Jump to content

Golf 6 - martor ESP aprins


pesq
 Share

Postare recomandată

Salut din nou.

Din pacate nu am reusit sa ii fac o poza la diagnoza dar mecanicii au zis ca le a dat misfire cylinder 2.

in conditiile in care am schimbat cele mentionate mai sus...au trecut la alte verificari si au schimbat: lant distributie,lant pompa de ulei , cale si au facut si schimbat uleiul si filtrul de ulei.

Toate bune cam 2 zile...

Nu mi se mai aprinde niciun martor cu eroare in bord dar cand apas acceleratia are tot asa un moment cand da "in bot" ( cam 1-2 sec) dupa care se comporta normal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

presiune carburant, compresie, totul ok ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Bună ziua. Am și eu un  cod de eroare 10130 semnal neplauzibil la un golf 6 variant 16 tdi (2010) și am martorii abs esp în bord + cel de la frana de mana care este intermitent....ma poate ajuta cineva din București?  Menționez ca are momente când nu mi apare eroare în bord...mulțumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
R_a_z_v_a_n

@Al Bundy @F l o r i n te pot ajuta in Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!