Jump to content

VW BORA VARIANT - #SIA


Inf3rnoo

Postare recomandată

în urmă cu 9 ore, Inf3rnoo a scris:

 

@kicker, daca sunt copii ma gandesc ca nu au calculator de ala de autoleveling si balast....nu ma pricep mai deloc la Xenon, doar ce am citit putin pe aici... Si cum imi dau seama daca masina mea are sistem de reglaj al farurilor automat? Are in bord langa rotita de reglaj a luminozitatii bordului si o rotita in 3 numere / trepte...Aia e? Pentru ca am rotit si sus sinos dar la fasciculul de lumina nici o diferenta...Tot aiurea de tot bate....

ce ai postat sunt cu becuri clasice, halogen, se da butonul acela e de reglaj, concret cele din link se potrivesc pe bora ta si le reglezi din butonul de la bord, sunt suficiente si becuri osram night breaker in ele, ca sa nu te mai complici cu xenon after market si sa fii fara talon apoi :)

 

Link către comentariu
Publicat (modificat)

@mad_kat Astea sunt farurile pe care le vreau normal, care le are @taz21 sau @rudiRUD. Le-am vazut la un neamt pe FB si nestiind ce sa caut, am crezut ca sunt alea...

Rog pe @rudiRUD sau @taz21 daca pot sa imi spuna cum se numesc si sau de unde le pot cumpara...

 

Si tot la neamtul ala de pe FB am vazut si jantele astea care imi plac foarte mult: Jante bora.jpg

Stiti paote ce tip sunt? Ca nu am reusit sa le identific cu niciuna de aici http://www.4130-products.com/wheels/

Multumesc mult pentru raspunsuri

Bora.jpg

Modificat de Inf3rnoo
Link către comentariu

Eu le-am luat de pe Autokarma. Am scris si in topic.

Rudi, din Germania.

Eu am trebuit sa schimb si mufele, la el nu.

Link către comentariu
On 2/14/2016 at 10:50 PM, Inf3rnoo said:

Urmeaza maine sa ma ocup de "nu stiu cum sa ii spun" : 

 

20160215_200009[1].jpg

Intrebarea este stie cineva daca se poate scoate acest element? 

Cumpar aceste elemente! Noi sau second! Cine are rog sa ma contacteze

Link către comentariu
Publicat (modificat)

NU, dar tinichigiul a zis ca sunt in stare avansata de coroziune si daca nu se rup la scoatere, se vor farama la polizare/curatare. 

Ai idee de un cod al lor sau macar o denumire mai exacta a lor,,,Am fost la 2 magazine furnizoare de piese auto de aici, si nici unul nu a reusit sa gaseasca acest element. Unul mi-a zis ca nu se vinde separat ci cu tot cu geamul ala micut, iar altul ca se vinde cu tot sistemul de prindere al geamului mare...Intre 700 si 800 RON! 

Modificat de Inf3rnoo
Link către comentariu

pai noi sunt scumpe.

vezi la dezmembrari daca e cineva care e dispus sa desfaca. eventual de pe o usa lovita care nu se vinde.

The driver's side insert is part# 1J4-839-415-A-03C and the passenger's side insert is part# 1J4-839-416-A-03C. dar cred ca tu vrei piesa mai mare.

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?960833

Modificat de Muale
Link către comentariu

Da, eu am nevoie de ambele. si cel mic si cel mare, pe ambele geamuri! Multumesc frumos pentu informatiile de mai sus! 

Link către comentariu

eu zic sa le desfaci si sa incerci reconditionarea. e totusi o bucata de tabla acolo, nu e folie de ciocolata sa o distruga rugina asa repede.

smirghel fin, cu mana (nu cu perie pe flex ca atunci sigur o distrugi).

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Publicat (modificat)

Astazi, vrand sa scot pentru curatare capacul motorului, am gasit asta:

vglq4g.jpg

b6pkjb.jpg

33o2suc.jpg

 

Nu cred ca e normal acest ulei acolo...Stie cineva mai multe despre ce ar putea fi?

Modificat de Inf3rnoo
Link către comentariu

Se poate sa fie bușon de umplere.la fratemeu ăsta o fost  Ajm motor.schimbat și nu a mai avut probleme.

Link către comentariu
  • 8 months later...

Dupa o lunga absenta...revin. Modificari tare multe nu au fost aduse masinii..Doar schimburile necesare, ulei, filtre, cauciucuri noi de iarna Nokian WRD4 (dupa un mic incident cu cele SH ce le aveam pe masina)

Pe langa toate cele scrise mai sus, am cumparat si montat farurile Depo replica xenon, cumparate din Germania...O mare dezamagire...Cel din stanga a venit cu probleme...Lupa nu avea stratul ala de crom aplicat mai deloc, cand aprinzi faza scurta, efectiv se vede prin plastic...Plus, aceeasi lupa bate foarte mult in jos fata de cea din dreapta, fiind si prinsa in far gresit cred...Mai jos 2 poze de duminica...Se observa ce prost si diferentiat bat cele 2 lupe...

Pe 29 noiembrie 2016, am avut un mic accident, fiind polei, iar noi avand incaltari proaste, rezultand avarierea aripilor fata si barii, plus a altor 2 masini.

Aaa, am schimbat si oglinda retrovizoare interioara, cu una heliomata, senzor ploaie si antiorbire...Cea veche era blocata pe functia antiorbire pe jumatate din suprafata sticlei...

Maine urmeaza sa montam aripile noi, schimbam EGR cu unul nou...

Promitem sa revenim cu poze ...

 

16990299_1284566374964711_265388469_o.jpg

17035960_1284566378298044_814774514_o.jpg

Scuzati spatele, fata este in reparatie. :))16990143_1284566261631389_1318927190_o.thumb.jpg.62e4bbb2b6e4fd163f3d53c021b9cb66.jpg

Modificat de Inf3rnoo
Link către comentariu

Nu, pentru ca probabil sunt condusi de romani...Am primit raspunsul ca pot fi returnate doar daca pot dovedi ca montajul lor a fost efectuat intr-un service reglementat de catre autoritatile romane, cred ca faceau referire la RAR-ul nostru...Ce legatura are asta nu am inteles...

Link către comentariu

Vezi ca lupele vin cu o prostie din interior iesita. Si eu am luat , si la fel batea stanga jos de tot, deci efectiv la 2 metri in fata masinii. Le-am despfacut prin spate, si am impins acolo pana a intrat chestia la locul ei si acum bat bine.

Asa pe negru am luat eu

8503189787_724a404ae6_b.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!