Jump to content

Buburuza Golf 6 ,,albastru - verzui '' BV-86 -TAO


MariussBV

Postare recomandată

Mai astept, oferta care mi-au facut-o este aproape egala cu oferta de Black Friday. Aproximativ 1200 Ron ( ca sunt din Brasov si ma deplasez la Bucuresti , bla bla ) , iar cu BF este 1100 Ron. 

 

La numarul de km care ii am, nu incepe sa cam pice una alta pe la DSG si probleme cu injectoarele ( mai ales la resoftare ) ?

 

P.S:-Nu exista nimeni pe forum, care are cutie DSG si resoftare stage 1! O parere, nu ar strica....

 

Cu stima,

Modificat de MariussBV
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salutare colegi,

 

Acuma ca a venit iarna, trecem la roti pe 16'' cu jante de tabla. Ca sa nu sufere asa mult aspectul fizic ( chiar daca este iarna ) , ma tot gandeam, ce capace ar arata cel mai bine pe masina mea .

 

http://olx.ro/oferta/capace-roti-13-14-15-16-diferite-modele-ID3uPM3.html#6323442c67

 

Parca ma atrage ceva cu negru in stilul celor de sus, dar sper sa nu arate mai rau  :)

 

Un sfat ceva , va rog ?!

 

Multumesc

Link către comentariu

Capacele alea sunt hidoase. Eu as merge pe capace OEM:

4292850_1_644x461_set-capace-roti-vw-gol

Modificat de GolfMk1Vr6
Link către comentariu

Mai bine mai strange niste bani si cumpara niste jante de aliaj

 

Am cumparat deja un set nou de jante de tabla. Am dat 350 Ron pe ele, Iarna asta, o sa raman cu ele ....Capacele originale nu-mi plac, nu stiu de ce.... ( au o forma prea universala , fara nici un ,, wow'' )

 

P.S :-  Din ce gasesc pe net, nu prea imi place nimic.... cred ca am sa raman cu jantele fara capace ( oricum sunt noi, nu arata chiar rau )

 

Mai astept un sfat/ propunere, daca aveti idee. Multumesc

Link către comentariu

Poti lua niste capacele de caddy care vin peste prezoane si peste centrul jantei.

55500.jpg

Capacele pentru toata janta fie sunt banale fie sunt niste modele care merg in topicul de taranisme.

Link către comentariu

Decat tiganiile alea de capace, ma refer la cele postate de tine, mai bine le vopsesti negru( lucios sau mat) si buza rosie.Simplu si de efect parerea mea:

post-145380-0-08185700-1448922031_thumb.post-145380-0-25693700-1448922032_thumb.post-145380-0-91056000-1448922033_thumb.

Modificat de hanesti
Link către comentariu

Mai tiganeala e cu rosu ala pe piulite, lasa janta simpla negru mat si atat.

Link către comentariu

Aia e o poza de pe net, bineinteles ca nu i-am zis sa vopsesca si piulitele.Am zis doar jumatate de buza sa o faca rosie.

Modificat de hanesti
Link către comentariu

Salutare colegi,

 

Va multumesc foarte mult pentru sfaturile oferite. In nici un caz, nu am sa vopsesc jantele normale ( mersi frumos de sfat, dar nu este pe placul meu ). Mai analizez , poate imi sare ceva in ochi, daca nu, raman cu jantele normale.

 

P.S:- La multi ani Romania !!

 

Va multumesc,

 

Cu stima,

 

Marius

Link către comentariu

Edy, poza asta m-a pus tare pe ganduri !! Cat costa si de unde le pot achizitiona ?!

 

Foarte bine arata, are stil... 

 

Multumesc

Link către comentariu

Eu le-am cumparat de pe forum, nu stiu cat costa noi. Iti dau codul si vezi tu mai departe :)

Asta e codul pt set: 5N0 071 456 XRW

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Am sa incerc sa le caut la magazine de piese auto, dupa cod. De la cine le-ai cumparat de pe forum , se ocupa cu vanzare sau a fost doar ocazie ?!

 

Eu nu cred ca am prezoane originale OEM , prinderea la aceste capace o sa fie la fel de eficienta si pe alte prezoane ?

 

Multumesc

Modificat de MariussBV
Link către comentariu

Am sunat la Unix piese auto, m-a dat pe spate pretul... 178 Ron - pe bucata !!

 

OMG !! Aveti o alta varianta pentru capace tiguan ca in poza lui Edy ( de mai sus ) ?!

 

Multumesc

Link către comentariu

Salut,

 

Multumesc pentru indrumare. La noi au luat-o razna astia cu pretul, cel putin in Brasov. La reprezentanta costa aproape 110 Ron bucata, iar la Unix piese auto 81 Ron bucata , respectiv 121 ron bucata....

 

Majoritatea vad ca ati cumparat din Bucuresti, de unde mai exact ?! Trimit un prieten sa-mi cumpere, daca imi puteti recomanda un loc !

 

Stima,

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Salutare colegi,

 

Sarbatori fericite alaturi de cei dragi !!

 

Mi-au ajuns astazi capacele si deabia astept sa le montez. Problema este la prezonul antifurt, nu cred ca o sa mearga montat capacul peste el, trebuie oare inlocuit ?

 

12438943_1076969332348122_355013015_o.jp
 
12465073_1076969485681440_649562396_o.jp

 

Multumesc,

 

Revin cu poze :) 

Link către comentariu

Stau si peste cel antifurt, doar ca nu o sa se clipseze urechile alea, dar stau foarte bine in 4, eu inca nu le-am pierdut :) Sa le invarti sanatos :) La ce pret le-ai luat pana la urma?

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Salut colegi,

 

Multumesc de raspunsuri. Se prind foarte bine si acopera bine prezonul antifurt. Am reusit sa fac cateva poze, arata foarte ok.

 

12459137_1077136148998107_1505458258_o.j
 
12465568_1077136118998110_1916856601_o.j

 

Am dat in jur de 150 Ron pe set si le-am comandat de la PBN ( Bucuresti ). In alte locuri , pretul sarea de 400 Ron.

 

Multumesc Edy , mi-ai recomandat de la inceput ceea mai misto solutie :)

 

Cat rezista, om vedea ( ma refer la ,, imprumutul pe termen nedeterminat " - patria noastra )  :RO flag:

 

Sarbatori fericite !!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!