Jump to content

Blue Race Octavia 3, 2.0 TDI,184CP,4x4,DSG


corsi

Postare recomandată

Salut!

 

Inainte de orice, toate laudele pentru a ta jucarie.

Zi-mi si mie, te rog, grilele sunt dedicate sau le-ai facut tu ? Zicea un coleg mai sus ca te apuci de bricolat, si ma gandeam ca ai cumparat plasa de undeva si te-ai apucat de adaptat. :D

 

Si punctul doi, spune-mi te rog de unde ai luat folia pentru proiectoare, aici in Bucuresti.

 

Mersi!

Link către comentariu

Salut si multumesc.

Grila este oarecum bolt on. Dar a necesitat destula munca si pricepere. In principiu grila la O3 se schimba odata cu bara.Asa ca a fost ceva de treaba.

La  punctul 2 ai pm.

 

Si mai am 2 poze:

post-34187-0-11942700-1444157483_thumb.j

post-34187-0-89904100-1444157510_thumb.j

Modificat de corsi
Link către comentariu

Motorizarea Problema EA189 nu are absolut nimic in comun ca si piese etc cu noua motorizare EA288 EU 6, in afara de cilindree, numai ca pentru cea mai multa lume toate 2.0 TDI-le din familia VW sunt la fel si fac ca ciorile... Masina superba :)

Link către comentariu

Stiu exact despre ce e vorba si cu ce se mănâncă EA 288, am si postat in trecut un articol despre motorul asta dar parca te simti mult mai bine când vezi ca exact masina ta nu are probleme :)

Link către comentariu

+1 @corsi: si eu am verificat pentru linistea interioara :D

 

Hai ca dau bine "stuturile" spate, da un semn cand ajungi iara prin Cluj sa iti predau si acoperirile alea cromate, au ajuns intre timp la mine in portbagaj :)

 

later edit: in sfarsit poze de mai doamne ajuta cu grilajul....amr cateva luni pana la primavara pentru mine :))

Modificat de ToniM
Link către comentariu

Frumoasa combinatia de albastru cu jante negre,te-am vazut zilele acestea prin oras si nu stiam de unde recunosc masina cu proiectoare galbene :)))

Link către comentariu

@ Toni: live "stuturile" arata mai bine ca in poze,sunt foarte multumit. Miercuri sunt in Cluj. Grila este exclus sa o montezi la reprezentanta. Va trebui sa gasesti un service "prietenos".

@ cristi_eftimie: Multumesc.

Link către comentariu

Nu cred ca e relevant pentru Skoda deoarece pe pagina se specifica urmatorul lucru: "Vă rugăm să aveţi în vedere că sistemul verifică exclusiv seriile de şasiu (cod VIN) pentru mărcile Volkswagen şi Volkswagen Autovehicule Comerciale."

Link către comentariu

Doar vineri in 16 aterizez noaptea in Cluj. Insa daca miercuri vrei sa ridici ultimul colet, ne auzim la un telefon si iti zic pe unde e "sefa" cu masina :)

 

Cat despre montaj, sincer nici nu ma gandeam sa il fac la reprezentanta. Fiind un element de caroserie, pot gasi un pret mai acceptabil, sau macar sa raman cu o bere in mana si cu toate suruburile pe masina ^^

 

PS: la oglinzi negre/haion negru nu iti sta gandul sa completezi "look-ul" `?

Link către comentariu

Nu am de gand sa fac oglinzile sau haionul cu negru dar cu ornamentele cromate de la usi care arătau oribil am rezolvat problema. Le am colantat cu negru lucios si arată excelent.

post-34187-0-46040700-1444334315_thumb.j

Link către comentariu

foarte bine ai facut... Am vazut octavii ca a ta cu ornamentele acelea distruse complet/matuite. Inclusiv fostul meu superb a suferit boala asta. Unde ai facut colantarea? as vrea sa colantez si eu unele elemente gen proiectoare, faruri cu folie transparenta ptr a proteja de pietricele. Oare se putea colanta si cu ceva transparent de protectie ornamentele de la geamuri?

Link către comentariu

@ nsm . Colantare ornamente la Carbon Systems si colantare faruri+geamuri+proiectoare la Detail Protect. In principiu cred ca se pot colanta ornamentele si cu folie transparenta.

Link către comentariu

Mi-ai furat ideea, aceasi abordare va veni si la mine in primavara :)

 

Nu cred ca imi bat capul cu ele acuma, arata insa bine

Link către comentariu

Hopa, cine si-a "desenat" sigla ? :)

 

Deodata cu colantarea marginilor a fost operatia?

Da bine !

Link către comentariu

Si rezultatul final după pregătirea de iarna :

@Toni , am facut-o ulterior. Nu mai aveam nimic cromat la partea din fata.

post-34187-0-12265400-1444591232_thumb.j

post-34187-0-78786300-1444591249_thumb.j

post-34187-0-01126000-1444591271_thumb.j

post-34187-0-89942200-1444591285_thumb.j

post-34187-0-15011400-1444591372_thumb.j

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Superba masina! Sa o stăpânești sănătos!

Acuma ca ai frâne performante, nu te gândești și la o suspensie? Niște arcuri sa o mai coboare puțin ar fi exact ce trebuie.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!