Jump to content

A4 B8 Blackbird


cogdao

Postare recomandată

Merci mult!

M-am apucat sa citesc pe forum in aria dedicata Audi si pe Club Audi...mai bine nu o faceam, numai probleme peste tot. Nu ca ar fi diferit de celelalte arii...

Link către comentariu

Bogdane...ia o luna pauza de pe forum...bucura-te de ea...si dupa aia revii si te apuci de citit :))

Link către comentariu

Tu ai BZB la codul motorului, nu? La 1.8 TFSI au fost ceva probleme cu un consum marit de ulei si lant de distributie dar mai mult la 1.8 TFSI CDAA din 2010/2011.

Link către comentariu

Primul pas va fi revizia, nu are nici km si nici anul, insa vreau sa stau linistit.

Fostul proprietar a bagat Castrol Magnatec 5w40, insa eu vad ca se recomanda 5w30.

Probabil voi merge tot pe Motul, am fost multumit de el.

Link către comentariu

Sa o folosesti sanatos in scopul pentru care a fost inventata...si anume pt plimbare.

 

In acest sens singura modificare care merita, din punctul meu de vedere, este plinul de benzina :)

Modificat de saibot
Link către comentariu

Merci mult!

Modificari vor fi, nu pot sa o las asa. Poate nu voi mai ajunge sa bag 5000 in ea, ca in cazul gt-ului, dar un pic acolo trebuie.

Link către comentariu

Maine sunt programat la RAR pentru identificare.

Desi imi placea si nu sarea in ochi fiind 50%, a trebuit sa dau jos folia fata, nu cred ca cei de la RAR ar fi agreat-o.

Urmeaza foarte curand revizia, ulei motor, filtre, ulei cutie, lichid frana.

Link către comentariu

Pe mine m-au obligat sa o dau jos la identificare, nu la itp. Evident doar cea de pe geamurile fata.

Link către comentariu

Inseamna ca e cum se nimereste.. Eu am facut identificarea cu folie 5% pe fata la Audi si la Seat cu evacuare si alte nebunii... :) Oricum poti pune un LLumar Air Blue 80 si e super ok. Important e sa te protejeze de radiatii si caldura. Daca te hotarasti, sa optezi pt. folie de calitate, e diferenta mare si in gama LLumar intre basic si "high end".

Link către comentariu

Merci mult!

Anevoios, destul de multa lume. Ultima oara a fost mai liber, acum am stat o ora la coada.

Era cat pe aci sa am o surpriza neplacuta, fostul proprietar a pus anvelope o idee mai mici, si anume 225/45/17, ar fi trebuit 225/50/17. Dar, inginerul a fost de treaba, a trecut cu vederea.

Am fost la finante si anaf, astept hartiuta peste 15 cand voi merge sa o inmatriculez.

Maine am programare la Metrotehnica pentru revizie, vreau sa intreb si de schimbul uleiului de la cutie, la PBN mi-au cerut 1800 lei.

Link către comentariu

Cele mai mici preturi la manopera le-am gasit la PEX Ploiesti. Sunt destui care vin din Bucuresti sa-si faca revizii su reparatii la ei.

 

Nu cred ca strica sa le dai un telefon(la mail nu prea raspund). Daca e o diferenta considerabila cred ca merita deplasarea.

 

Spor!

Link către comentariu

Pex Ploiesti mi-a dat acceasi cotatie, 1800 lei.

Insa, la Metrotehnica, cu ocazia schimbului de ulei si filtre(116.916 km), am intrebat si de schimbul uleiului cutiei, 1300 lei. Mult mai bine, cum imi revin cat de cat financiar, il schimb.

Link către comentariu

Bibilind la masina, am observat ceva ciudat: antigelul meu este albastru dar pe capac scrie G12. Not ok, asadar am cumparat antigel G12 si apa distilata, cred ca maine merg sa il schimb.

Si una cu poponetul, imi plac mult stopurile noaptea.

post-89504-1444431200081_thumb.jpg

Link către comentariu

Bogdan felicitari si sa ai parte de ea, arata foarte bine,dar va arata si mai bine dupa modificarile aduse ... spor, stiu ca nu te poti abtine! ...

Link către comentariu

Merci mult!

Incerc din rasputeri sa ma abtin, dar sunt atatea bunatati pe net...[emoji48]

Link către comentariu
  • Vizitator a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!