Jump to content

Cum recunoști piesele originale?


ADY12345
 Share

Postare recomandată

Trebuie să schimb distributia la 210000km.Poate să-mi spună cineva cum pot sa verific dacă piesele pe care le cumpăr sunt originale? Un tip de la un magazin de piese auto i-mi spune că el vinde doar piese originale. Mi-a mai spus că poate să-mi dea o copie de pe factura lui de achiziție de la Regensburg.Are preturi foarte bune, el argumentează că are discount mare deoarece cumpăra de acolo de foarte mult timp.Totodată, are și referințe bune de la unii mecanici.

   Aveți idee cum pot sa verific dacă piesele sunt originale? Va mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

La reprezentanta VW mi-au dat piesa chinezeasca la 200 ron ,pentru reglaj oglizi ,pe care o puteam achizitiona la 40 ron on line pe site !!!?

Nu cred ca e normal ,o marca care se respecta !  M-au asigurat ca e originala chiar daca scrie made in china !!! Dezamagita total !

 

Modificat de emma1974
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!