Jump to content

Huse Polo


Beatrix
 Share

Postare recomandată

Caut huse pt. noul meu Polo Happy. La Carrefour am vazut mai multe modele, la preturi intre 70 si 150 RON dar nu stiu care se potrivesc. Pe ambalaje scrie ca sunt bune pt. "almost cars", da' poti sa ai incredere ?!

Imi puteti recomanda vreun model? Masina e sunset red cu interior antracit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am masina de 4 ani cu interiorul antracit si n-am avut huse si nu s-a murdarit deloc...acuma depinde cum o folosesti :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zorro Classic

Daca masina o folosesti in interes personal (adica nu e taxi sau nu cari cine stie ce cu ea) cred ca nu merita sa pui huse. Greu gasesti unele frumoase, care sa se incadreze cu restul masinii. Si tapiteriile se pot ingriji destul de usor.

Legat de dimensiuni: sunt universale, daca nu ai scaune speciale. Asta nu inseamna ca o sa vina ca si turnate pe scaune ci numai ca se potrivesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu intentionez sa-mi fac huse pe comanda. Am luat legatura cu ce care le face, este din Piatra Neamt, mi-a dat si mostre de material. Poti vedea discutii despre huse pe acest forum la sectiunea skoda octavia 2. Acolo sunt puse si foto cu huse realizate de acest domn si daca urmaresti post-urile mele de acolo am dat si un link catre un site unde am pus foto facute de mine cu o parte din mostrele de material pe care le am. Daca esti interesata poate facem un grup-buy si scoatem un pret mai mic. Scaunele noastre sunt la fel si oricum pretul la care le face e mai mic decat cel de la dealer pentru huse originale (aprox. 6 milioane-cele originale) .

Vezi aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Beatrix, chestiunea cu husele tine de gust si - nu in ultimul rand - de buzunar. De exemplu, eu nu as da 6 milioane pe huse, indiferent din ce ar fi facute!!!! Ma intreb cum poti sta vara pe cele de vinilin!!! Dar nici sa nu-ti pui deloc, nu cred ca e indicat. Eu mi-am luat huse PUFI-rapid, 125 RON. In pachet aveau o lista cu masinile la care se potrivesc. Pe partea dinspre exterior a spatarelor scaunelor din fata, husele se inchid cu arici, pt.a permite explozia airbag-urilor din scaune (daca ai). Cu tot cu huse, pe scaunele din fata eu pun vara cate o panza alba (nu, nu sunt medic!) pe care o spal frecvent, pentru ca se murdareste- caldura, transpiratie, haine deschise la culoare etc.

Modificat de Skorrida Red
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc pt. raspunsuri. Husele facute la Piatra-Neamt arata bine, dar mi se par dificil de manevrat (nu ma vad in stare sa scot scaunele de cate ori vreau sa spal husele). As vrea ceva mai simplu (si mai ieftin), care sa protejeze, sa stea intinse pe scaune (la masina veche am avut niste huse pt. scaunele din fata care se suceau, se faceau cocolos, se desprindea partea care acoperea spatarul - intr-un cuvant erau incomode si nu fusesera din cele mai ieftine). Ce am vazut pe la Carrefour pareau acceptabile, dar nu inteleg cum e asta ca se potrivesc la "almost cars", ca doar sunt diferente mari. Si daca intr-adevar se potrivesc la majoritatea dar nu la a mea, cu ce ma incalzeste?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am velur bej pe masina... pana acum nu se vede nimic pe el... dar o am de putin timp...

Singura solutie acceptabila pt mine este sa iau niste "huse" partiale doar pt. scaunele din fatza...

Toti imi spun ca o sa am pb. cu scaunele, dar nu car marfa cu ea...

