Jump to content

Ibiza All Inclusive


Benzaru
 Share

Postare recomandată

As vrea si eu sa-mi comand un seat ibiza 1.4 all inclusive,emotion red+pachet fresc si oglinzi rabatabile electric(iau oglinzi pliabile ptr ca altfel nu sunt si incalzite).Am vorbit la alto si am inteles ca daca o comand deja voi primi ibiza 2006 cu un facelift discret si niste finisaje si materiale mai bune la interior.As vrea sa stiu si eu daca la inchidere centralizata este cheie tip briceag. Voi primi in aceasta oferta un mp3 player care banuiesc ca nu este cu fata detasabila deci este posibil sa tenteze pe unii sa sparga masina ptr el.Voi ati avut probleme cu mp3-ul din dotare sa incerce sa vi-l fure?Sau este incastrat bine in bord si nu se poate scoate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • X-Ecutor

    13

  • Benzaru

    7

  • Cristian

    6

  • fia

    5

MP3-ul nu este incastrat in bord. E un Sony X-Plod cu fata detasabila. In mod normal nu o sa ai probleme cu hotii, decat daca esti suficient de naiv sa tii fata detasabila in torpedou sau in cine stie ce loc crezi tu ca e "ascuns" in masina. Cheia la modelul 2005 nu este tip briceag, nu stiu cum e la face-lift. Oricum imi place face-lift-ul, arata foarte bine. E o masina foarte buna, o sa fii foarte multumit. Raport pret/calitate excelent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar este reusit faceliftul si asta m-a si atras sa ma opresc la ibiza.Daca este cu fata detasabila mp3-ul este ok ptr ca oricum nu las fata in masina.Am dus actele la firma de leasing sia cum astept.Am obtinut cu ceva reducere pretul de 10 130 cip la ibiza 1.4 all inclusive+emotion red+pachet fresc+oglinzi electrice,incalzite si pliabile electric.Eu zic ca este destul de bine.Plus ca acum este si ABS-ul inclus in oferta all inclusived eci nu mai platesc si ptr ala :wacko:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Metrotehnica se da MP3 player cu fata detasabila sony explod care este decent. Eu mi-am mai pus amplificator, subwoofer si niste boxe si nici acum nu simt nevoia sa-l schimb. Se aude super bine si clar.

Masina o sa o tii afara sau in garaj?

Daca o tii afara o sa fie o super atractie pt hoti un mp3 player nou nout.

Asa ca ai grija ce pui pe ea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina o voi tine afara.Dar asta care este la oferta nu este tot cu fata detasabila???Daca nu este cu fata detasabila,va fi o problema...Masina o iau de la Alto-seat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut la toata lumea.

in maxim 2 luni ma voi alatura clubului de posesori de ibiza. imi voi lua ibiza all inclusive 1,4 75 cp.

am 2 intrebari:

1. daca iau o masina din stoc, voi putea cumva pune pe ea macar alarma volumetrica si jante de aliaj?

2. referitor la sistemul audio, as vrea sa stiu exact modelul cd playerului cu mp3 sony si ce boxe sunt deja instalate, adica sunt cumva 2 boxe si 2 tweetere in boxele din fatza si cele 4 suplimentare care sunt optionale sunt pentru spate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La intrebarea 2 raspunsul e da: 2 boxe in usa jos, si 2 tweetere in dreptul oglinzilor retrovizoare.

La intrebarea 1 nu stiu raspunsul dar inclin sa cred ca nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa ma gandeam si eu ca nu se poate.

la fel si in cazul boxelor.

dar poate stie cineva modelul de mp3 player care-l au astia in oferta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta este MP3 playerul care l-am primit eu si se pune pe toate ibizele. Asta la Metrotehnica.

* Codec multiplu (redare MP3/ATRAC3)

* Redare CD-R/RW

* Tuner RDS-EON

* S-MOSFET, putere de ie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai nou: Sony GT 200 la Metrotehnica

DRIVE-S

Amplificator de putere S-MOSFET 4 x 50 W

Redare Mp3 / WMA / ATRAC3

Intrare auxiliar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am verificat acum la Metrotehnica si se pare ca acum se pune modelul care l-ai pus tu acum. Arata binisor dar scoate mai putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mult pentru prompitudine.

mai am o intrebare: de unde sa iau masina, de la porsche sau de la alti dealeri? si daca da, de ce?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-ti pot da un sfat, ca nu i-am incercat pe toti. Stiu ca se vorbeste de rau de PoRo, daru eu de la ei am luat, in leasing si am fost multumit. Singurul inconvenient, e timpul mare de asteptare 2 luni, dar asta e la toti.

