Jump to content

Passat - Fulgerul Gri


mariuscbn

Postare recomandată

Breaking News...


"Fulgerul Gri" se pregateste de primavara...
Jantele modulare BBS RS800 de W8 au plecat la recoditionat.



WhatsAppImage2019-02-15at09.34.2900485.j




 

Link către comentariu

Breaking News...

Eu v-am spus ca "Fulgeul Gri" se pregateste de primavara....da se pregateste serios, NU gluma!
Am fost astazi la hipermarketul auto si am achizitionat asa:
-Discuri fata ATE.
-Placute fata cu senzori ATE.
-Amortizoare fata Sachs.
-Flanse amortizoare SKF.
-Brat superior stanga fata in spre fata Lemforder.
-Brat superior stanga fata in spre spate Lemforder.
-Bucsa brat suspensie stanga-dreapta Lemforder.
-Filtru polen carbon activ antialergeni Mann.
-Filtru aer Mann.
-Filtru ulei Mann.
-Ulei Castrol GTX Ultracean.
-Bujii NGK.
Maine toate astea le voi urca pe masina....e treba multa!


WhatsAppImage2019-02-19at14.02.330015a.j
 

Link către comentariu

Topicul asta e mai ceva ca burtiera de la televiziunile de stiri, plin de Breaking news.

Mereu sunt cu sufletul la gura cand intru... :)

Link către comentariu

Macar ai ce vedea si stirile sunt cat se poate de corecte si pe verificatelea...ca de fake news e plin peste tot! ?
Stay tuned...☝️

PS: Imi doresc doar atat...sa vad ca toata lumea ma ia ca model...toti au masini, dar ai dreaq de putini le si intretin cum trebuie!

Link către comentariu
19 minutes ago, mariuscbn said:

toti au masini, dar ai dreaq de putini le si intretin cum trebuie!

pt ca NU stiu, NU ii intereseaza, NU au bani.

fiecare pe legea lui.

 

Link către comentariu

Foarte tare,

Imi place cum ai grija de ea.

Vad ca inca mai sunt oameni care isi intretin masinile "vechi" cum pot mai bine!

Eu am mers pe jantele "Phoenix" pentru vara, schimba mult aspectul masinii.

Spor!

39558042_501650996925804_3121898512124477440_n.jpg

Modificat de dragosp92
Link către comentariu

Multumesc frumos tuturor....ma costat 300Lei numai sa testez jantele alea de W8 care le avea un amic si mii le-a impumutat.
Chiar e mare diferenta si se simte extrem de mult si bine masina pe sosea...de aia am optat sa le reconditionez, care si treaba asta facuta profesional costa 1.500Lei.
PS: Vad ca esti din Bucuresti....o sa-ti trimit pe privat o invitatie poate vii la intalnirea nationala de Passat B5.5 si poate ne vedem pana atunci!

 

Link către comentariu

Arata incredibil! Ador sa vad cum ingrijesti masina asta, felicitari!

PS Cumva ai facut jantele “la polonezu” ? Dupa finish si folie asa as zice ?

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Arata superb! :cheers:

Imi poti lasa te rog un PM cu contactul "mesterului" si codul de culoare folosit pentru miez?

Te salut!

 

Link către comentariu

Mah nimic NU pot face fara sa ma dati in fapt, da la "Polonezu'" le-am reconditionat...am oscilat intre SRZ Powdercoating Customs si Polnezu'...si nu imi pare rau de loc, il recomand cu mare incredere!
Va multumesc....abia astept sa vina marfa noua cu DOT 2019 sa le incat corespunzator si sa le urc pe masina!

PS: @cristi511 codul de culoare nu-l stiu, dar il pot afla zilele urmatoare....iti pot zice ca eu am vrut sa atate OEM....ai PM cu tot ce trebuie!

