca nu au consumabile originale si daca accept schimbul cu after market sau mai asteptam originale (initial am acceptat la sfatul dansului si after market cu toate ca mi-a parut rau ca am zia da, dar tot raul spre bine....voi face schimbul cu originle).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Experienta mea cu Metrotehnica: masina a fost lovita in spate si reparatia fiind pe casco (Astra) acestia nu m-au lasat sa ma duc cu ea la Alto Syncro de unde am cumparat-o si unde as fi vrut sa ma duc ci mi-au dat o lista cu tot felul de service-uri printre care o singura reprezentanta: Metrotehnica. Am mers acolo. Am discutat cu directorul de service Dl. Ganea, mi-a facut programarea in 2 saptamani si m-a asigurat ca ceea ce mai citisem eu pe forumuri cum pe pe acolo mai dispar piese de pe masini..e pura legenda.

In fine, am fost, am reparat masina (s-a vopsit spoilerul si s-a intreptat ceva pe dedesupt) a durat 1 saptamana. Masina la prima vedere arata ok, vopseaua ok, insa ulterior au aparut gherlele: partea de jos a spoilerului, cea care se duce sub masina nu a fost vopsita deloc; erau pe ea numai scurgeri de chit, grund si alte alea..Privit din spate de la o distanta de 10-15m se vedea groaznic! (poza atasata). In plus tot parbrizul a ramas gazat de la vaporii de vopsea!

La cateva zile diferenta, m-a apucat sa-i montez un kit xenon. cand sa desfac capacele de plastic din spatele farurilor..surpriza: nu mai aveam capacele mele ci unele facuta varza, crapate si sparte in toate directiile, care proveneau cu siguranta de pe o masina care suferise un accident! Erau ata de praf incat aproape ca mi s-au dezintegrat in mana. Mentionez ca masina e noua, era primul service in care a calcat iar inainte cu vreo 2 saptamani sa o duc la Metrotehnica ii schimbasem becurile de faza scurta cu unele mai bune si capacele mele erau nou-noute si intacte.

Am ramas complet dezamagit de Metrotehnica, desi Dl. Ganea s-a comportat foarte ok cu mine, a fost amabil si serviabil insa oamenii care au lucrat efectiv la masina au fost sub orice critica! L-am contactat din nou pe Dl. Ganea si i-am trimis poze cu masina. Din nou a fost receptiv si m-a invitat maine la service sa remedieze vopsitoria cu garantia ca tot maine o si termina. Referitor la reclamatia privind capacele schimbate nu a facut absolut nici o referire. Probabil o va face maine (sper). Am atasat o poza si cu unul din aceste capace puse de ei.

Sunt curios ce o sa se intample maine...

post-6557-1282659015_thumb.jpg

post-6557-1282659137_thumb.jpg

Modificat de Cowboy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut si eu cateva experiente cu acest service...ultima nu a fost chiar atat de placuta, pentru ca am gasit capacul de la filtrul de aer zgariat si lichid de frana peste tot. am avut si eu masina la ei in service in iarna timp de 10 zile, daca nu ma insel, in perioada Anului Nou. Insa mereu am avut incredere sa las totul exact asa cum era si in cotiera si in torpedou, si am avut vreo 2 parfumuri in valoare de 400 ron amandoua in masina si n-au disparut, inca niste chestii...Deci eu cred ca este doar un cineva care mai baga mana la nevoie pe-acolo. A schimbat careva parbrizul la ei? pe partea de tinichigerie fac prostii mereu sau doar uneori?

P.S. ultima vizita la ei: Schimb ulei si toate filtrele+ schimb lichid de frana= 650 de lei. Insa, am impresia ca inca mai e valabila acea oferta cu discount pentru masinile mai vechi de 5 ani la ei.

Modificat de SosoCKX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scria un coleg cu ceva pagini in urma ca cei de la Metrotehnica mai lucreaza in colaborare pe partea de tinichigerie si cu un alt service partener. Daca chiar asa e, atunci parca nu ma mai mira ca apar neconcordante.

Apropo de revizie si eu am facut prima revizie tot la ei (am profitat de faptul ca masina era oricum la ei pt vopsitorie) si tare am impresia ca filtrul de ulei este cel original pt ca in ziua in care am luat masina filtrul era la fel de prafuit ca si inainte. Evident pe factura apare filtru nou. Maine de curiozitate o sa desfac si carcasa de la cel de aer sa vad a cam cati km arata. Uleiul a fost schimbat pt ca era negru inainte iar acum e curat.

E pacat ca acolo sunt cativa oameni care chiar se implica in ceea ce fac si fac treaba buna insa sunt altii care sunt de alte orientari pe acolo si le cam strica total imaginea...

