Jump to content

Prezoane antifurt


VAG4Ever
 Share

Postare recomandată

Prezoane antifurt poti gasii si pe www.autotrust.ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gerila

    5

  • Klahan

    4

  • dani_b

    3

  • Muale

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Antifurturile de roti, originale, se potrivesc si la jantele de aliaj si la cele de tabla ? Ma gandesc ca daca prezoanele se potrivesc pe ambele tipuri de jante asa ar trebui si antifurturile. Gresesc ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca jantele de aliaj si cele de tabla sunt OEM se potrivesc. La fel si la unele jante AM. Insa sunt si jante AM care au nevoie de alte prezoane, mai lungi.

Pe scurt, daca se potrivesc prezoanele normale se potrivesc si cele antifurt.

Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Vreau si eu sa-mi iau prezoane antifurt. Intrebarea este urmatoarea: Toate prezoanele antifurt sunt la fel sau difera de la un set la altul?De unde imi pot lua pentru golf 4?Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu toate prezoanel sunt la fel. Acum depinde de unde le cumperi. Cel mai bine cred ca ar fi de la reprezentanta, sau mai bine spus OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...
catalin_ogioiu

Salut,

Am si eu o problema. Am reusit sa pierd unul din prezoanele antifurt (cel mai probabil, nu mi l-au mai pus inapoi la vulcanizare).

Antifurtul de pe masina este ABC9, care nu se mai fabrica. Am sunat la toate reprezentantele din bucuresti si au doar antifurturile acelea de tip nou, cu canal, care, dupa ce ca sunt foarte scumpe, sunt si destul de putin rezistente.

Am gasit un set de prezoane antifurt pentru skoda (care sunt cu dinti), dar nu stiu daca se potrivesc pe golful meu 5. Jantele sunt OEM, din aliaj.

Am atasat si o fotografie a cutiei cu prezoanele. Ce ziceti, se potrivesc?

Set-antifurt-roata-prezoane-cheie-Original-skoda-01.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Trebuie sa verifici dimensiunea, pasul, (astea de obicei sunt la fel) lungimea, si conicitatea (poate fi pe semisfera ca cele de mai sus, sau pe con).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut! Cine ma poate ajuta cu o cheie antifurt in stea cu 21 de dinti. Nu ma intereseaza decat sa le desfac pe ale mele si sa le inlocuiesc cu unele normale. Multumesc frumos. Astept raspuns. Mentionez ca locuiesc in Bucuresti. 

Asa arata ale mele.

20160905_152017.jpg

0e5eedfa5849efbe86234d59962b3f1f-5696809-1000_1000.jpg

Modificat de rogerpopa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu gasesti cheie baga un spiral in ele, sunt usor de gaurit. Dupa ce se rupe capul surubului sunt usor de desfacut. In 10 minute le rezolvi pe toate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Ajutor! am pierdut cheita de la antifurt la un vw golf 4 ca in postarea de mai sus dar cu 13 dinti.  Are cineva cheita sa ma ajute sa le desfac? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti intreba la autosoft sau la reprezentanta vw.

daca nu , ramane varianta de a le scoate fortat si cumperi altele dupa aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru informatii, asta stiam si eu si deja am incercat fara succes.

Imi cer scuze! Credeam ca exista o comunitate VW in care membrii se ajuta unii pe altii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

P.S. Pentru cei care patesc, ca mine, o posibila rezolvare daca nu sunt presati de timp...

12.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 12/2/2018 at 9:47 AM, dani_b said:

Credeam ca exista o comunitate VW in care membrii se ajuta unii pe altii!

exista, poti astepta ca cineva amabil sa raspunda pozitiv si sa te ajute.

eu ti-am dat o varianta care poate fi mai rapida. la final tu decizi cat timp ai pt a rezolva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut,

Am si eu o problema, daca s-a mai lovit cineva de ea:

Cheia speciala/antifurt de desfacut prezoane s-a deteriorat bine pe interior astfel incat imi este imposibil sa le mai desfac. Codul scris pe cutie este 1K0 698 139 A - 530. Are cineva idee de unde pot achizitiona aceasta cheie.

Multumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut, 

Am pierdut cheia antifurt pentru tipul de  surub din poza.

Ma poate ajuta cineva in Iasi cu o cheie identica, doar ca sa le desfac? 

La reprezentanta este 320 RON, un strungar mi-a cerut 400 RON 🙄 (doar ca sa le desfaca, nu ca sa faca o cheie)... 

 

Multumesc anticipat! 

IMG_20201226_144854.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Va salut. Ma poate ajuta si pe mine cineva din Bucuresti cu o cheie antifurt cu 10 dinti.  Donez suruburile. Masina a venit fara cheie. Ma deplasez oriunde cu toate sculele. Operatiunea dureaza maxim un minut. Multumesc.

IMG_20210914_182126.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de sfat. Am fost la ei. Vor 100 de lei de surub. Le-am explicat ca nu sunt deteriorate. Nu pot sa ceara atat ca atat costa o trusa cu 20 de chei VAG pt toate modelele. o sa le dau gaura ca oricum voiam sa le arunc.

Modificat de Bebeee
Fara quote la postul anterior!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acolo am fost si eu. De asemeni , never.

Am gasit codul. Se cheama 525 pentru antifurtul meu.

Vinde cineva pe net set complet identic cu 200 de lei. Tot e mai ieftin decat vor ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar stai putin, ideea cu antifurturile la prezoane e ca acea cheie sa ne potriveasca de la un set la altul ... altfel ce antifurt mai e ala ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E, daca e prezon antifurt original vw exista un nr limitat de combinatii, se presupune ca hotii nu vin cu trusa plina cu acele combinatii si sa le ia la incercat in momentul faptei care se presupune ca e noaptea... Daca insa nu ai capacu de plastic peste surub sunt astia in stare sa-ti ghiceasca codu din 2-3 incercari, sa-l citeasca ziua si sa atace noaptea... Insa am senzatia ca s-au mai rarit evenimentele astea cu rotile... Acum le iau cu totul.

Relativ la firma care cere 100 lei pt un surub desfacut, e mult intradevar, insa nu stiu sa lucreze, merg pe principiul "il ard ca e la necaz si o s-o inghita", si asa si e omu la necaz inghite multe... Insa e o strategie de termen scurt al afacerii...

Eu in tinerete prestam servicii scumpe. Aveam comenzi mai multe decat puteam satisface si tineam pretu sus. Imi permiteam. Afacerea era mica. Am avut un client evreu a carui nevasta care era foarte versata mi-a spus asa: mai, e pacat de tine ca faci treaba buna dar nu stii sa lucrezi: incearca sa-ti dezvolti afacerea si sa lucrezi si pe mult dar si pe putin... Mai pe romaneste, cand esti firma mica trebuie sa fii flexibil... La vorba ei am ajuns si nu a fost rau deloc.

Modificat de traffictours
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pun aici sa nu se creada reclama, dar trusele speciale cu toate modelele de antifurturi contin 20 de chei. Deci astea sunt toate combinatiile. Cea mai ieftin e 4 sute si ceva si una mai profi e 7 sute si ceva. Dar e inuman sa incerci sa iti scoti banii pe o trusa din doua lucrari de 2 minute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intreaba la reprezentanta, da un telefon si vezi cat cer. Eu as evita gauritu, trebuie dat cu grija sa nu scape spiralu si sa zgarie janta... Se mai face cu sudura, dar la fel, trebuie f bine izolata janta... Cauta oameni de omenie si scoatele cu trusa.

Modificat de traffictours
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!