Jump to content

Suna alarma cand calc frana


krisscop
 Share

Postare recomandată

Cand calc frana sau semnalizez, kitzkaie alarma, dar nu tot timpul. din ce motiv?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@krisscop: ti-am editat titlul topicului. Data viitoare te rog sa folosesti titluri cat mai explicative referitor la problema pe care o propui spre discutie. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil alarma nu este una speciala pentru modelul tau de vw. De exemplu ... la fel a facut si tata ... a pus alarma care nu era pentru vw polo, iar acum in momentul in care diagnostichez cu interfata, incep si se deschid si se inchid usile incontinuu (inchiderea centralizata). Toate problemele astea sunt de la alarme ieftine si care nu sunt de calitate. Probabil cu un Viper nu ar fi facut asa :P.

Later Edit: Eu zic sa le faci o vizita celor care ti-au montat alarma.

Modificat de BorisFlokow
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai mult ca sigur la montajul alarmei te-ai ales cu un scurt de la un fir care eventual ste mai naravas. Ideal ar fi sa te duci la un service pe parte de electrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand calc frana sau semnalizez, kitzkaie alarma, dar nu tot timpul. din ce motiv?

eu cred ca ai una din alarmele care "miauna "cand mergi cu marsarierul, daca este asa atunci nu este alarma defecta ci mai degraba nu ai masa la unul din stopurile de spate ceea ce face sa vina curenti de intoarcere spre becurile de marsarier caz in care doar de jumate se aprind si sunetul de alarma nu este complet ci neregulat :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu cred ca ai una din alarmele care "miauna "cand mergi cu marsarierul, daca este asa atunci nu este alarma defecta ci mai degraba nu ai masa la unul din stopurile de spate ceea ce face sa vina curenti de intoarcere spre becurile de marsarier caz in care doar de jumate se aprind si sunetul de alarma nu este complet ci neregulat :P

Mersi, Vioelectric, e posibil sa fie problema de la stopuri, pentru ca nu de fiecare data se intampla sa "miaune cand calc frana. Mi se mai intampla si cand semnalizez, dar la fel, nu de fiecare data.

Mersi pentru observatie. Voi tine cont pe viitor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!