Jump to content

Instalatie faruri


necse6alex
 Share

Postare recomandată

Salut vreau sa pun becuri de 100 w ma intereseazasa imi spuneți va rog daca rezista farul si instalatia multumesc. Ibiza 2001

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai voie conform legilor sa folosesti becuri mai puternice decat cele standard. In al doilea rand, avand in vedere ca instalatia electrica a masinii e prevazuta sa functioneze cu un anumit consum, nu cred ca va rezista prea mult si cred ca nici farurile nu vor rezista, se topeste oglinda. De ce ai vrea sa faci asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut vreau sa pun becuri de 100 w ma intereseazasa imi spuneți va rog daca rezista farul si instalatia multumesc. Ibiza 2001

 

Alex, cumpara becuri mai bune, care aduc plus de lumina - lumeni, nu te lua dupa consumul lor - wati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

      In primul rand, fara doar si poate oglinzile farurile nu vor rezista. Se vor arde, se vor afuma. Apoi foarte important, si deranjant este deranjul pentru ceilalti participanti la trafic. 

      Deci, o pereche de becuri de o calitate mai buna ar fi solutia.

 

Bafta.

Modificat de vw_roby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat in considerare sfaturile tuturor. Multumesc. Am ajuns la concluzia ca xtreme power ar fi solutia ce ziceti??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!