Jump to content

Blue Race Octavia 3, 2.0 TDI,184CP,4x4,DSG


corsi

Postare recomandată

Cu noua dimensiune de cauciucuri mai sunt doar 4 km/h diferența între gps si bord. Asta la 140 pe pilot.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

235/50? cu motorina cum mai stai la interurban?7,xx?^_^

Simt din postari ca se pregateste ceva sub capota....detalii va rugam, pt astia non VW/Audi :)))

Link către comentariu

Nu nu nuuu, sunt 235/40/18?.  Mediu pe ultimii 3500km am 7,7. Asta la 80%extraurban . Sub capota e liniște deocamdată . Cred ca aștept finalul garanției deși ma mănâncă rău!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Inca e cu aceasi garda sau?

Again, gg :D & :icon_thumleft:

Link către comentariu

Te-am vazut pe drum pe la Miercurea Sibiului zilele trecute. Are prezenta faina masina

Link către comentariu

@ToniM e stock încă . Timpul nu e de partea mea?

@DB86CLP Mulțumesc. cu ajutorul lui Toni am intrat in posesia arcurilor de la H&R. Sper sapt viitoare sa rezolv problema.

@SB_20_WOB mersi, intr-adevăr joi am fost pe acolo. Salutari?!!!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Publicat (modificat)

Am reușit sa montez arcurile H&R. Per ansamblu mulțumit 99%. 

1 % nemulțumit ca as fi vrut sa fie 1cm mai înaltă.? Dar nu am avut alta varianta. 

Pe de alta parte mașina este mai confortabila pe denivelările foarte mici si mai rigida pe cele mari. Cu okazia asta am scăpat si de zgomotul de "suspensie ieftină" de care se plânge multă lume pe forum.

Cu mențiunea ca in realitate arată mai bine decât in poze?, cam asta e:

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Modificat de corsi
Link către comentariu

Arata fantastic masina ... piticul meu ramane tot legat de claxoanele galbene :D .... dar na , e piticul meu !

Link către comentariu

Mda....daca nu ai face atatea drumuri prin patrie 19 ar fi the way to go, insa asa...la ce "distanta de sol" te afli, nu stiu daca ar fi "pont"

Astept cu drag sa ne vedem maine, sper sa nu o deochi prea tare, felicitari!

Link către comentariu

Garda la sol nu s-ar modifica semnificativ cu 18" sau 19". Diferenta e din anvelope. Eu circul cu 225.40.19 fara probleme :) Doar grija si rabdare.

Link către comentariu

Garda la sol nu se modifica intr-adevar dar confortul da. Nu prea am timpul necesar sa merg "cu rabdare". Grija am .

Si asa in configurația actuală ma aflu intr-un mic compromis. Este mai rigida decât mi-ar trebui ținând cont ca am 77000km in un an si doua luni.Dar ... suferă moşu' la frumusețe. 

Legat de claxoane...nu stiu ce fac in viitor dar momentan nu renunt.

Satisfacția e maxima cand peste tot se uita lumea lung nestiind ce sunt. ? Ultima s-a intamplat duminica pe centura Bucuresti cand masina de politie a intors dupa mine, m-au oprit si m-au intrebat ce am acolo!???

Link către comentariu

@corsi: doar de curiozitate, anvelopele alea sunt conforme ? E cam mult talon acolo pentru janta de 18, vizual nu prea pare a fi 225/40 acolo. Chestia e accentuata vizual si de faptul ca e coborata masina.

 

Link către comentariu

Stăpânul inelelor wanna be?:

image.jpegThanks Toni!

Modificat de corsi
Link către comentariu
  • 1 month later...

Sa inteleg ca te pregatesti pentru acel "+" la cutie+motor? :D

Drumuri bune!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salutare , scuze de intârziere. Concediu.

@quattro3001. Mulțumesc. Diferența imensa. In bine. Per ansamblu acum ma declar mulțumit. Ma pot baza pe frana in orice moment. Am făcut niște coborâri de am rămas si eu uimit.  Cu siguranța nu e de circuit dar de strada e ce trebuie!

@ToniM pot spune ca ma pregătesc . Dar mai am de așteptat . Am doar 87500. Si bine am făcut ca am așteptat. Pt ca de 2 sapt merg fără spate. Nu stiu de la ce si nici timp nu am avut sa ma duc la garanție .

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!