Jump to content

Cum merge alarma Spyball ?


Clasicul
 Share

Postare recomandată

Am cumparat Polo Classic la mana a doua si avea montata alarma SpyBall, pusa de firma Gemeni..etc. avea o eticheta pe geam. Propietarul nu a stiut sa imi zica cum se seteaza sau daca are senzor de perimetru iar cei de la firma au zis ca Tehnicul e in concediu. Daca aveti careva dintre voi sau puteti sa ma ajutati va sunt recunoscator.

Telecomanda are 2 butoane, unul verde de la care o armez si o scot, pe care tin apasat, si unu gri pe care nu il folosesc si daca il apas nu se intampla aparent nimic.

Cand o armez face 2 bipuri care nu se aud tare si nu clipesc avariile, cand o scot bipui o data si mai lung, dar incet. Nu se aude de la 10 metri de ex.

Inauntru are 2 "senzori" pusi pe stalpii fata, langa usa (cum am mai vazut la alte masini), la ce folosesc?

Nu am mai folosit pana acum alarme. Va rog sa-mi explicati macar principuil, daca nu aveti acelasi model.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca am acelasi model de alarma ca si tine, pe aproape aceeasi maina (doar ca a mea e Variant).

Pe scurt:

- al doilea buton (cel gri) ar trebui sa declanseze alarma;

- in mod normal semnalizatoarele se aprind si la armare si la dezarmare;

- nu ii poti pune senzori de perimetru, din cite stiu eu, insa poti pune modul (e) de ridicat geamurile electrice.

Alarma e suficient de fiabile, nici o problema cu ea de 6 ani de zile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stii cumva ce model de spyball ai? Daca telecomanda ta arata ca in atasamentul de mai jos, iti pot pune la dispozitie cartea tehnica. Trebuie doar sa o caut si sa o scanez (sunt doar cateva pagini, max. 10).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut pe vechea masina (Octi 1.8T) alarma Spyball K702, cap de serie (avea display de bord). Bateriile se gaseau greu, tineau putin si bataia era redusa (maxim 20m). Era f buna alarma (inclusiv senzori de volumetrie in interior), insa telecomanda m-a dezamagit profund (greu de butonat).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stii cumva ce model de spyball ai? Daca telecomanda ta arata ca in atasamentul de mai jos, iti pot pune la dispozitie cartea tehnica. Trebuie doar sa o caut si sa o scanez (sunt doar cateva pagini, max. 10).

nu arata asa si nu stiu ce model este, dar ai putea sa imi trimti manualul. principuil cred ca este asemanator.

a mea este dreptunghiulara (mi-e sila sa fac poza acum) si cu o laterala cilindrica, unde presupun ca e bateria. are si un led mic rosu plasat in mijlocul siglei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit cartzulia, modelul e K720A, are display cu 12 leduri si o multitudine de senzori si sisteme care incep cu "anti-".

daca in continuare crezi ca te ajuta, trimite-mi un PM cu adresa de mail unde sa iti trimit deseara cartea tehnica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!