Jump to content

Blue Race Octavia 3, 2.0 TDI,184CP,4x4,DSG


corsi

Postare recomandată

Salut,

Ce frane sunt alea?

Am vazut ca ai pus si subwoofer. Poti da ceva detalii? Ai avut cablurile trase?

Mersi

Link către comentariu

Par sa fie frane de Golf 4 R32 (etrierii, portetrierii). Interesant ca merg si pe mqb, dar VW merge ca si Apple "the only thing that changed is everything", not.

Bieletele antiruliu sunt scobite?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pai etrierii sunt de golf 4 R32 intr-adevar. Portetrierii sunt de Passat W8.(la platforma de golf prinderea portetrierilor pe fuzete este 9,5 cm iar la O3 este13,5)

Discurile sunt OE Octavia 3 RS. Avantajul etrierilor de G4 este ca au 2 pistonase in loc de unul cum e O3RS.

@The _Ego: intr adevar sunt scobite. Pt a fi mai usoare. Toata mecanica este facuta sa fie mai usoara fata de  varianta anterioara.

@cristi 511: nu exista cabluri trase. Se face un montaj simplu pt subwoofer activ.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

azi m am enervat maxim. Pe ploaie constanta si ud pe jos geamurile laterale fata se umplu de apa incat nu mai vezi mare lucru in oglinzile laterale. La viteza.

Modificat de corsi
Link către comentariu

Eu si la fosta O2 FL pateam la fel, mai ales iarna...chiar nu de putine ori pe o ruta Cluj-Brasov trebuia sa opresc la statii de benzina sa spal geamurile laterale pe langa parbriz ca pateam la fel...

Link către comentariu

Unul din motivele care fara un tratament a geamului imi dadea si mie cu virgula distantoarele. Raman la parerea mea personala: O3 arunca apa pe laterale de zile mari :(

 

PS: oare au potrivit acele "aparatori" la usi ?

Link către comentariu

Nu cred ca vreun tratament poate rezolva problema dar merita incercat.

Nu distantierele sunt problema. Apa vine mai mult de pe parbriz si capota.

Link către comentariu

Standard Toni, sunt puse fix in locul celor originale,pe aceeasi instalație electrica. Claxon normal dar cu "design".

Link către comentariu

Neața ! Te am văzut in trafic aproape de Rondul de la baba novac - ce crezi :) din cauza claxoanelor. O zi buna

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos !

Mie nu imi plac claxoanele alea , dar ..e o chestie de gusturi. Parca iti si distrag atentia de la look-ul general al masinii.  

Link către comentariu

Asta e si motivul pt care grila standard atat nonRS cat si RS sunt mai acoperite. Grila asta e foarte subtire cu ochiuri foarte largi si mai ca n-ar fi. Combinatia de grila cu claxoane vopsite este nefericita.

De la departare parca ar fi faruri de ceata. Masina e si destul de inalta, integrala, numai buna de raliu. A plus albastru ca de Subaru :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ar fi fost chiar culmea sa placa tuturor.Tine de gustul fiecaruia.Pt. mine "standard" nu e o optiune. Daca aveam de gand sa o pastrez standard nu mai deschideam topicul ca pt. astea exista showroom. Oricum orice comentariu e binevenit si multumesc atat pt. aprecieri cat si pt. critici.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!