Jump to content

vopseaua anticoroziva vanduta de calcaneu


tonic
 Share

Postare recomandată

in primul rand mi se pare o prostie sa nu mai putem pune intrebari in mod public despre un produs care se ofera la vanzare, deoarece raspunsul la o intrebare poate fi interesant pt. mai multi cititori. sunt de acord sa nu comentam pe baza produsului sau pretzului, la urma urmei este o chestie de bun simtz, si fiecare are dreptul sa evalueze un produs pe care doreste sa il vanda la cat vrea el...cumparator sa gaseasca.

Despre vopseaua respectiva, m-ar interesa c daca exista un document de calitate sau ceva similar care sa ateste proprietatile enumerate in acel topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in primul rand mi se pare o prostie sa nu mai putem pune intrebari in mod public despre un produs care se ofera la vanzare, deoarece raspunsul la o intrebare poate fi interesant pt. mai multi cititori. sunt de acord sa nu comentam pe baza produsului sau pretzului, la urma urmei este o chestie de bun simtz, si fiecare are dreptul sa evalueze un produs pe care doreste sa il vanda la cat vrea el...cumparator sa gaseasca.

Despre vopseaua respectiva, m-ar interesa c daca exista un document de calitate sau ceva similar care sa ateste proprietatile enumerate in acel topic.

Ti s-o parea prostie dar problema a fost dezbatuta intre noi aici : http://vwforum.ro/index.php?showtopic=12089 . De ce n-ai zis atunci nimic ? Din pacate e unicul mod de a evita flame-urile

Mai este un topic dedicat si aici: http://vwforum.ro/index.php?showtopic=295

(ma intreb de ce dracu trebuie mereu sa apara cate unul si sa tot comenteze hotarari luate fie impreuna, cum a fost cazul aici, fie de catre echipa moderatorilor, cf, politicii forumului ???)

Modificat de RaduI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai , sincer nu stiu ce e cu aia , google search nu m-a lamurit foarte tare , cred ca trebuie consultat cineva care a mai folosit asa ceva . Eu personal am mai folosit grund de vapor pe dacia mea , de la Henkel parca , dar daca e rugina dedesubt degeaba e super grund :)

Nu stiu daca dupa fosfatarea cu feruginol mai e necesara si grunduirea inainte de vopsea ... cert e ca tot mai trebuie dat un antifon ceva pe dedesubt .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti s-o parea prostie dar problema a fost dezbatuta intre noi aici : http://vwforum.ro/index.php?showtopic=12089 . De ce n-ai zis atunci nimic ? Din pacate e unicul mod de a evita flame-urile

Mai este un topic dedicat si aici: http://vwforum.ro/index.php?showtopic=295

(ma intreb de ce dracu trebuie mereu sa apara cate unul si sa tot comenteze hotarari luate fie impreuna, cum a fost cazul aici, fie de catre echipa moderatorilor, cf, politicii forumului ???)

eu am comentat in topicul acesta:

http://vwforum.ro/index.php?showto...=0entry188730

Am observat ca bubu a spus exact acest lucru pe data de 21 martie, ("As reformula punctul 3 in urmatorul fel: "Se admit alte posturi numai in cazul in care contin lamuriri suplimentare asupra obiectului tranzactionat: an, model, cod, stare (cind este evidenta din poze; de pilda, precizari despre o fuzeta careia ii lipseste fusul ). Comentariile privind pretul, vinzatorul/cumparatorul sint interzise."

Am fost martor la o tranzactie incheiata prin telefon si care s-a incheiat nu tocmai satisfacator pentru cumparator, fiindca pozele nu au fost edificatoare sau au lipsit, iar descrierea starii tehnice a pieselor in cauza a lipsit.")de aceea nu am mai scris INCA ODATA acelasi lucru pe care l-a scris bubu, si care mi se pare o chestie de bun simtz si fair.

Daca trebuie o sa mai postez si eu inca odata, dar nu cred ca e cazul.....mai ales ca eu nu mai am voie sa imi scriu parerea acolo.

Iar referitor la hotararile luate, eu cred ca ar fi doar in sprijinul forumului sa se ia in con siderare ceea ce propun userii (pt. ca de fapt ceea ce fac moderatorii este in sprijinul bunei functionari a forumului si a satisface cerintzele customerului - care de fapt suntem toti userii si poate si vizitatorii, nu esti de acord?

Ma intristeaza profund afirmatii de genul: "(ma intreb de ce dracu trebuie mereu sa apara cate unul si sa tot comenteze hotarari luate fie impreuna, cum a fost cazul aici, ", mai ales ca eu chiar aveam o parere foarte buna despre tine si apreciam atitudinea ta fair si limbajul elevat. Pacat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am comentat in topicul acesta:

http://vwforum.ro/index.php?showto...=0entry188730

Am observat ca bubu a spus exact acest lucru pe data de 21 martie, ("As reformula punctul 3 in urmatorul fel: "Se admit alte posturi numai in cazul in care contin lamuriri suplimentare asupra obiectului tranzactionat: an, model, cod, stare (cind este evidenta din poze; de pilda, precizari despre o fuzeta careia ii lipseste fusul ). Comentariile privind pretul, vinzatorul/cumparatorul sint interzise."

Pai bubu exact asta spune, cum e si acum: vanzatorul poate aduce lamuriri suplimentare, poze, etc. Iar comentariile sunt interzise ptr. ca ai vazut ce iese ... (multi fac comentarii numai ca sa se afle in treaba, nici nu le trece prin cap sa cumpere)

Daca trebuie o sa mai postez si eu inca odata, dar nu cred ca e cazul.....mai ales ca eu nu mai am voie sa imi scriu parerea acolo.

Iar referitor la hotararile luate, eu cred ca ar fi doar in sprijinul forumului sa se ia in con siderare ceea ce propun userii (pt. ca de fapt ceea ce fac moderatorii este in sprijinul bunei functionari a forumului si a satisface cerintzele customerului - care de fapt suntem toti userii si poate si vizitatorii, nu esti de acord?

1. dupa cum se vede si in antet, nimeni nu are voie sa posteze comentarii, nu tu

2. hotararea in cazul de fata a fost luata impreuna, la propunerea lui pacman (ea era discutata oricum de 2 zile intre moderatorii forumului, in mare se propunea cam acelasi lucru); discutia a fost facuta intr-un topic unde putea posta oricine, din pacate nu s-au inghesuit decat 2-3 cu pareri. Restul, asa cum am putut constata in 3 ani de cand exista forumul, se multumesc de obicei sa se abtina si doar sa faca comentarii acide dupa ce hotararea a fost adoptata. (de aici si supararea mea de aseara)

Ma intristeaza profund afirmatii de genul: "(ma intreb de ce dracu trebuie mereu sa apara cate unul si sa tot comenteze hotarari luate fie impreuna, cum a fost cazul aici, ", mai ales ca eu chiar aveam o parere foarte buna despre tine si apreciam atitudinea ta fair si limbajul elevat. Pacat :)

Da, ai dreptate si imi cer scuze. Am explicat mai sus , nu era vorba musai despre tine, chiar n-am ce sa-ti reprosez. Vorbeam despre bagatorii in seama in general, ai sa vezi ce de comentarii vor fi de la cei care au refuzat sa contribuie la imbunatatirea respectivei arii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!