PS: Bine ca nu sunt podeaua si consola centrala bej ca era jale :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu trebuie sa-mi pun huse din motive de "doberman" care mai circula din cand in cand cu masina si lasa par si altele ;) in masina, ca altfel nu era nevoie neaparat. Husele facute de Marius la Piatra Neamt sunt sub pretul de la dealer, se aseaza foarte bine pe scaune si cred ca e suficient sa le aspiram si sa le stergem, nu neaparat sa le dam jos si sa le bagam in masina de spalat. Am colindat si eu prin magazine in speranta ca voi gasi un material rezistent la caine si o forma a huselor special pe scaunele mele, dar se pare ca in afara de dealer producatorii de huse n-au aflat ca in tara asta mai exista si masini, nu numai Dacia si Logan, care au alta forme de scaune, banchete fractionate, tetiere cu alta forma decat paralelipiped, cotiere fata- spate, airbaguri in scaune, centuri de siguranta pe bancheta din spate, paleta de culori diversa, combinatii de materiale (nu buretei care ard instant - fumatorii cunosc senzatia) de buna calitate s.a.m.d. si gata ca deja dau idei unor intreprinzatori (macar sa apara mai multi ca avem si noi de castigat).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Revin cu noutati: astazi mi-a facut tiparele pentru huse! La sfarsitul saptamanii viitoare vor fi gata si le va monta pe masina. Voi incerca sa fac cat mai multe foto in timpul montajului si ulterior sa vedeti cum arata pe masina si bineinteles cum se prind si cum se dau jos (desi dupa cum am vazut eu calitatea materialului cred ca o sa le dau jos numai dupa cativa ani daca se vor toci, ca altfel nu trebuie decat sterse din cand in cand. Va tin la curent!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ieri mi-a montat husele. In continuare cateva imagini cu scaunele inainte, in timpul montajului si dupa: aici -->

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte foarte frumos au iesit...felicitari

dau excelent pe masina :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super tare.......

Vreau si eu,cat a costat? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru aprecieri!

Cititi mai intai postul#4 de aici si daca mai doriti detalii, nr.de telefon, mostre, vorbim pe PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc pt. raspunsuri. Husele facute la Piatra-Neamt arata bine, dar mi se par dificil de manevrat (nu ma vad in stare sa scot scaunele de cate ori vreau sa spal husele). As vrea ceva mai simplu (si mai ieftin), care sa protejeze, sa stea intinse pe scaune (la masina veche am avut niste huse pt. scaunele din fata care se suceau, se faceau cocolos, se desprindea partea care acoperea spatarul - intr-un cuvant erau incomode si nu fusesera din cele mai ieftine). Ce am vazut pe la Carrefour pareau acceptabile, dar nu inteleg cum e asta ca se potrivesc la "almost cars", ca doar sunt diferente mari. Si daca intr-adevar se potrivesc la majoritatea dar nu la a mea, cu ce ma incalzeste?

vezi ca este o firma in otopeni care confectioneaza si monteaza huse auto din material de buna calitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Stie cineva daca scaunele de pe Polo Happy au aceeasi forma si dimensiuni ca cele de pe celelalte versiuni? Intreb asta pentru ca intentionez sa-mi fac huse la Piatra Neamt si nu stiu daca se pot folosi tiparele de la husele lui bridefo!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot folosi; scaunele sunt la fel ca forma la attractive si la happy. Numai la varianta sport difera scaunele. Ti-am mai zis sa treci in profil orasul ca poate le vezi live pe ale mele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal! nu stiu cand o sa am drum pana la ploiesti! am pus aceasta intrebare deoarece, in showroom, mi s-a parut ca scaunele de la atractive erau mai confortabile decat cele de la Happy. am crezut ca au alte dimensiuni, forma, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mare sunt la fel si cu ocazia asta o sa fie si ale tale mai confortabile :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Eu miam luat niste huse Umbrela...vreau sa mi le pun la masina....vroiam sa intreb daca pot scoate cadrul acela de plastic din jurul scaunul ca sa pot imbraca sezutul mai bine si mai usor???Si daca il pot scoate ...cum se poate?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-ai montat? Cum vin? Eu am pus deocamdata pe fata niste maieuri negre ca sa mai protejez tapiseria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Baieti dar cum ramine cu airbag-urile laterale...din scaune... daca punem huse pe ele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Exista huse pt scune cu airbag.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Buna la husari,

In Piatra Neamt mai este acel domn care executa huse la comanda? Ma intereseaza un pret actualizat pentru un set de huse compatibile cu Polo model 2006 cu cotiera in bancheta din spate.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ... in speranta ca va plac va arat si tapiteria mea :) homemade :D in 4 ore din piele .... facuta de mama (croitoreasa) :huh:

post-73898-1282989615_thumb.jpg

post-73898-1282989630_thumb.jpg

post-73898-1282989642_thumb.jpg

post-73898-1282989657_thumb.jpg

post-73898-1282989674_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!