@SosoCKX: nu cred ca se bagau ei sa-ti "sperie" parfumurile ca pana si pt ei cred ca ar fi mirosit a posibila capcana :lol:. Totusi..sa nu-i subestimam..daca baga racul il baga la chestii mai greu de dibuit ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A schimbat careva parbrizul la ei? pe partea de tinichigerie fac prostii mereu sau doar uneori?

Am schimbat parbrizul la ei, dar cu mult timp in urma (vreo 3-4 ani). Nu au fost probleme, n-a intrat apa sau ceva de genul asta nici pana in ziua de azi.

Singura "dezamagire" este calitatea parbrizului, este plin de ciupituri foarte mici de la pietre. Cel vechi parca era mai rezistent din punctul asta de vedere.

Pe partea de tinichigerie am reparat o aripa de 2 ori la ei si a iesit bine.

Scria un coleg cu ceva pagini in urma ca cei de la Metrotehnica mai lucreaza in colaborare pe partea de tinichigerie si cu un alt service partener. Daca chiar asa e, atunci parca nu ma mai mira ca apar neconcordante.

Ultima oara cand am fost la ei (prin martie) mi-au spus ca nu mai lucreaza cu alte service-uri si totul se face numai la ei. Naiba ii stie cum or mai lucra acum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dus masina azi dimineata la ora 8. La ora 15 era deja gata, exact asa cum imi promisese Dl. Ganea ca va fi. Mi-au revopsit bara gratuit si de data asta a iesit cum trebuie peste tot. De asemenea Dl. Ganea mi-a dat si un set nou de capace pt faruri. In continuare imi pastrez aceeasi opinie foarte pozitiva despre dansul, insa raman cu reticente fata de alti oameni de pe acolo.

Totusi, a fost prima data cand o reclamatie mi s-a rezolvat atat de repede si bine, fara a ne pierde prea mult in discutii.

Modificat de Cowboy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am nimic de castigat din ceea ce voi scrie mai jos si e doar o parere personala:

Daca tu apelezi la un service sa iti rezolve o problema, va puneti de acord vis a vis de toate detaliile precum pret si asa mai departe, service-ul ala iti face masina in bataie de joc, tu faci scandal pe forum, te mai duci inca o data la ei si in final ti-o fac cum trebuie si dupa aia spui: eu am o parere buna despre x si ii multumesc dar sunt reticent vis a vis de oameni.

Atitudinea de genul asta ne-a adus unde suntem din punct de vedere al serviciilor. Nu stim sa apreciem si sa punem pret pe un lucru facut cum trebuie si din prima. Suntem mutumiti si dam feedback pozitiv daca da Dumenezeu si iese din a 2-a sau a 3-a incercare sau cine stie a cata. Exista totusi un element pe care nu il luati in calcul in aceasta ecuatie si anume voi: tie cine iti plateste timpul pierdut ca ei nu au fost in stare sa faca ceea ce trebuia de la bun inceput? de ce tb sa fii multumit ca ti-au dat un set de capace de faruri noi si sa nu fi revoltat in continuare ca nu au avut bunul simt sa nu ti le schimbe din prima? Toata lumea are tendinta sa separe: domnul X e foarte bun si destoinic si foarte serviabil dar are 'ghinionul' sa aiba niste colegi care mai schimba si ei niste piese iar el in bunatatea si onestitatea lui nu s-a sinchisit sa verifice si el masina aia inainte sa iasa din service. Cat despre: citez "Totusi, a fost prima data cand o reclamatie mi s-a rezolvat atat de repede si bine, fara a ne pierde prea mult in discutii." - aici comentariile nu mai au rost.

Imi permit o sugestie: incercati sa va mentineti respectul de sine si sa nu renuntati de fiecare data la el cand mutumiti cuiva ca in final ai iesit cum trebuie. Asta asa ca sfat ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De acord cu tine, insa e o mica neaintelegere aici: eu de la bun inceput (de la primul contact ce Metrotehnica) am spus ca am fost multumit strict de atitudinea directorului de service (am scris asta in postul initial). Ulterior am avut neplacerea sa constat ca lucrarea nu a fost facuta bine si ca au fost inlocuite acele piese. Acelasi om, a fost la fel de amabil si a rezolvat reclamatia. Inca o data spun: cu aprecierile ma refer strict la o persoana de acolo! Nu am de ce sa nu apreziez atitudinea dansului atat timp cat m-a ajutat si nu-l pot scoate pe el direct responsabil pt cele intamplate initial pt ca nu el a vopsit spoilerul si cu siguranta nu el mi-a schimbat capacele. Tocmai de aceea am si concretizat: sunt multumit de prestatia dansului dar raman reticent in ce priveste service-ul la modul general. Tocmai de asta, Metrotehnica nu va fi niciodata primul pe lista optiunilor mele cand vine vorba de service...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Şi tu chiar

