Jump to content

probleme intalatie electrica


passat no1
 Share

Postare recomandată

salutare

am o matusa cu un vw g3 din 93 cl cu motor de 1600 benzina si are probleme la instalatia electrica

dupa ce a aduso de la vopsit , nu ii mai merg bine comenzile , cand apasa frana se aprind si stopurile si semnalizarile totodata

in timpul mersului , nui functioneaza semnalizarile

aveti idee dsp ce este vb , nu de alta da ieri era sai ia certificatul din cauza asta :blink:

multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica in spate, la soclurile becurilor.E foarte probabil sa fie un scurt la masa. Deschide portbagajul, scoate capacele de la faruri si placa cu soclurile becurilor. Undeva vei vedea semne de arsura/topitura. Acolo e buba ( cel mai probabil).Studiaza-le pe amandoua cu atentie. Eventual pune pe cineva sa butoneze/ pedaleze, sa vezi cum face flama....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio
salutare

am o matusa cu un vw g3 din 93 cl cu motor de 1600 benzina si are probleme la instalatia electrica

dupa ce a aduso de la vopsit , nu ii mai merg bine comenzile , cand apasa frana se aprind si stopurile si semnalizarile totodata

in timpul mersului , nui functioneaza semnalizarile

aveti idee dsp ce este vb , nu de alta da ieri era sai ia certificatul din cauza asta :D

multumesc anticipat

Are contact imperfect la masa (minus) ! ! !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut aceeasi problema.. cand franam clipeau semnalizarile/stopurile plus ca facea beep beep alarma... cand semnalizam stanga clipea intens semnalizarea DREAPTA, foarte slab semnalizarea stanga, plus clipeau stopurile... pom de craciun ce mai...

Era un contact oxidat la tripla stanga spate care a dus la topirea partiala a mufei... rezolvat in 10 minute...

In prima faza daca nu-i nimic topit incearca un spray antioxidant (wd40 or something)

Modificat de gribelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wa multumesc

problema a aparut de cand am fost acum 3 saptamani la otopeni (mini PRIX), atunci am fost eu la un nene elctrician si a pus un fir din mufa principala la masa si mergea dar dupa aia , nu a mai mers

azi am rezolvat problema

un contact era dezlipit si un bec era aproape ars

Si apropo exact ca la tine gribelu era, aveau treaba multa , nu stia care si cum sa se aprinda mai repede :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!