Jump to content

Audi S5 B8.5


Ice_2k

Postare recomandată

Heh!!! Te înveți. Oricum este semnificativ mai bine decât 200 la Subaru :)

 

Asta este una dintre mașinile mele preferate și am o listă extrem de scurtă.

Link către comentariu
On 5/28/2016 at 7:37 AM, Ice_2k said:

Care 350? :)

de cat ziceai ca-i rezervoru' ? :)

Link către comentariu

daca-i exclusiv urban, e p-acolo... vreo 15.5 imi ia mie in oras 2.8-ul si n-are atata turbina :D

Link către comentariu

da, cam 15-16 e media de la plin la plin in Bucuresti, e decent. Cand incepi sa-l alergi se schimba situatia :)) Legat de turbina, nu stiu cata are 2.8-ul tau da' al meu n-are deloc :P 

Link către comentariu

image.png

 

 

 

Bonus, de fiecare data cand trec aproape de masina si ma uit in jos si-mi cad ochii pe roti am o reactie de "holy crap, cata mai rotile!" :))

image.jpeg

Link către comentariu

If you don't look back at your car after you park it, you've bought the wrong car!

Link către comentariu

Daca te deranjeaza rotile, poate te scap eu de ele prin toamna:))

Link către comentariu
5 hours ago, Bogdan_wrc said:

If you don't look back at your car after you park it, you've bought the wrong car!

Am cumparat masina corecta, e clar! :))

9 minutes ago, bZ1 said:

Daca te deranjeaza rotile, poate te scap eu de ele prin toamna:))

Sa stii ca ma batea gandul cand am luat masina sa le dau si sa trec la un 19", da' cred ca m-am razgandit :P

Link către comentariu

Sa le invarti sanatos!

Multi nu se incumente nici vara la roti pe 18 :))

Link către comentariu

Dar multi nu au S5 :)) 

Arata bine si nu strici linia masinii cu ele. 

Link către comentariu

Am zis totusi ca prea ii stric linia cu alea de 17, plus ca nici modelul nu ma incanta deloc

Link către comentariu

@Ice_2k: poti sa scoti imaginea in format tiff si sa o vinzi pe dreamstime.com. Sunt destui care vor un imprimeu pe canvas cu asa ceva :)

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri, ma bucur ca va place :) Legat de urcat pozele pe dreamstime, dupa ce poze mi-a facut @GunX (cele de pe prima pagina), e greu sa mai fac eu ceva cu telefonul care sa para ca merita trimis undeva :P

Link către comentariu

Cred ca pentru cauciucuri, sigur exista un mit care zice ca le face mai negre :tomato:

 

Link către comentariu

E "subtire", de vara. :)) Sigur e la intimidare ca doar e treaba serioasa imbalsamatul unui S. :D 

Link către comentariu

Mai aveam de facut un drum dupa "imbalsamare" asa ca n-am avut de-ales, altfel era prietenul Jack acolo :))

Link către comentariu

Va trebui sa schimb discurile in curand si ma batea gandul sa pun ceva perforat sau striat. Din punct de vedere al performantei sunt destul de multumit de sistemul stock si nu am de gand sa duc masina pe circuit asa ca nu am neaparat nevoie de ceva mai performance-oriented, as fi multumit si cu ceva cu performante similare cu sistemul stock. Tinand cont ca sunt pe-aici multi oameni cu mult mai multa experienta decat mine in modificarea sistemului de franare, as aprecia niste sugestii :) Cel mai mult ma intereseaza sa nu imi aduca alte dezavantaje aceste discuri. Nu vreau scartaiala in plus (stiu ca aici contribuie cel mai mult placuta dar presupun ca si duritatea discului are ceva de zis), nu vreau sa fie nevoie sa se incalzeasca ca sa tina bine etc.

Thanks :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!