Jump to content

iuli00
 Share

Postare recomandată

Salut!

Detin un Audi A4 cabrio din 2004, B6 8H, 1.8T, si de curand am intampinat probleme la rabatarea soft-top-ului. Se blocheaza la jumatatea cursei, la momentul capotarii merge pana aproape de capat si ramane deschis vreo 3 degete...

La o citire cu calculatorul am gasit eroarea: 01996-Convertible Top Lock Switch(F294); Open . 008 - Implausible Signal.

Ma poate ajuta cineva, va rog? 

Atasez print screen cu eroarea

 

post-13133-0-60183600-1436521172_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai un un contact intrerupt undeva .deaia zice open.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, multam. Unde as putea gasi pe cineva, un service care sa rezolve problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal, incearca sa faci operatiunea manual, inchidere deschidere , apoi incearca din buton.Poate sa dea eroarea asta si daca este masina inclinata cand incerci sa o decapotezi sau daca o misti cand se decapoteaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot sa o rabatez manual fara probleme. Cand vreau sa o capotez la loc, o aduc, tot manual, pana la secventa de inchidere dupa care folosesc cheia aceea care se gaseste in caseta sigurantelor. Cand incerc din buton o ia razna. Se opreste aiurea si asa ramane. Masina sta perfect orizontal si pe loc. Stiu ca de la viteza de 5km/ora actiunea de decapotare/capotare se opreste. E clar ca e ceva stricat, vreun cablaj, modulul F294...imi puteti recomanda un service care poate depista si rezolva problema?

Modificat de iuli00
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Revin cu un update. Se pare ca s-a rezolvat...de la sine. Cei de la service mi-au spus ca ar fi butonul care actioneaza rabatarea, cel pe care trebuie sa tin apasat. Este posibil sa fi facut ceva condens pe acolo sau sa imi fi bagat apa cei de la spalatorie. Din fericire vad ca s-a rezolvat de la sine in sensul ca de ceva vreme merge perfect, s-o fi uscat pe acolo odata cu caldurile din vara...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!