Jump to content

Chedere usi (Touareg 7L)


flexibal73
 Share

Postare recomandată

Buna ziua,

Deschid topicul de fata deoarece nu am gasit nimic legat de chedere. In special pt usile spate.

De curind am avut curiozitatea, in urma unui drum la munte pe niste drumuri forestiere, sa verific daca se acumuleaza noroi intre chederul exterior (cel montat pe arcul aripii spate) si aripa propriu zisa.

Va spun ca ce am gasit acolo m-a  cam pus pe ginduri- se acumulase o groaza de noroi. Am demontat chederul am spalat cu apa si o cirpa moale tot ce se acumulase acolo, am strins putin mai tare marginea de imbinare si l-am batut usor la loc cu un ciocan mic. A intrat mai strins dar a intrat.

Acum vine intrebarea- ce as putea folosi ca sa izolez acea muchie ca sa evit pe viitor acumularea de noroi? In nici un caz silicon care este nociv pt metalul caroseriei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!