Jump to content

dimensiuni oringuri


alexserb2000
 Share

Postare recomandată

care ai idee de dimensiunile exacte ale oringurilor si semeringurilor la broasca...vb de toate semeringurile ca eu il cunosc pe patronul care aduce rulmenti de la Koyo si mai nou aduc si semeringuri si oringuri si am vb cu el sa ii dau dimensiunile ca sa stie si daca are cineva nevoie sa mearga direct la magazin si sa ceara...si sunt la preturi rom adica 20-30 mii lei...am uitat ce productie sunt...daca aveti cumva aceste dimensiuni va rog sa le scrieti aici sau pe mail...da exacte ca sa nu fie confuzii :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Simeringuri de'j'de mii de feluri au si la un magazin de rulmentzi in statzia lui 21 de la Eminescu, sens Obor.

E interesant cu O-ringurile, sunt f'o 2 pe la rulm. rotzilor din spate, da' nu shtiu dimensiunile lor. :scratch:

Ca idee, simeringul de palier de la motor merge de Dacie (70x90x10)- atentzie la dimensiune, ca la Dacie sunt 2 modele. Cele mai bune sunt alea roshii de Fartec parca- kosta cam 70.000.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bai io am zis daca aveti unul original de broasca ca sa vedem dim....oring parca mai e si pe la volant

semering este de asemenea si la volant...vrau dimensiuni din carte nu dupa ureche...ca sa stie omul sigur cind vine unul care nu stie mecanica sa ceara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai carte n-am... nici n-am vazut lista pt. VW

Aaaaa! Notch! Are ex-sheful lista pt. Lada! :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am aflat numai numarul : 113105245F

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel de la volant este 90x70x10, am schimbat eu vreo doua si astea sunt.

La a mea cel putin simeringurile la rotile spate , alea din capacele metalice , sunt de dim 45x67x7, la fel din experienta proprie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!