Jump to content

Passat - Fulgerul Gri


mariuscbn

Postare recomandată

Ba daaa! Kitul asta imi trebuie mie. Aveam un alt cod pregatit de comanda, insa...nu eram convins. Stiam eu ca trebuie sa vina cu Oring si cu piulita :) 

@mariuscbn, cat e kitul asta la reprezentanta? 

Si cel de reparat stergatorul spate? Parca l-as repara si eu pe al meu :) + brat si lamela de Golf 5 sa arate frumos...

 

ps: frumos fulgerul asta :)

Modificat de Emy D
Link către comentariu

La Midocar kit reparatie antena costa 54Lei....si contine ganitura exterioara, garnitura interioara si piulita!
Tot la ei eu am dat pentru kit-ul de reparatie stergator 245Lei (cu ceva reducere 20%), eu am motoras OEM de la Valeo pe masina....dar aseara, am vazut si am aflat ca un motor nou de la Valeo costa 300Lei la Autokarma (sper sa NU se considere reclama), si-a cumparat un tip pentru Audi A3 si l-am vazut, e identic!
Acum tu sti ce te coafeaza, un kit OEM si muncesti sa-ti refaci motorul, sau unul nou si gata...garantii 24 luni ai la montare pentru ambele.

Modificat de mariuscbn
Link către comentariu

NU :) inteleg de ce este inclusa piulita , aia NU se strica. problema este doar cu garnitura exterioara, care de la UV imbatraneste si crapa.

cand am desfacut antena mea de pe Golf, garnitura interioara era ok .

daca acel kit de reparatie motoras costa ata, NU merita achizitionat cand mai bine iei un motor cu totul.

 

Link către comentariu

Eu am schimbat vro 3 baze de antene de la dezmembrari si am vazut piulite ruginite la multe antene...si m-am saturat sa cumpar alte ganituri coapte de atatia ani de pe alte cotete, am cumparat noua si gata.
Garnitura interioara era ok si la mine, nu lasa apa sa patrunda atunci cand crapa cea exterioara, am pus-o pe aia noua peste aia veche care era turita de la strangere....dar nu suportam sa vad anena aia belita fara ganitura exterioara, imi statea pe creier.
Uite, acum cand am desfiletat piulita, sa desprins saiba asta speciala care trece firul pe sub ea...NU ma intreba cum am reusit ca n'am raspuns...si am schimbat baza aia de 3 ori, stiam ceea ce am de facut.
Probabil din acesta cauza iti dau si piulita...ca se mai desprinde saiba de ea.

@F l o r i n...multumesc pentru ieri si pe acasta cale!


WhatsAppImage2018-12-14at10.01.361b9747.

Modificat de mariuscbn
Link către comentariu
  • 1 month later...

Breaking News...

De astazi "Fulerul Gri" are interior gri inchis de Passat 2004, ambele scaune au reglarj lombar, se pot regla pe inaltime si buzunare pe spatarele lor, spatarul banchetei are si tetiera din mijloc, iar cotiera spate este dotata cu suport de pahare, ...sunt mult mai confortabile fata de ceea ce aveam inainte!


WhatsAppImage2019-01-16at11.24.04a3134.j


WhatsAppImage2019-01-17at11.01.052411f.j
 

Modificat de mariuscbn
Link către comentariu

Breaking News...


Mi-am montat incalzire cu carbon pe scaunele cu textura de W8 pe care le-am cautat mult si bine... munca de puscarias chinez, dar au isit corecte si corespunzatoare, cu incalzire laterale, sejut si sparar.
Acum "Fulgerul Gri" are interiorul corect.

Ii multumesc si lui @F l o r i n pentru tot ce a facut pentru mine...MARE boier, MARE caracter!



50476224_2177356338962969_31486454853848


50636723_2177356365629633_90940344396750

Link către comentariu

Felicitări pentru munca depusa și finalizarea acestui proiect! 

Link către comentariu

pai stai, cine a muncit? tu sau el?

si eu aveam pe golf acele aripioare incalzite dar am vazut ca nu fac mare diferenta. poate un corp gras care umple scaunul mai bine pe talerale sa simta caldura acolo.

Link către comentariu

Mmm..... Problema mare.... ?..... Din postul meu, cine îți pare ca a muncit fizic....? Acum.. Întreabă și de ce?.... Pentru ca suntem prieteni, el și-a făcut partea fizica.... Hard... Eu partea electrica, modificare perne aftermaket... Termistori... Etc... Plus găzduirea la mine în service și know how ul... 

 

Link către comentariu

Nu stiu la goful tau, dar la mine chiar se simte diferenta la aripiorele alea, si am doar 94kg la 1,87 cm. Cand dau drumul la incalzire prima data se simte pe laterale (acolo au mai putin burete materialul scaunului) si pe urma incepeeee...intra carbonul in actiune nenica de nu poti sta pe scaun la treapta 5, chiar daca pernele si spatarul au buret dublat.

Am munci ca un sclav puscarias la ele. Nu recomand nimanui sa faca ceea ce am facut eu, eu sunt mai dificil si perfectionist.

Cat despre Florin, nu am cuvinde de multumire, putini oameni ca el si cu caracter.

Modificat de mariuscbn
Link către comentariu
1 hour ago, mariuscbn said:

Am munci ca un sclav puscarias la ele.

