Jump to content

Demontare scaun fata


adirs
 Share

Postare recomandată

Am incercat ieri aproape jumatate de ora sa scot scaunul soferului si nu am reusit.

L-am tot plimbat pe sine fata - spate, insa mergea pina la un punct unde se bloca. Nu am reusit sa-l scot de pe sina. Nici nu am reusit sa vad daca are o siguranta ceva care il impiedica sa fie scos de pe sina.

Am mai avut un Golf 3 si cred ca am scos scaunele din fata foarte usor odata cind m-am incapatinat sa curat masina si sub scaune.

Stie cineva cum se demonteaza scaunele la masina din semnatura (Polo 9n3)?

Vreau sa fac operatia asta ca sa dau scaunul soferului cu un spray anti-scirtzait (masina e inca in garantie dar imi trebuie programare pt problema asta minora si am hotarit sa ma ajut singur :) )

Sfaturile referitoare la scoaterea scirtzaitul sunt bine venite.

ps Am cautat in manual dar nu am gasit nimic referitor la demontarea scaunelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie sa-i desfaci suruburile care sunt prinse in sina din podea si apoi iese...dar ai nevoie de o cheie speciala (un imbus din-ala nebun :) )

succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. N-am scapat de ce-mi era frica :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...

salut!nu stiu daca intreb unde trebuie.am un 9n3 si s-a rupt arcul de la maneta care rabateaza bancheta cum fac sa rezolv?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Daca citeste cinveva rog info despre cum se demonteaza bancheta spate la un polo 9N3 din 2008.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se trage în sus partea frontala a sezutului,apoi glisare spre fata,o basculezi si scoti din balamale ca sint elastice.Spatarele se deblocheaza din minerele de lîngă tetiere,se apleaca in fata,apoi tragi in sus de extremități linga balamale si glisezi lateral sa iasă din balamaua centrala,care este fixa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se trage în sus partea frontala a sezutului,apoi glisare spre fata,o basculezi si scoti din balamale ca sint elastice.Spatarele se deblocheaza din minerele de lîngă tetiere,se apleaca in fata,apoi tragi in sus de extremități linga balamale si glisezi lateral sa iasă din balamaua centrala,care este fixa.

Prima parte mi-a iesit (am reusit pana la "apoi tragi in sus de extremitati..."). De acolo nu mai stiu cum sa fac, dar este ok si asa ca vroiam doar sa largesc portbagajul care este foarte mic la VW Polo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tragi de balamalele exterioare ale spatarelor in sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Balamaua centrala la mine e prinsa si ar trebui sa o demontez, in rest ma descurc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai eu am zis ca spatarele ies din balamalele exterioare tragind in sus si se deblocheaza,apoi le tragi din balamaua centrala spre exterior,nu trebuie sa o demontezi pe aia centrala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!