Jump to content

Audi S5 B8.5


Ice_2k

Postare recomandată

Si eu am avut stresul asta la inceput, dar nu e chiar asa. In general masinile sunt la distanta mare unele de altele iar la eventualele depasiri toata lumea casca ochii bine. Poti eventual sa mergi mai intai cu un coleg sa vezi cum ti se pare si sa iti faci o idee.

Anyway, just a thought. :)

Link către comentariu

daca te duci dimineata, la primele ore (cand oricum e racoare, si e bine si pt motor) e destul de liber. mai mereu am prins sesiuni cu 2-3 masini max. incepand cu ora 9 pana pe la 11..

oricum iti iei marja de eroare tu si pt tine si pt cei din jur...dar la cum vad eu masina, vei rupe gumele...si placutele. e destul de grea. si asfaltul aderent.. dar nu mergi la limita..mergi din ce in ce mai tare..sa vezi ce si cum se comporta. 

@cris.g...oricum si pe tine astept sa te vad acolo..

Link către comentariu

Anul asta pana in noiembrie cel putin, mai e un singur track-day: pe 3 septembrie - aviz amatorilor. ;) Eu insa o sa fiu pe plaja atunci.

Link către comentariu

ma uitam la rotac in ce clasa as fi, daca as avea un singur cal putere mai mult decat am, as fi in alta clasa :))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Yey or ney pentru "quattro" de pe usi? :)

 

IMG_2692.jpg.1eaaf31247aaff3283ed2982651

Modificat de Ice_2k
Link către comentariu
50 minutes ago, Ice_2k said:

Yey or ney pentru "quattro" de pe usi? :)

 

IMG_2692.jpg.1eaaf31247aaff3283ed2982651

Josss! Eu le dau jos cu prima ocazie :) 

Link către comentariu

E clar ca te deranjeaza, asa ca jos cu ele!

Desi, personal, nu m-as atinge de ele, asa a iesit din fabrica, de la mama ei.

Link către comentariu

culmea e ca nu ma deranjeaza, ba chiar au inceput sa-mi placa dar am auzit de la mai multi ca nu le plac si eram curios care-i parerea "multimii" :)

Link către comentariu

Asa orice masina cu quattro poate sa aiba asa ceva scris. V6T de pe aripa e insa alta discutie :D. Din lateral masina ar trebui sa aiba cat mai putine inscriptii, asa ca nu quattro.

Link către comentariu

Putin off-topic, dar eu de ce nu vad poza? Apare doar denumirea - IMG_2692.jpg.1eaaf31247[etc]. Am incercat de pe mai multe browsere si de pe mai multe platforme apare la fel.

Link către comentariu

Mda, se pare ca din cauza ca am luat acelasi link din primul post, forumul a decis sa o stearga for some reason... o atasez iar:

 

 

IMG_2692.jpg

Link către comentariu

Eu as pune OEM Supercharged badge, pe aripa. Il are un A6 3.0 TFSI din oras si arata bine. 

Cu toate ca si motorul se cheama TFSI nu as pune V6T.. Se potrivea mai bine pe fostul A4, asa cum ai avut.

Link către comentariu

Da, am cochetat si eu cu badge-ul ala cu supercharged (varianta cu rosu, nu cu fibra carbon) dar nu ma incanta faptul ca termenul nu prea e cunoscut prin europa, mai mult prin US...

Link către comentariu
5 hours ago, The_Ego said:

Asa orice masina cu quattro poate sa aiba asa ceva scris. V6T de pe aripa e insa alta discutie :D. Din lateral masina ar trebui sa aiba cat mai putine inscriptii, asa ca nu quattro.

 

6 hours ago, mad_kat said:

Ney!

Chiar daca e "pe bune" este inutil acest text pe un S5...

Nu cred ca e doar un marcaj al tipului de tractiune, cred ca e mai degraba o referinta la trecut, vezi aripa spate in poza de mai jos, este identic 

 

 

image.jpeg

Link către comentariu

Da, stiu inscriptia - insa, daca se doreste o corespondenta cu primul Quattro - cele "de strada" erau ca in poze - cu sigla "faded" pe laterale si textul quattro pe spate.

 

audi-quattro-20-01.jpg

1984_Audi_Ur_Quattro_Turbo_Quattro_Coupe_Rear_1.jpg

Link către comentariu
10 hours ago, Ice_2k said:

Nu cred ca e doar un marcaj al tipului de tractiune, cred ca e mai degraba o referinta la trecut, vezi aripa spate in poza de mai jos, este identic

Eu as lasa-o asa cum e pentru ca:

1- Asa a venit OEM. Si nu ca sa arate tuturor ca e quattro, ci si eu o vad ca un hint catre legenda quattro

2- E suficient de discret si bine facut sa nu fie ostentativ si e un marcaj care mai indulceste suprafetele mari albe. Daca-l vei da jos vei avea senzatia ca lipseste ceva de acolo :) 

3- Un cunoscator de S-uri te poate intreba: "da' ce, i-ai vopsit ambele usi fata de nu mai ai inscriptia? " :lol: Kiddin'

Link către comentariu

Ce legatura are cu legenda Quattro? In sensul ca nu e model omagiu, nu e o editie speciala aniversara. Am vazut sigla doar la S5 si la S1 cu mentiunea ca la S1 e pe spate jos. In rest nu au. N-am vazut pe S5 coupe si nici pe toate S5 sportsback.

Da, scrisul e suficient de mic cat sa nu fie ostentativ.

Acum mai nou au quattro scris in grila. Ma refer la modelele RS.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu l-as da jos, nu mi se ca se potriveste pe genul asta de masina.

Daca era pe aripa in genul logo-urilor cu V6T sau Supercharged atunci as fi zis ca e discret, dar asa nu mi se pare deloc discret.

Link către comentariu
1 hour ago, mad_kat said:

Da, stiu inscriptia - insa, daca se doreste o corespondenta cu primul Quattro - cele "de strada" erau ca in poze - cu sigla "faded" pe laterale si textul quattro pe spate.

O sa transmit obiectia celor de la Audi :P

Link către comentariu

cred ca faceti confuzie intre quattro cu litere mici, si Quattro cu majuscula.. una e masina, alta e departamentul...si/sau transmisia

Link către comentariu

ce? nu inteleg... vorbeam exclusiv de ce sa iti faci tu pe masina - nu cu ce a venit din fabrica.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!