Jump to content

A4 B8 Blackbird


cogdao

Postare recomandată

Arata super bine. :icon_thumleft:

 

Nu te tenteaza sa colantezi trimurile si grila cu negru lucios?

Link către comentariu

Sper sa le montez pana la sfarsitul anului, mai am modulul radio, display si rama.

In plus, abia astept sa activez ADS, am inteles ca modifica destul de mult raspunsul pedalei, care este cum trebuie doar in S, momentan.

Voi schimba si ceasurile, voi pune displayul color.

Link către comentariu

Pai tu unde crezi ca doarme? :))

 

Glumitaa!!

 

Ps: esti nebun. Nu mai bine de banii pe care o sa ii cheltui pe retrofituri gaseai o masina cu optiunile deja instalate? Sau ai nevoie de "doza"?

Link către comentariu

Si ce faceam dupa aia, Cristi, ma uitam la ea? Nu, e mai fun asa, plus ca masina e ceea ce trebuie si a fost si la un pret bun.

Sotia? Ce sa zic, atata timp cat ce fac eu nu afecteaza pe nimeni cu nimic suntem la nivelul de "need to know bases".

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Impropriu zis, doar ca eu fac si alte chestii in afara jobului care mai genereaza venituri...folositoare.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Ieri am scos masina la plimbare, un drum de 300 km, pana la Cabana Piatra Arsa.

Consumul la sfarsitul excursiei a fost 8.0% in conditiile in care nu am mers linistit deloc :D

Auzisem de Transbucegi ca e bun ca si drum, insa lipsa parapetilor si drumul ingust mi-au dat oarecare emotii, nu ma asteptam la asta. Multi conduceau cu viteza la coborare, de careva ori era sa raman fara oglinda.

Peisajul, in schimb, superb, avem o tara frumoasa si am de gand sa fac mai multe iesiri de acum incolo, nu prea am vazut mare lucru din ea.

Am mers 90% din timp in S, masina s-a comportat bine, mai putin o vibratie a volanului la viteze de peste 130km/h. Presupun ca o geometrie va regla asta, sub viteza asta volanului este asa cum ar trebui, nu trage absolut deloc. 

Inca o chestie ciudata, la intoarcere am observat ca ramanea in S8, chiar si la 70 la ora, dar daca apasam mai tare retrograda pana la a 4,5. Oare cutia se adapteaza stilului de mers, avand in vedere ca mergeam constant cu 110?

O adevarata placere pe serpentine cu multitronic, diferenta enorma fata de manuala.

Cateva poze de pe drum si de la cota 2200.

post-89504-14463642641296_thumb.jpg

post-89504-14463642742692_thumb.jpg

post-89504-14463642801278_thumb.jpg

post-89504-14463642858164_thumb.jpg

post-89504-14463642912449_thumb.jpg

post-89504-14463642963618_thumb.jpg

Link către comentariu

Cutie nu retrogradeaza pt ca nu are ce fiind CVT, asa ca treptele pe care le afiseaza sunt doar emulate. In functie de cum apesi pedala sesizeaza cat de mult "retrogradeze". Nu a fost o latenta intre momentul apasarii acceleratiei si pana a trecut in S4,5? E bine ca te intelegi cu multitronic.

Mie nu mi-a placut deloc, dar era cuplata la un 2.0TDI 177. La benzina poate se comporta altfel. Pe serpentine doar pe manual mergea cum trebuie, iar in rest in S.

D o face sa fie foarte lenesa si sa raspunda greu de tot. Oricum e o cutie orientata mult spre consum, pentru partea distractiva este S-tronic.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sincer, retrogradarea s-a facut instantaneu si a zbughit-o, n-am observat vreo latenta.

Link către comentariu

Man, cutia ta de viteze este una strict orientata pe confort / consum, asadar nu vad cum ar fi o "adevarata placere" pe serpentine fata de o manuala. 

In alta ordine de idei masina este frumoasa, imi place mai ales faptul ca ai ales sa faci retrofitul la mmi.. o schimbare radicala atat optic cat si functional. 

Sa o folosesti sanatos, 

Link către comentariu

Merci mult!

Cand am facut comparatia, m-am referit la faptul ca am putut folosi masina fara sa simt vreo lipsa de putere si m-am putut concentra strict pe condus fara a sta sa schimb vitezele.

Sunt curios cum se va "simti" cutia dupa montajul ADS-ului.

Link către comentariu

Pai poti sa le si urci pe masina ca sunt 20 de grade afara.

Sunt aratoase. Congrats!

Link către comentariu

S-line quattro wheels :-) 18 sau 19? Acelasi model il am si eu :D

Modificat de Bebeee
Link către comentariu

Total de acord, Sorin! Pe primul loc in topul preferintelor erau cele din poza, astea erau pe locul doi.

post-89504-14468787597481_thumb.jpg

Link către comentariu

Te misti repede...felicitari atat pt jante cat si pentru tipsuri.

Cele de pe locul 1, cinci spite Segment, erau pe 19".

Abia astept sa o vad peste 6 luni - 1 an.

Spor!

Link către comentariu
  • Vizitator a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!