Jump to content

Audi A7 sportback quattro TDI


Bebeee

Postare recomandată

Daca e vorba asa, contra-ofertez si eu la schimb un Superb 2013 si mai ofer diferenta in eterne multumiri, temenele si plecaciuni :)

 

Revenind OT, faptul ca nu se da A7-le e un semn. Ala ca trebuie sa ramana la tine :) Daca era sa plece, ar fi plecat in 2 saptamani...

Link către comentariu

75NOR, n-ai inteles un lucru ! Superbul tau nu are un "R" la final :)) Pe cand polonicul meu este cu "R" la final. Asa ca am mai multe sanse :D

 

Cat despre masina..intr-adevar, ar fi pacat sa nu ajunga in posesia mea..

Link către comentariu

Cand doi se bat, al treilea castiga  :))   Da-mi pm cand vrei sa ne vedem sa facem schimbul. Pentru ca nis din acelasi oras, ti-l dau cu rezervorul full   :lol:

Modificat de EmilianPop
Link către comentariu

Pfuu, deja cam multe oferte :D Daca nu se da urmeaza roti de iarna si bare transversale..si la ski cu el  :icon_thumleft:

Link către comentariu

2 saptamani este putin pentru jucaria ta....probabil daca pe la sf de nov vei avea primele telefoane serioase te poti considera norocos ;)

 

Nu vrea sa fiu rau, insa ai nostri compatrioti, tot timpul cauta cea mai buna, cea mai dotata, cea mai ingrijita , cea mea etc etc etc.....insa totodata mega ieftina si scoasa la vanzare pentru a o face cadou altcuiva desigur

 

Succese - cat despre Golf R .... daca tot il iei, ulterior iti dau o octavia pe el :))

Link către comentariu

Nu inteleg de ce ai da o masina de o asemenea prestanta si statut pe altceva mult inferior. Sunt costurile de intretinere o problema?

Link către comentariu

Nu :-) are si Casco si tot ce ii trebuie :-) m-as mai intoarce la asa ceva peste vreo 20 ani :lol: acum la 29 vreau sa baraie si sa faca poc poc evacuarea :lol:

Link către comentariu

Cand aveam Cupra si am vazut prima data A7 am zis woooow f%£€÷=¥ awesome. Dar sunt niste masini plictisitoare per total.. arata bine, dau bine dar la Wrangler sau Cupra era tot timpul ceva de facut.

Link către comentariu

Pai ia s7 dau a7 3.0 tfsi, sa fie treaba treaba :)).

Ai fost simpatic maxim in postul 184.

Vrruuummm tuuutuutuutttuuttttuuuu sa fie!

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Muuult mai bine Golf R decat Countryman. Sau daca esti in buget, ia bomba 2.0 Turbo si anume A45AMG. :D

 

Am mers cu S3 8V (echivalent Golf 7R) cand lucram la Audi si am mers de curand pe circuit la Titi Aur cu A45AMG (fara facelift, cel de 360 CP) si este wooow. Ca sa nu vorbesc mult, este incredibil cum trage, schimba, sta pe drum, franeaza, suna, etc.

In puls, are imagine buna si finisaje ok.

 

 

 

 

 

 

Link către comentariu

Nu vreau sa depasesc un anumit buget. S7 sau 45AMG sunt departe.. s4/s5 mai gasesc dar nu ma incanta. Mai stau 2 saptamani ca daca imi cumpar anvelope de iarna o pastrez linistit inca cateva luni.

Am niste gusturi ciudate care se schimba ca vantul :-(

S3 hatch, nu-mi place. Sedan il iubesc :lol:

Cel mai bine era daca mai aveam si Cupra si Wranglerul si Priusul si asta :lol:

Sa nu mai facem OT, revin cu noutati cand o sa fie :-)

Pana una alta am schimbat mecanismul de deschidere de la usita combustibil, care era rupt.

O sa rog pa cineva sa imi faca un photoshop cu "black optick pack". Sa fac elementele cromate negre (grila, ornamente geam)

Modificat de Bebeee
Link către comentariu

da-o 50k km inapoi, scrie ca e a unei batranici care mergea cu ea doar cand isi scotea pietrele de la rinichi si sigur o s-o dai... romanilor le plac povestile astea..

Modificat de jericho
Link către comentariu

Bagi niste poze cu un garaj cu ceva calorifere in el, 50k km inapoi cum zice colegu si ai cea mai tare mokangeala de pe net.

" sa moara Stan patitu frate daca n am luat cel mai tare A7 de la a4 incoace". Astia sunt clientii de preferat.

Ps: go 4 r mk7.

Link către comentariu

Am facut revizia la reprezentata. Filtrul de polen a fost montat invers si fortat capacul sa se inchida asa.. :-) asta e nivelul de service de reprezentanta din Romania. Preturi premium dar servicii de cacao.

Link către comentariu

Pt ca la revanzare conteaza foarte mult sa ai istoric service complet + plus poti beneficia de culanta pt anumite defecte.

Modificat de Bebeee
Link către comentariu

Cum zice si Bebe...la genul asta de masina este foarte importanta culanta oferita de producator, care este conditionata de reviziile la reprezentanta.

Stiu caz de 3.0 TDI cu reparatii de 13.000 EUR cu TVA, unde o mare parte din cost a fost suportat de culanta.

Link către comentariu

Culanta se mai aplica si in cazul in care aduci anumite piese tu? Mie metrotehnica imi accepta uleiul meu, nici nu intreaba de factura sau alte acte la el. Apare in sistem revizie cu ulei MOTUL.

Link către comentariu

Frumoase jantele ! Scumpa masina si noua ca si model ... Cel putin la noi ( din ce stiu eu ) .Eu as tine-o in garaj seara !  Eu i-as pune folie pe spate fata ... nu am fost atent daca are sau nu ! In rest ... magnet de agatat ! Spor la condus sau agatat ! 

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!