Jump to content

Probleme Balama Lupo


dhs1398_bt
 Share

Postare recomandată

Salut! Am o problema la portiera de la Lupo. Cand o deschid si o ridic se misca boltul din balamaua de jos. Cum as putea sa il schimb? E prin infiletare sau e drept? Merci! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am aceeasi problema. La mine scoate, cand o deschid la maxim, 3 zgomote :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am încercat şi eu să-l scot, dar nu am reuşit. Are un şurubel de siguranţă la balamaua de jos, l-am desfăcut dar tot nu a ieşit, presupun că este presat în partea de jos. Voiam să-l răsucesc pt. că s-a cam lăsat uşa, dar momentan l-am lăsat aşa. Cred că uzura nu este numai în bolţ ci şi în balama aşa că soluţia ar fi altele (o pereche este cam 70 lei pe original) sau mă mai gândeam la schimbarea între ele ale balamlelor de sus şi de jos (uzura ar fi pe invers)
@icX, cred că la tine zgomotul este de la opritor. La mine a făcut un singur zgomot şi şi-a dat duhul, s-a rupt arcul, deci altul
post-40889-0-66770200-1442518195_thumb.j
L-am uns periodic, dar a ţinut fix cât a ţinut şi primul
@dhs1398_bt
Dacă reuşeşti să-l scoţi să pui o poză aici :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

toate au problema asta! si usa mea scoate un zgomot.... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am o problema cu balamalele de pe stanga pe Lupo. M-am tot uitat eu pe net si la dezmembrari dar gasesc tot la fel de uzate. Aveti idee daca se gasesc undeva noi cu tot cu opritor? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred că doar pe original la reprezentanţă găseşti. Am fost la Tess şi au următoarele preţuri: balama (partea de pe uşă+partea de pe stâlp) 100 lei una (anul trecut era 70 :dry: ), iar opritorul (cel a cărui poză am pus-o mai sus)150lei.

Balamelele le mai las aşa, iar opritor am luat de la dezmembrări cu 40 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut! Revin cu problema referitoare la balamale! Azi am fost la un dealer VW si mi-au facut reparatia. Aceasta a constat in inlocuirea balamalei inferioare si opritorului de la usa din stanga. Am comandat 2 balamale dar a fost montata doar cea de jos pentru ca cea superioara nu prezenta uzura, si in plus mi-au explicat ca pentru schimbarea ei trebuia demontata plansa de bord. Total lucrare a fost 500 de lei, ( 100 lei 1 buc balama, 150 lei opritor) cuprinzand vopsit, si manopera de demontare si montare plus reglat ambele usi ( si cea din dreapta). La toata aceasta "distractie" am ramas cu o balama de stanga comandata si nepusa. Atasez poze cu aceasta pentru eventualii interesati! ( culoarea ei este galbena ca si masina mea )

post-30761-0-53445800-1446831404_thumb.j

post-30761-0-85923500-1446831413_thumb.j

post-30761-0-77395900-1446831423_thumb.j

post-30761-0-19192700-1446831434_thumb.j

post-30761-0-92116500-1446831443_thumb.j

post-30761-0-87378400-1446831453_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!