Jump to content

Cheia briceag


kky
 Share

Postare recomandată

Masina e din 2000 si cheia nu stiu, pai cheia de la siemens de la cel care am cumparat-o mi-a spus ca a fost pe un sharan deci ar avea cip nu?

Modificat de ForFun
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 665
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    111

  • gokey

    57

  • Al Bundy

    40

  • marius1982.11

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

@valymic:  toate telecomenzile cu butoane patrate cu 2 sau 3butoane  cu/fara buton panica  au acelasi pcb. Difera carcasa si cateva piese. Modulul CCM e acelasi, doae trebuie setat . Eventual facute cateva modificari hw , montat actuator pt deschidere portbagaj, inlocuire telescoape haion, etc.

 

Uite aici: http://vwforum.auto-bild.ro/topic/49500-diy-deschidere-hayon-din-telecomanda/

 

@ForFun: Cumpara o cheie+telecomanda cu butoane rotunde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca si cipul este IMMO 2 se poate adapta pe masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hremus, multumesc. Nu gasisem tipicul ala mai devreme, desi stiam de el. O sa ma documentez mai mult de acolo. Multumesc mult de raspuns si indrumare !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna seara,

Are cineva idee de unde as putea cumpara o cheie briceag pe 434 Mhz cod HLO 1J0 959 735 AG. Am cautat si in sectiunea anunturi/vanzari dar nu am gasit nimic. Sau daca cunoasteti pe cineva care ar avea asa ceva...

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

dezmembrari sau net -gasesti, nu e ceva deosebit ca model.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

acelasi model il caut si eu desi cred ca ai gresit codul la modelul  de mai sus este HLO 1J0 959 753 AG-----nu 735----

este pe alliexpres din china la 20 dolari dar nu stiu calitatea lor.ce baterie trebuie si cat ar mai costa strunjirea lamei si împerecherea cu masina?

stie cineva?ma poate ajuta cineva cu un pret decent prin bucuresti cat mai aproape de baneasa sau in apropiere?

de montat un tempomat tot la un pret decent stie cineva?vw golf 1.4 16 v an 2003 motor BCA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Am doua chei briceag AM dar amandoua sunt cam duse. Suruburile in care e tinuta lama nu mai stau deloc...pana la urma o sa-mi scape. Daca incerc sa le prind mai bine, tot se desfac pana la urma. Pot sa cumpar alta carcasa si sa pun lama cu chip-ul pe ea? Cam cat m-ar costa si unde sa caut? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti trimit eu doua carcase folosite pt inchidere AM, suna-ma.

Modificat de MRC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut. Exista vreo telecomanda care sa lucreze ca cea de pe cheia briceag? Am o cheie briceag, dar mi-am făcut si una normala, pe inelul careia as pune o telecomanda pt centralizata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este. Este in schimb cheie cu lamela fixa cu telecomanda, gasesti pe Seat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am un Seat Arosa din 06.2000 cu inchidere centralizata din fabrica. Am luat-o cu 2 chei cu telecomanda, dar doar una e completa si functionala, la cealalta nu functioneaza telecomanda si nu am transponder(a fost pierdut de fostul proprietar). As vrea sa iau o cheie briceag, dar nu sunt sigur ce trebuie sa cumpar.

Cheia originala are codul 5FA 007 680, iar transponderul e PCF7935DS. Am gasit cheie briceag completa cu codul 1J0 959 753 N, iar dupa descrierea anuntului de vanzare, ar trebui sa se potriveasca la masina. Voi ce ziceti, se potriveste? Aveti idee de alte coduri care s-ar potrivi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este posibil sa mearga la tine. Daca nu se adapteaza, atunci trebuie modelul mai vechi, cu butoanele pe oval.

 

la cheile briceag - locasul este pt cip id48 - pe al tau trebuie sa il lipesti cumva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Exista un mod prin care as putea verifica ce cheie merge pe masina mea? Se poate identifica dupa codul modulului confort?

 

Legat de chip, din cate imi dau seama al meu e mai mare ca dimensiuni decat ID48. Oare am loc sa-l lipesc in interiorul carcasei la cheia briceag?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, se poate lipii in interior.

 

posteaza seria de la modulul tau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am facut o poza la modul: 

 

post-133067-0-14380100-1437117714_thumb.

Modificat de calinczy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acela este immo box-ul.

 

daca vb de telecomanda, posteaza codul modulului confort - cel mai bine, da-mi sa vad o scanare a masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze de incurcatura, am reusit sa fac o poza la modulul confort (m-a muncit putin pana l-am dat jos):

 

 

post-133067-0-01602400-1437122419_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa ceva am gasit si eu, tot aftermarket. M-am uitat dupa chei originale, dar din pacate cam toate sunt intr-o stare destul de proasta. Ai folosit chei de genul celei din link-ul postat de tine? E ok partea electronica?

 

Am citit aici pe topic ca era un coleg de forum  (marius1982.11) care avea ceva cheie aftermarket de care era multumit, dar din pacate nu pot sa-i trimit PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt facute in China - se zice ca sunt ok - gasesti si pe aliexpres....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit si pe aliexpres si pe ebay. am luat de pe ebay, ca am putut plati cu paypal (un mare minus din partea mea pt aliexpres). preturile erau asemanatoare (aprox 70 de lei).

 

multumesc de ajutor! o sa revin cu detalii dupa ce imi ajunge cheia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Scuze pentru dublu post, dar am o nedumerire. Am fost la un magazin de copiat chei si am intrebat cat m-ar costa un transponder (PCF7935DS) programat pe masina (am doar unul, vechiul proprietar l-a pierdut pe cel din cheia de rezerva). Pretul pe care mi l-au dat e 150 de lei si mi se pare cam mare. Voi ce ziceti? Stiti cumva daca este in Cluj un alt loc unde as putea face asta, in afara de magazinele din iulius si cora? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

Daca ai immo2, poti lua o cheie SH nasoala, ieftin, din care scoti transpoderul.

Pe olx sunt cheile alea cu 40ron, vin in 2 zile nu o luna :P


Ma refer la carcasa noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Transponder gasesti pe olx cu preturi incepand de la 30 lei, iar apoi ii faci sincronizarea cu ajutorul cuiva cu un tester. Te duce pana in 100 lei

Modificat de andrei.ene
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!