Jump to content

masinuta....


SRV-JM

Postare recomandată

audi a6.....o "pisicuta"la 180 CP,cu un motoras de 2.5 TDI.

Momentan totul este"stock",dar urmeaza,pleoape faruri,minere chrom,imbracaminte oglinzi chrom si eventual 4 "dude" de esapament.

Modificat de cristiseven7
Link către comentariu

foarte frumoasa!!!!

sa ai parte de ea si sa o modofici cum ai chef!asteptam poze si impresii dupa fiecare modificare!

toarce ,toarce pisicuta?

mai da-ne date despre ea! catzi km cum merge(stupid avand in vedere ca e audi,nu?) si altele!!!

Link către comentariu
foarte frumoasa!!!!

sa ai parte de ea si sa o modofici cum ai chef!asteptam poze si impresii dupa fiecare modificare!

toarce ,toarce pisicuta?

mai da-ne date despre ea! catzi km cum merge(stupid avand in vedere ca e audi,nu?) si altele!!!

km sper sa se vada din poza(220.000),fabricatie 2001,4 geamuri electrice,pachet lumini,sistem PDC....

De mers?pfu,greu de descris in cuvinte.....daca nu as dori sa o vind 100000% as pune un chip pe ea.....pacat ca nu am carnet si pentru avioane!!!

Link către comentariu

Foarte curat motorul :tomato:

Intradevar o limuzina adevarata...pacat ca nu-i pui si chip ;)..dar poate te mai gandesti...si asteptam modificarile.

Link către comentariu

frumoasa masina..frumoasa cutie ... :tomato: ;) ;)

ne mai dai detalii? despre cutie... ;)

sa o stapanesti sanatos.

legat de chip..e mai greu sa inteleg.

Link către comentariu

Foarte frumoasa.

Sa o stapinesti sanatos. :tomato:

Despre chip...daca, crezi ca merita mai mult de 180 de caluti...

Eu am condus un Passat 1.9 130CP si dupa ce ma bagat de 2 ori in scaun, am zis ca este de ajuns 130-140cp.

Link către comentariu

e belea masina

sa o stapanesti sanatos si multi km inaite

sincer fratilor , nu cred ca ar mai trebui chip , la cate IEPE are ........

Link către comentariu

am spus ca daca nu ar fi de VINZARE,as fi tentat sa pun chip pe ea,dar cum vreau sa o vind......

Cutia?

Tiptronic,steptronic,unii zic asa alti asa,este foarte comoda,dureaza vreo citeva "momente" pina schimba,dar te obisnuesti.In schimb ce este intra-adevar distractiv este programul tiptronic,deci partea cu + si - cind e chiar fun :).Masina este grea , sta bine pe sosea,am observat ca ii place sa o calci in acul curbei decit sa o lasi din accelareratie,pentru gabaritul ei consumul este chiar bataie de joc 11.5/13/20 functie de cum "biciuesti" iepele si caii si minjii si mai stiu eu....dar in oras la un mers "babesc"(cum imi place mie) 11.5-12 "bea" in oras.Ca dotari,cred ca am spus in mare ce am pe ea(navi,pachet lumini,4 geamuri electrice,sistemul audio cu 8 boxe +"tub" bas/din fabrica,radiocass,cd player,xenon,spalator faruri,schiebedach,scaune cu reglaj electric),cred ca sunt destule,si pe gustul oricui.In ciuda km,nu maninca ulei(a facut cu ea vreo 3500 in tara,si cind am schimbat uleiul pe joja nivelul era aprox.maxim)...ce sa mai spun...BETON.

Este o masina pentru cunoscatori,nu am incercat-o inca la potentialul maxim,dar pot spune ca este un monstru, si recomand vreo 4-5 ani pe alte masini pina la asa una,din cauza ca la puterea ei, te "fura" si ...se pot intimpla chestii urite.Nu ma dau destept dar pina la herghelia asta am mai "calarit" si 130/140/155/163 de cai.

Momentan atit.

Multumesc.

Modificat de cristiseven7
Link către comentariu

Din cate se vede... nu :D

Nu are scris "quattro" pe grila radiatorului :P

Link către comentariu
Din cate se vede... nu :P

Nu are scris "quattro" pe grila radiatorului :P

:D

la motor scrie quattro? :D

la bora mea de la servici care e 4motion nu scrie la motor 4 motion.. :P

Modificat de Torque
Link către comentariu

La tine la Bora scrie pe schimbator 4motion... :P

Dar la Audi, in fata la grila scrie in dreapta jos "quattro" (sau in stanga jos cum te uiti la poza :D )... intelegi? :D

Uite si o poza:

Modificat de Golf TDI
Link către comentariu
  • 1 month later...

Doar 2.5 TDI Quattro are 180 cai. 2.5 tractiune fata are 163. Deci ori e quattro ori are doar 163 de cai

Link către comentariu

Da, ai dreptate. Ma gandeam ca e ca la A4 unde 2.5 TDI 180 cai e doar pe versiunea quattro.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Auzi nu am mai vazut pe nici un A6 sistemul tau audio pana acuma seamana mult cu delta de VW da totusi nu e... defapt cum se numeste?!

Link către comentariu
  • 1 month later...

Foarte fumoasa masina si foarte bine intretinuta la 220.000 km. Sa o stapanesti sanatos si la cati mai multi km fara probleme. In ceea ce priveste cip-ul pt motor, eu zic sa nu-l "strici" cred ca ti-s suficienti 180 (cred).

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!