La primul... La al doilea ai mers mai bine. Oricum, dacă nu eram cobza amândoi, cred ca te descurca-i mai bine.... Raceala ne-a încetinit.

Muale are și un B7 + el este subțirel... 

Link către comentariu

Sub supravegherea atenta si indrumarea ta am izbutit sa il termin pe primul, desi era cat pe ce sa cedez daca nu aparea Mihai, la al 2-lea a fost mult mai usor ca stiam ceea ce am de facut si imi intrasem in mana si timpul sa redus la jumatate. 
Nici acum nu am peins plasticele sinelor...astept sa ma refac complet si sa se mai indrepte putin vremea!
Am vazut ca are B7 la avatar...☝️

Link către comentariu
On 1/25/2019 at 7:00 PM, mariuscbn said:

Am munci ca un sclav puscarias la ele. Nu recomand nimanui sa faca ceea ce am facut eu, eu sunt mai dificil si perfectionist.

Cat despre Florin, nu am cuvinde de multumire, putini oameni ca el si cu caracter.

iti dau dreptate in ambele cazuri :)

si eu am desfacut singur scaunele si am montat pernele si a fost chinu' dracu.

atentie cu incalzirea... e buna dar nu abuza mai ales de treptele superioare. nu face bine albusului din oua.

vazusem zilele trecute de vanzare interior piele cu incalzire, de passat break. dar cred ca ramai cu asta, la cat ai muncit

Link către comentariu

Piele NU mai vreau pe nici o masina mea in veci si nici gratuit (si acum ma dor rinichii de la masinile la care am avut, chiar daca unele aveau atat incalzire cat si racire in ele)...am cautat blestematul asta de interior timp de 3 ani, am pierdut unul cu incalzire de Variant la un pret (ce-i drept) cam piperat la 600Lei prin vara, era din BV si pana m-am miscat eu cu negocierea si el cu raspusurile a venit unul si la luat...atunci am zis ca nu mai e cazul sa astept fata pe cai mari cu prefectiunea si le-am luat pe astea fara incalzire. Astea m-au costat vro 750Lei...de mi-au iesit pe nas.
Basinile si figurile se platesc in viata....si se platesc scump si cu munca multa!
Cine face ca mine, ca mine pateste.....daca am fost idiot si nu le-am luat direct pe alea din BV si m-am chitrosit la bani.

Link către comentariu

Breaking News...

Astazi am motat trimurile cu insertie de carbon, am facut iluminatul scrumierei de la cotiera functionabil si mi-a venit fusta bara spate cu senzori OEM.
Acum se asorteaza grilele cu trimurile si scrumiera cotierei e ce trebuie.



51248359_2194578827240720_59101961211158


51747298_2194602353905034_83969450168528


50978667_2194579170574019_65450867295004

Urmeaza altele curand!☝️

Modificat de mariuscbn
Link către comentariu

La cata grija ai de mașina asta, nu cred că o să o vinzi prea curând, sau vreodata, mai ales că nici nu e diesel sa stai cu teama că o vor interzice peste câteva luni. :D

Link către comentariu

Toate masinile le-am intretinut cum se cuvine si am bagat bani in ele de le-am vandut in pierdere, dar asta pleaca de la mine doar la REMAT sau un muzeu ceva...cand io fii sorocul!
Acum ne bucuram unul de altul!

Link către comentariu

Breaking News...


Astazi “Fulgerul Gri” a primit Maxidot, iluminat ceasuri rosu si alb, clima iluminata in alb!
Datorita lui @F l o r i n caruia ii multumesc si pe acesta cale!
Lasar frate!

51270113_2196442237054379_13611406472385


51523795_2196442260387710_91084100044524

 

 

Link către comentariu

Salut! Afisajul maxidotului este nou? Arata mai calitativ decat ceea ce se vinde la noi in mod obisnuit. Multumesc si felicitari pentru ce faci cu masina, urmaresc cu atentie ?

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

E codul care trebuie la maxidot si sunt cele mai bune ceasuri si mai greu de defectat....de 4-5 luni am cautat blestematul asta de Cod OEM: 3B0920949.
Multumesc si eu!

Modificat de mariuscbn
Link către comentariu

Cand am trecut eu la maxidot...urmatorul pas a fost schimbarea unitatii audio sa merite trecerea...

Te gandesti la asta?sa ai afisajul complet?

Link către comentariu

Heheheee asta am facut-o la o saptamana de cand am cumparat masina, vezi mai in spate ca am avut pana acum vro 3 playere, toate numai de la Sony ca au luminile rosii ca bordul....pe afisaj NU ma intereseaza sa am playerul!
Acum toata masina are numai 2 culori alb si rosu, inclusiv playerul!



 

 

Modificat de mariuscbn
Link către comentariu
On 2/6/2019 at 9:51 AM, mariuscbn said:

Breaking News...


Astazi “Fulgerul Gri” a primit Maxidot, iluminat ceasuri rosu si alb, clima iluminata in alb!
Datorita lui @F l o r i n caruia ii multumesc si pe acesta cale!
Lasar frate!

51270113_2196442237054379_13611406472385


51523795_2196442260387710_91084100044524

 

 

Cu mare placere! 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!