Jump to content

problema avarii


bogdan32
 Share

Postare recomandată

salut, am un polo 6n2 din 2000, si azi noapte mi au ramas avariile aprinse ( cel putin dimineata erau aprinse, nu stiu daca toata noaptea) , am fost la service s-a uitat la relee, mufe etc si nu i-a dat de cap. ati mai intalnit problema asta? cum pot s-o rezolv? 

mentionez ca nu pulseaza, pur si simplu sunt aprinse. a trebuit sa scot borna cand stau pe loc  :dry:  :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, au umblat la butonul de avarii , la paleta de semnalizare si cam atat..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cam asta era de facut...suspectez o problema la centrala electrica.Alarma ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are centrala electrica. Vezi cum se prezinta modulul de comfort-asta daca butonul de avarii e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut probleme cu macaraua, am schimbat-o pe toata cu tot cu motoras... cea din dreapta este oprita, s-a stricat si aia.. motorasul din dreapta pare sa functioneze dar macaraua cred ca e blocata, n am avut timp sa o desfac

 

Le: nu am alarma, s-a uitat la un service dupa ea si nu exista modulul

 

 

Nu are centrala electrica. Vezi cum se prezinta modulul de comfort-asta daca butonul de avarii e ok. 

 

cum sa fac asta?
Modificat de bogdan32
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana sa-l desfaci sa vezi daca are pb-contacte oxidate, apa in el etc cauta pe cineva sa iti faca o diagnoza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am umblat la modul comfort, nu mai funcționează..a mers doar odata in seara dinainte sa pățesc asta, acum nu maierge nici sa ridic nici sa las jos geamul.. De acolo sa fie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Vezi si sigurantele sa nu fie arse. Iluminatul in interior functioneaza? Banuisc ca nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Siguranțele sunt ok.m am uitat. Merge, nu cred ca are treaba cu confortul..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ptr geam vezi si firele din manson/burduf de trecere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper sa fie asta..pt ca am vb ca maine sa imi desfaca tot bordul...o sa ii zic sa umble la geam. Am avut problema cu broasca si mi a facut un meșter o chestie cu sârmă, s.o fi dat peste cap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai de ce sa umbli la bord! Verifica butonul de avarii si modulul de confort plus firele ce trec in usa!

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am umblat la buton avarii, siguranțe, maneta semnalizare si cam atat..toate sunt in parametrii. Ce am observat este ca atunci cand am scos mufele, nu s au stins becurile deloc.cu ele scoase trebuiau sa se oprească, nu?

Le: am scos siguranțele la rand si am dat de una care mi le a stins.siguranța nr 41 care este pt inchidere..dar am observat ca semnalizarea din spate nu funcționează. De la.broască sau yala aia sa fie? Găsesc un cod pt a cauta pe net piesa?

Modificat de bogdan32
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am umblat la buton avarii, siguranțe, maneta semnalizare si cam atat..toate sunt in parametrii. Ce am observat este ca atunci cand am scos mufele, nu s au stins becurile deloc.cu ele scoase trebuiau sa se oprească, nu?

Le: am scos siguranțele la rand si am dat de una care mi le a stins.siguranța nr 41 care este pt inchidere..dar am observat ca semnalizarea din spate nu funcționează. De la.broască sau yala aia sa fie? Găsesc un cod pt a cauta pe net piesa?

srry de dublu post.

ce trebuie schimbat de la broasca cu mod confort? ce se strica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!