Jump to content

Blue Race Octavia 3, 2.0 TDI,184CP,4x4,DSG


corsi

Postare recomandată

Sa stii ca si mie pana la claxoane mi-a placut ce ai facut la masina asta. Cu gust, fara bling-blinguri. Iti spun sincer, pana sa maresc poza, am crezut ca-s ceva proiectoare galbene...

Link către comentariu

Azi am cantarit masina si surpriza. :scratch:  De data asta VAG nu minte. Cel putin in cazul meu. Pt ca sunt cativa posesori de O3 care reclama diferente.

In talon a mea are 1463kg si la cantar a iesit 1469kg in conditiile in care in rezervor erau 20L combustibil :)

Link către comentariu

Pe mine personal, fiind si etrierii galbeni, folia pe proiectoare, claxonul completeaza linia :)

 

Cat despre kg...sa inteleg ca a fost sa nu ai nimica in portbagaj? :))

Link către comentariu
  • 1 month later...

Frumoasa mașina. Am văzut-o la Avia, pe 28 dec. Părea ca a stat peste noapte acolo :) ce mai plănuiești sa-i faci?

Link către comentariu
  • 2 months later...

Scuze ca nu am răspuns întrebărilor anterioare , dar nu am văzut la momentul respectiv.  Pt  Flavyus, intr-adevăr suspensia lasă de dorit....

Pt. Benzaru ,new shoes: BBS CS 18"

Link către comentariu

Simple sau in combinatia de culori gri/negru ?

Cred ca e modelul de mai jos

BBS-CS.png

Eu voi astepta cu jante mai mari pana la anul, voi mai merge un sezon cu 17, insa poate dupa bifez 19 :D

Link către comentariu

@ToniM exact cele de pe Skoda postata de tine. Sincer? Cred ca 19" e mult prea mult pt. Skoda Octavia in condițiile in care rămâi cu suspensia stock. O sa ai confort spre zero. Dar arată bine?.

Link către comentariu

Palaria jos ! Cu viitoarea ta piesa pentru fata, parerea mea, va merge numai bine :D
Stai linistit ca nu vroiam cu suspensia stock, insa toate "investitiile" mai mari vor astepta 2017, acuma sa dau comanda la Ibiza, sa bifez evenimente in viata personala si vedem ce ne va pregati viitorul :)

Link către comentariu

Foarte frumoase, si dau si foarte bine cu etrierii (apropo, ce marime au discurile pe fata? ) :D 

Link către comentariu

Yep :))

Si nici nu vreau sa stau ulterior la banii de pe langa capota si cu mainile in buzunarul gol, prefer sa bifez si sa stau ulterior linistit si in casa, si la volan :P

PS: in Aprilie voi face acea comanda pe Superskoda, te tin la curent si anunt din timp, as discussed ^^

Link către comentariu

Sunt mult mai eficiente la frânări dese de la viteze mari. Fiind si mai mari in diametru si mai groase se încălzesc mai greu .Cu plăcuțele de frâna potrivite sunt un mare plus. Daca te gândești ca blochează pe ud mai rpd decât cu originalul răspunsul e nu.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Apropo, ca tot ai trecut prin iarna si stiu ca circuli asa "2-3 km" pe drumurile tarii peste saptamana :)

Ceva neplaceri la grilajul de la Superskoda/KI-R ? Eventuale indoituri/legaturi rupte?

Saptamana viitoare daca tot dau comanda de pe superskoda, ma "mananca" si pe mine, mai adaug "+5cp" la cheala :P

Link către comentariu

@ToniMMasina are 66000 km din care  vreo 40000 cu grila. Surprinzător sau nu arată impecabil, exact ca in ziua in care am montat-o. Rama se prezintă chiar mai bine decât capota motor care a suferit săraca de la atâtea pietre si nisip. Scuze de răspunsul întârziat dar nu prea sunt prezent pe aici. Oricum am văzut ca daca nu ai WV nu prea contezi. Părerea mea ?

Link către comentariu

Yep, daca ai si "Regele Inelelor" esti si mai bine :D

Noi sa fim sanatosi, ca boala vine. Mersi mult de feedback, vineri va fi si la mine grila+rama+sigla MC in cos ^^

Te sun dupa ce ajung produsele, impartim la 3 -pe moment- transportul si fiecare isi adauga 2,6% taxa paypal.

Numai bine,

Toni

Modificat de ToniM
Link către comentariu

Recomand sa nu le lasi unele peste altele fara jante deoarece cea mai de jos se va deforma.

Link către comentariu

Mersi de sfat.Au fost pt "poza" puse asa. Le am montat, rulează impecabil cu zgomot extrem de mic in condițiile in care sunt 235 lățime.

Link către comentariu

Pe BBS presupun ca le plimbi, drumuri faine :)

Oare apuci si un dyno inainte si dupa bricolarea la partile mai sensibile? ^^

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!