Jump to content

Telecomanda Octavia 2 din 2008


ocostel30
 Share

Postare recomandată

Am gasit undeva pe youtube ceva care spunea ca nu merge...incerc sa atasez link

Cred ca asta e....

 

Modificat de nelutzul40
nu e bun link
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

no, vb de versiunea 11.... a trecut mult timp de atunci. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are nicio legatura cifra din VIN, cine ti-a bagat in cap chestia asta? 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

salut.am o mare problema.vreau sa iau o cheie blank pe 434 MHZ cu ID48 CIP.problema e ca cheie astea au mai multe coduri FCC ID 1J0 959 753 A de exemplu.cum as putea afla care FCC ID se potriveste pentru masina mea.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J .... e golf4 / Bora

ai nevoie de 1k... Golf 5

seria de sasiu 

telecomanda se face usor, immo e mai greu , trebuie scule dedicate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce an este mașina? Dacă este după 2006, Cip ul din cheie trebuie sa fie Can. După care acesta se poate modifica pt Skoda, vw, Seat, etc....in funcție de marca de mașină pe care vrei sa il scrii. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.Am o octavia 2fl 2009 venita cu chei normale.Pot pune cheie cu telecomanda?Am inteleles ca FL nu mai are modulul comfort?Daca se poate,merge adaptata cheie care se vinde pe net cu frecventa 434Mhz?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are modul de confort, doar ca a fost unit cu centrala electrica. trebuie vazut daca centrala ta stie de receptie radio. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, bogdangalic said:

Salutare.Am o octavia 2fl 2009 venita cu chei normale.Pot pune cheie cu telecomanda?Am inteleles ca FL nu mai are modulul comfort?Daca se poate,merge adaptata cheie care se vinde pe net cu frecventa 434Mhz?

Cheia trebuie sa fie compatibila cu masina ta. Nu orice cheie de VAG, cu frecventa de 434Mhz va merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Florin.Imi poti detalia putin?Cum imi dau seama de o cheie compatibila,sa nu cumpar aiurea?Mentionez ca am vcds daca e nevoie de un cod anume.Multumesc!

în urmă cu 7 ore, andrei_221 a scris:

are modul de confort, doar ca a fost unit cu centrala electrica. trebuie vazut daca centrala ta stie de receptie radio. 

Salut Andrei,cum pot afla cu vcds daca stie de receptie radio?

Modificat de vdragos
Citare absolut inutila
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice bcm stie de receptie radio. Cumpara o cheie de octavia 2009-2010 si merge. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Al Bundy!Ai idee sunt unele pe site uri dedicate pt modele in parte ,daca cumpar una dedicata pt octavia cu frecventa 434(nu sunt originale) functioneaza oare?

Modificat de vdragos
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta un sh si ii tai lama noua si pui in ea cip-ul de la a ta. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

17 hours ago, bogdangalic said:

Salut Florin.Imi poti detalia putin?Cum imi dau seama de o cheie compatibila,

Octavia 2 Fl, Golf 6,Jetta 6,etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 8/18/2019 at 5:59 PM, Al Bundy said:

BCM ul meu este 1k0 937 086 g ,cheia trebuie cautata in functie de el,sau merge orice cheie din anii 2009-2010,respectiv golf6,jetta6,etc?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Revin cu detalii si ii multumesc lui Cristi pt poza cu cheia lui pusa pe un grup,pt ca am dat comanda pe acelasi cod cu a lui,a mea fiind octombrie 2009.Cheia este de pe Aliexpress si imperecherea cu masina am facut o foarte usor si functioneaza perfect

IMG_20190917_123403.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.Va cer parerea...Dupa numai o sapt. chinezaria de cheie functioneaza doar partial,in sensul ca nu deschide/inchide usile dar deschide portbagajul.Ledul de pe telecomanda se aprinde pe orice buton apas,am sters o cu vcds ul si am invatat o iar,la fel doar deschidere porbagaj merge,in mess value cand apas pe butoane imi apare ok,deci calculatorul ar primi semnal de la ea...singura chestie ce n am incercat,o baterie noua desi imi pare ciudat sa fie de la ea din moment ce deschide portbagajul..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Încearcă cu o baterie bună. Dacă nu, alta telecomanda 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!