Modificat de mariuscbn
Link către comentariu

Hmmm....imi venea sa iau una asa cum este fara suruburi sa o pun in living!
Abia astept sa le urc pe masina!

Link către comentariu

Te cred! Si eu tot la polonezu mi le-am facut cautand tot acelasi look cat mai aproape de original si am fost super multumit. Sa vezi cand ti le incalta cu cauciucuri ce profi se misca. Astept si eu ca tine sa le vad pe masina ?

Link către comentariu

Anvelopele le iau noi DOT 2019 si incalt la Auto Soft....lucrez cu ei de prin '94 si pana acum nu m-au dezamagit niciodata!

Link către comentariu

Dupa ce iei anvelopele, sa-mi dai si mie un PM cu locul de unde reusesti sa iei dot 2019... am o problema mare cu distribuitorii care vand anvelope noi cu dot pana in 3 ani vechime... vezi-doamne e acelasi lucru. 

Link către comentariu

Iti spun ceea ce am vorbit cu Best Tires si Auto Soft...ambii aduc marfa de la ceeasi furnizori, mi-au spus ca TIR-urile cu marfa noua pe 2019 sunt pe drum si ca ajung la finele lunii februarie inceputul lui martie depinde de bine se misca vamesii.
O sa vezi saptamana de fabricatie pe anvelopele mele dupa ce le voi achizitiona!
 

Link către comentariu

A nu se considera reclama, eu am luat doua michelin pilot sport 4 si 2 debica uhp ambele pe 17 de la elite tires cu dot 51 si 5218, in rest am gasit chiar si dot 2016 la asymetric 3 pe la autobon.

frumoase rau jantele, spor si mare grija l montat! 

Link către comentariu

Breaking News...


Azi am ridicat jantele BBS RS800 de Passat W8....ma jur pe carne si mici ca arata bestial de bine.




WhatsAppImage2019-02-25at17.11.260fa9b.j



WhatsAppImage2019-02-25at13.06.113ca6f.j


Promit ca pana imi vin anvelopele Hankook DOT 2019 dorm cu ele in pat....

Link către comentariu

sunt curios ce faci dupa ce le pui pe masina?

grija la borduri, la gropi , la parcare, la caini, la....

partea "taiata" este protejata cu ceva lac sau e totul "crud" ?

Link către comentariu

Voi incerca pe cat posibil sa le protejej, cumpar anvelope cu protectie de borduri...partea diamantata, e lacuita cu un lac mai dur si rezistent.
De borduri, voi parca la 1m de ele si voi incerca sa nu urc trotuare smd., am sa incerc de banii astia sa le protejez cat pot...vedem in toamna cum se vor prezenta!

@cristi511 am promis ca intreb si vin cu codul de culoare....codul de la Poleneu' este Arg.1 (argintiu 1)....asa mii le-am vosit eu.

Codul de culoare OEM este: 1Z2 (l-am gasit aici in josul paginii) https://www.original-felgen.com/3b7601025g1z2.html

Modificat de mariuscbn
Link către comentariu

Breaking News...

Astazi "i-am dublat valoarea", ca sa-l citez pe un amic...mi-au venit anvelopele noi Hankook Ventus Prime3 (K125) DOT 2019 si le-am montat la Autosoft, echilibrat si facut unghiul de fuga, acum "Fulgerul Gri" arata intr-un mare fel cu jantele astea BBS RS800 de Passat W8 si cu anvelopele corecte...?


WhatsAppImage2019-02-28at18.05.5813f83e.


WhatsAppImage2019-02-28at18.06.297fdb59.


WhatsAppImage2019-02-28at18.06.2912b0175


WhatsAppImage2019-02-28at18.07.17a75cd.j


WhatsAppImage2019-02-28at18.07.1727de28.


https://www.hankooktire.com/uk/passenger-cars/hankook-ventus-prime3-k125.html

Urmeaza alte imbunatatiri pentru intalnirea nationala Passat B55.5...☝️

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!