Jump to content

Audi A7 sportback quattro TDI


Bebeee

Postare recomandată

Uite folosire inteligenta a masinilor. As vrea sa pot si eu sa-mi iau un Smart sau un Up! pentru oras, dar mi-e cam imposibil cu 2 copii mici. Plus ca n-as avea unde sa mai tin inca o masina. :)

Link către comentariu

Luni m-am program la revizie la VW. (schimb ulei + filtre, "doar" 1600 Lei). Trebuie sa avem carte de service completa :)

Modificat de Bebeee
Link către comentariu

Ce scoruri. La Golful meu 4, cu 1600ron o fac ca noua:)  :lol:. Bineinteles nu exista termen de comparatie, dar fiecare dupa posibilitati.

Link către comentariu

Interesanta ideea de vanzare si trecere la altceva. :D

 

Daca vrei o singura masina care sa iti satisfaca si nevoia de viteza dar sa fie ok si la drumuri lungi, asa lua ceva de genul 335i/435i Gran Coupe. Merge bine si la drum lung si in oras si pe circuit cu mici investitii.

 

Pentru o a doua masina, eu am in cap o varianta excelenta din multe puncte de vedere: Mazda MX5 2.0i 160 CP: cabrio (relaxant si fun de mers), RWD, diferential blocant in standard pe varianta de 160 CP, motor aproape central, distributie ideala a maselor, foarte usoara, foarte fiabila, interior decent (la modelul nou este chiar spre premium). Se stie ca se conduce excelent, este extrem de manevrabila, trage bine...etc.

 

Spor!

Link către comentariu

Spun doar atat: Countryman John Cooper Works :lol: mi s-a pus pata rau de tot pe jucaria asta.. nu e singura masina, mai avem in familie si altele.. Audi, BMW, Merc, sa mai astepte :lol:

Link către comentariu

Bun si JCW-ul, dar iti va fi greu sa te obisnuiesti cu interiorul si cu ergonomia unui Mini, dupa A7.

Link către comentariu

Sunt tanar :lol: nu ma prea intereseaza asa mult finisajele, ergonomia asa de mult :-)

Modificat de Bebeee
Link către comentariu

:)) tare, nu te intereseaza finisaje/ergonomie dar ai o masina care le are pe astea 2 spre maxim.

Link către comentariu

Nu ati inteles voi, el si-a dorit o masina cu motor de 3l tdi si tractiune integrala...ce sa-i faci daca s-a intamplat sa fie sub una dintre cele mai frumoase caroserii si unul dintre cele mai bune interioare? :))

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Am vrut A5 3.0, mi-am luat Prius si Wrangler.

Am vrut A7, acum vreau Mini. :-) personal o consider mult mai fun.

Pana una alta, azi facem revizia.

Link către comentariu

Un Paceman JCW nu ti se pare mai special ? Am vazut unul mai deunazi si ...e altceva, are un farmec aparte. Doar daca nu esti familist :)

Link către comentariu

Ala e, Countryman ALL4 JCW :)

De asta ziceam, l-am observat in review...chiar asa de tare am imbatranit sa nu observ ca e countryman ? O fi paceman...

 

 

Trebuie sa recunosc ca pentru mine marca mini cam toate arata more or less the same...bine comparate direct un mini cooper s pe langa un xxl il observ, insa pe acolo se si obresc cunostintele mele...

 

Link către comentariu

Asa e Mini, dar suntem off topic :D E Mini Countryman 4x4 1.6 Turbo 218 hp John Cooper Works. (jante 19, evacuare, pachet aerodinamic, etc.) Cel din review e Mini-ul mic, noua generatie cu 2.0 turbo sub capota. 

Modificat de Bebeee
Link către comentariu

Deci te-ai hotarat... am vazut-o la vanzare. Spor la vanzare ! (mie unuia mi s-ar rupe sufletul sa ma despart de asa ceva :) )

Link către comentariu

Personal nu mi se pare o "afacere" să dai tancul tău cu 28-29000 și pe Mini 30000+(asta am văz pe mobile.de)...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Două săptămâni de autovit si 2 oferte de tot râsul. Probabil lumea prefera modele bune de Galaţi cu photoshop în poza cu bordul unde e mascatu nr. de kilometrii. :lol: Până acum, pe asta nu am mai văzut-o.

 

A intrat în schema si Golful 7 R. Damn.. 

Link către comentariu

Avand in vedere ca ne cunoastem..ca-mi place masinuta ta..vin si sarbatorile (trebuie sa fiu mai bun), nu-ti cer nici o diferenta :D E bine ? :D

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!