Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

aurelian.paratu

am mers cu noul Aclase dar varianta de 109 cp diesel. frumoasa masina si destul de infipta...... oricum pretul este astronomic ,pleaca de la 24.000 eur ,dar e mercedes.....probabil va fi viitoarea masina.... :winter:

Link către comentariu

Doar 10.000 de euro diferenta intre ele... :))

Doar 10.000 si o clasa (mica vs compacta) ;)

Link către comentariu

Nu, nu. Vezi ca noul A e o compacta in toata puterea! Trebuie neaparat sa te urci in el sa vezi ce si cum!

Link către comentariu

Si B-ul unde se mai situeaza?

Singurul lucru vizual care nu imi place la noul A este display-ul ,am senzatia ca il poti darma,parca este un gps aftermarket..nu inteleg de ce nu l-au integrat in bord.

Link către comentariu

Mai nou, B-ul se vrea un mini-MPV, gen Zafira sau cum se numeste ala mic de la Opel, B-Max, Golf Plus, d-astea...

De-aia ziceam ca nu mai are nicio legatura cu vechea filozofie sau cu vechea masina!

Link către comentariu

Si mie mi se pare prost pozitionat dispaly-ul la clasa A, este identic ca la VW UP! si da impresia de Gps lipit in suportul de parbriz.

Link către comentariu

Pai am vorbit cu Mugur si ne-am pus de acord sa scap mai intai de faza cu lantul, sa nu zica cei de la Porsche ceva de garantie, pe care o pierd odata cu resoftarea ai poi sa facem softul.

Oricum, la ce e afara nu o sa prea pot sa ma bucur de el, de-abia la primavara o sa pot sa-l folosesc la adevarata valoare.

O sa vorbesc Luni cu Voinea si vad cand ajung pe la ei pentru resoftare. O sa zic ce si cum dupa prima acceleratie :P

Link către comentariu

Eu n-am nicio problema pe ploaie cu camera la Jetta. Nu am fost nevoit niciodata sa o curat.

Link către comentariu

N-am avut nicio treaba cu ea deocamdata.

O singura data s-a pus o picatura de apa pe ea destul cat sa o vad in RCD, dar s-a uscat repede.

N-am curatat-o niciodata pana acum, nu am avut nevoie, zapada cred ca s-ar putea sa fie o problema, mazga aia s-ar putea sa ajunga pe camera.

Link către comentariu

Si de bine ce ziceam ca nu am avut probleme cu murdarirea camerei, a venit iarna!

70879139781503696361114.jpg

Pare mai rau decat e, dar e clar ca se poate si murdari. Eh, asta sa fie cea mai mare problema a ei si o sa fie ok! :)

Link către comentariu

Eh, cand m-am urcat in masina era curata, asta e ce s-a strans de pe drum. Si nu o sa ma dau jos din masina sa o sterg cand parchez

Link către comentariu

Azi am apucat sa ajung la PBN sa iau capacelele de Tiguan. Pretul final a fost de 143 de lei, pentru cine m-a intrebat.

Au venit intr-o cutie, nu intr-o punga, cum ma asteptam:

56632739806130693898419.jpg

Culmea, dar nu au cod pe ele, ma asteptam ca punga sa fie marcata intr-un fel:

71142239806127360565412.jpg

Ambalate toate separat, asa cum trebuie, chiar arata interesant:

56622739806126360565549.jpg

Se prind incredibil de simplu pe masina, si fac un "Clank!" care ridica putin parul de pe ceafa, dar e totul ok!

56553139806297360548412.jpg

E bine de stiut ca au si cod individual, in caz ca... "pierd" unul prin minunata noastra tare, desi nu prea cred ca or sa iasa in evidenta astea...

56532239806124360565715.jpg

Beauty shot, pastrat pentru final :P

photoow.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu

Interesant, au ambalat capacele cu codul 5N0 601 169 intr-o cutie de carton si le vand drept 5N0 071 456.

Eu am comandat azi 5N0 601 169 la PBN la pretul de 78 lei.

capace_tiguan.jpg

tiguan.jpg

Rave, iti urez sa le ai si la primavara pe roti (capacele). :icon_thumleft:

Modificat de danny2012
Link către comentariu

Eu am comandat azi 5N0 601 169 la PBN la pretul de 78 lei.

Preturi diferite pentru acelasi lucru? 78 de lei a fost tot setul?

Link către comentariu

Da, George. 78 lei tot setul. :) Au fost si mai scumpe, acum vreo 3 saptamani erau 84 lei. :D

Dupa cum vezi si in poza de mai sus din ETKA, in dreptul codului se vede ca scrie 4 buc. Sunt niste plastice pana la urma, chiar daca au semnul VW pe ele si sunt Made in Germany. :winter:

Modificat de danny2012
Link către comentariu

P-astea vroiam sa le iau, dar nu a gasit consilierul de la piese fix setul asta, l-a gasit pe cel pe care l-am si comandat de 143 lei.

Daca stiam ca asta e la jumatate de pret mai insistam cu cautarile... :D

Link către comentariu

Poti sa mergi inapoi la consilier sa iti storneze factura si sa iti returneze diferenta de bani, asa ar fi corect pentru tine.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!