Modificat de Ciuby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atata timp cat primeste reclamatii...evident ca stie :D

Ramane sa mai si faca ceva constructiv in privinta asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Metrotehnica ???? Fugiti cat puteti !!!!!!!!!!!!!Am dus o fabia la ei si nu au stiut ce trebuie sa faca . nu au facut nici un fel de reconstatare . piesele sunt numai AfterMarket . (asa accepta asiguratori ) exista conventi intre service si asigurator .nu au oferit nici un fel de garantie decat verbal . masina a fost lovita stanga fata . capota,aripa ,bara,far ,asta era ce se vedea la prima vedere .pe dedesupt era ceva mai mult ,claxon ,sonda temperatura exterioara,cutie baterie. dupa 2 saptamani am fost la ei si am constatat cu stupoare ca nu au facut o reconstatare ,asa cum trebuie facut . iar domnul Ganea se crede seful nu doar al servicelui si al tuturor ii trece pragul . Urat din partea lor saconstat cand am luat masina ca nu erau reglate farurile sus,jos ,stanga,dreapta . bara era zgariata , geamul de la sofer nu mai functiona (macara rupta) concluzia ,' asa am venit cu el ' , masca de la capota nu este completa '(asa a venit ) respuns de service . FUGITI FRATILOR CAT PUTETI !!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

mai aveti ceva feedback de la metrotehnica? aud tot felu de pareri impartite si n-as vrea sa ma duc la Porsche Nord :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Metrotehnica ???? Fugiti cat puteti !!!!!!!!!!!!!Am dus o fabia la ei si nu au stiut ce trebuie sa faca . nu au facut nici un fel de reconstatare . piesele sunt numai AfterMarket . (asa accepta asiguratori ) exista conventi intre service si asigurator .nu au oferit nici un fel de garantie decat verbal . masina a fost lovita stanga fata . capota,aripa ,bara,far ,asta era ce se vedea la prima vedere .pe dedesupt era ceva mai mult ,claxon ,sonda temperatura exterioara,cutie baterie. dupa 2 saptamani am fost la ei si am constatat cu stupoare ca nu au facut o reconstatare ,asa cum trebuie facut . iar domnul Ganea se crede seful nu doar al servicelui si al tuturor ii trece pragul . Urat din partea lor saconstat cand am luat masina ca nu erau reglate farurile sus,jos ,stanga,dreapta . bara era zgariata , geamul de la sofer nu mai functiona (macara rupta) concluzia ,' asa am venit cu el ' , masca de la capota nu este completa '(asa a venit ) respuns de service . FUGITI FRATILOR CAT PUTETI !!!!

Feed back:

Draga coleg forumist, imi parea rau sa transmit acest mesaj catre ceilalti cititori : Ati denaturat adevarul grav sau mai pe romanste mintiti si e urat la varsta dumneavoastra.

Nu imi sta in obicei sa laud calitatea serviciilor Metrotehnica pe forum deoarece ma bazez pe cele cateva mii de persoane multumite sau foarte multumite ca sunt clientii MTI.

Cei care muncesc cu adevarat stiu ca pot aparea greseli in efortul lor, iar noi ni le asumam intotdeauna fara exceptie.

In cazul dumneavoastra situatia sta altfel:

Faptele;

1.Ati deschis contract de reparatie la alt service care intre timp nu a mai avut contract de decontare directa cu asiguratorul si ati adus masina cu reparatia inceputa la noi.

2.Asiguratorul a schimbat procedura pentru masini mai vechi de 3 ani, cea in cauza avand aprox 9 ani si CU ACORDUL DUMNEAVOASTRA au fost folosite piese mai ieftine pentru-ca altfel nu va incadrati in banii decontati de asigurator.

3.Toata intarzierea actelor si a reconstatarii a fost datorata, cum dealtfel stiati foarte bine, dosarului de asigurare deschis in alta parte/sumele decontate/dorinta dumneavoastra de a schimba si alte piese pe care asiguratorul nu le-a acceptat decat la reparat etc.

4. La receptia masinii v-ati indreptat direct catre geamul cu pricina si ati reclamat ca nu functioneaza. Am recunoscut ''schema clasica'' de a obtine avantaje materiale , in speta macaraua, pe cheltuiala service-ului. Mai ales ca nu s-a intervenit asupra usii,dar dumneavoastra stiati asta foarte bine....

5. In plus noi am remediat gratuit acest defect.

Mult noroc va urez

Modificat de judson
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!