Astia de la PoRo chiar mi-au facut si suprize (marunte) dar frumoase, gen 10 litri de benzina de la OMV, o sampanie, o poza inramata etc, chestii din astea mici, dar care arata un pic de profesionalism in relatia cu clientul. O fi si la altii la fel, dar eu la astia stiu :A)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am programat la un testdrive sambata la metrotehnica, cu ibiza de 1,4.

abia astept :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ X-Ecutor

O scoate el mai putin dar la nevoile mele e mai mult decat suficient.

Lipsa telecomenzii e o problema fiindca FF si REW pe disc sunt puse prost si trebuie mereu sa fii atent pe ce apesi :D .

@ Fia Cei de la Metrotehnica nu mi-au dat sampanie dar am luat alarma si covorase originale. Poza cu masina am facut eu dupa aceea... Cat despre livrari, din cate am inteles, se cam lungesc toti pana la 2-3 luni, mai ales pe Ibiza.

Bafta, Cristian si vezi ca pe la Metrotehnica e drum drept asa ca da-i talpa ca merita!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) Diferenta intre cele 2 mp3 playere este nesemnificativa. Cu o statie de vreo 3-4 milioane faci minuni cu oricare din mp3 playerele de mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: Noi sa fim sanatosi si sa ascultam muzica la mp3-urile noastre dar sa-si ia Cristi mai repede Ibiza!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am programat la un testdrive sambata la metrotehnica, cu ibiza de 1,4.

abia astept ;)

sa ne spui si noua cum se comporta ptr ca eu am comandat-o tot 1.4 16v dar n-am mers niciodata cu ea :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pot sa va zic, eu merge super, trage bine bine motorul, mai ales dupa 3000 de ture. Pe la 4000 e cel mai fericit, la 5000 esti tu in extaz :D Singurul lucru mai de rau e consumul cam sare de 10-11 in bucuresti ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prietena mea are ibiza 1.4 si nu consuma asa de mult in oras maxim 9, iar stilul de condus e un pic smuls :D

e adevarat ca dupa 2000km a inceput sa scada consumul, motorul s-a mai lasat un pic

o masina foarte fun 2 drive

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am 3800km si al naibii consum nu mai scade :D

Si nu conduc chiar smuls.... Mai ii dau si eu in goarna dar nu mereu, in general schimb in jur de 2800 ture..... Oricum este foarte fun do drive intr-adevar. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am 3800km si al naibii consum nu mai scade :D

Si nu conduc chiar smuls.... Mai ii dau si eu in goarna dar nu mereu, in general schimb in jur de 2800 ture..... Oricum este foarte fun do drive intr-adevar. :)

nu ma astept sa consume 8 in oras...dar sa nu sara de 11...altfel voi avea un soc,tinanad cont ca masina de servici,cea din semnatura,consuma 8 daca merg mai agresiv,dar asta e,daca nu sunt bani de un diesel :(
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare:

sper sa nu radeti da o pun!

All Inclusive are computer de bord?

vreau sa-mi cumpar masina si ma tenteaza f tare oferta asta. mai ales dupa ce am citit aici ca vine modelul usor "adaugit". dar as vrea sa optez pt pachetul cu climatronic jante si antifurt roti. nu cred ca o sa coste mult peste oferta lor ca tre sa scada climaticu din pret :D

dar chiar as vrea sa stiu daca are computer de bord, pt ca in specificatii nu am vazut nimic si nici la optionale.

mersi frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu are computer de bord si nici nu poti sa-l comanzi la modelul asta :tomato: .Si eu tineam mult la optiunea asta dar m-am resemnat...Jantele din aliaj si climatronic-ul sunt in pachetul fresc si costa vreo 600 de euro cu tot cu tva...face banii ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!