Jump to content

Audi A7 sportback quattro TDI


Bebeee

Postare recomandată

Ba da, m-am gandit. Din pacate pt. A7 nu am gasit nimic plug and play. Milltek face o evacuare draguta dar e doar pt A6 C7 si sincer nu stiu daca se potriveste perfect. Ar fi o ideea sa iau de la ei doar finalele si tips-urile si sa fac traseul altundeva. Trebuie gandita treaba, DPF on/off, etc :D

Modificat de Bebeee
Link către comentariu

Poate e cam prea extrem pt o limuzina ca A7, dar se aude superb.

Link către comentariu

Stiu pe de rost filmuletul asta :lol: E superb dar putin prea hardcore. O teava prea goala + soft..sa nu dea prea mult fum.. 

Link către comentariu

Parca e benzinar A5-u cu evacuarea aia :))

 

Frumos A7-le tau, eleganta folia aia.

Link către comentariu
hallucinogen

Foarte tare a ieșit mașina ! Doar ceara ai făcut la exterior sau polish ?

Mi am dat seama ca nu pot tine mașina fara nici o zgârietură mai mult de 1 luna in București asta in cazul in care am si parcare in subteran asa ca ma las păgubaș :)) M am uitat la toate pozele si arată criminal formele mașinii. Este clar pe lista pentru următoarea mașina. Bafta bebe !

Modificat de hallucinogen
Link către comentariu

Multumesc! I s-a dat si un polish pt gloss, wet look.

Masina asa a avut jantele vopsite de fostul proprietar.. mi-ar placea un 20" dar anvelopele sunt noi si ar fi pacat de ele. Daca ar fi o idee putin mai joasa, ar arata mai bine :)

Link către comentariu

Am primit si suruburile mult dorite pt. numerele de inmatriculare :-)

20150608_135116.jpg

Link către comentariu

Nu.. Din ro, 15 lei. Dar nu imi plac, sunt mari :( doar dupa ce le-am montat pe masina, gaurit numar, etc mi-am dat seama ca nu prea imi plac.. :(

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

No stress, 20 de RON alta placuta de inmatriculare si apoi alte suruburi :)

 

Ohohohoh, si cum tot te-am intrebat eu ce e cu Priusul...baaamm ai iesit din tipar cu minunatia asta ! 

 

simplu: FELICITARI, sa te poarte cu bucurie !

Link către comentariu

Multumesc! Si la tine in semnatura vad ceva nou :)

Ieri seara am ajuns in Buc pt weekend.20150619_221509.jpg

Modificat de Bebeee
Link către comentariu

Aha, deci asta e noua ta masina de tocat bani!

Foarte tare!  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Multumesc!

Cateodata..imi e dor de Cupra. Mai ales cand vad ce upgrade-uri faci tu :D

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Tocmai ce m-am intors din concediu. 3800 km fara probleme. Am facut un Eurotrip, Arad - Viena - Praga - Amsterdam - Nuremberg - Arad. Austria si Ungaria, autostrazi impecabile. Cehia - praf. S-line si jante 19", iti macina pietrele de la rinichi. In Germania s-a circulat greu, plin de santiere si stau de 2 ore la Passau la intoarcere :(.. Parcarile pline de englezi si francezi negri, o mizerie incredibila.

Am respectat regulile de circulatie + 10 kmh, deci 140 kmh pe tempomat, consum 6.1, 6,2. La 140 kmh masina are fix 2000 rpm. ACC-ul face toti banii, am mers si portiuni de 100 km fara a atinge pedalele. In Germania, am mers cat s-a putut de tare, 180-200 constant. Au si ei adormitii lor in trafic, care uita sa mai schimbe banda. Ca idee la 180 kmh am aprox 2500 rpm. E prima masina pe care o am care la 180 kmh poti vorbi in soapta si nu trebuie sa cresti volumul la muzica.

Am intrat prin tara prin noul punct de frontiera de pe autostrada Arad - Szeged, 4 puncte de control deschise, am trecut repede :-) Am castigat o ora fata de vechiul drum. Singurul minus al masinii, am nevoie de update harti la navigatie :)

Link către comentariu

Foarte bun consumul! Defapt nici nu ma mira, avand in vedere ca pe drumuri de genu masina se simte cel mai bine. Nu prin oras..  :) 

 

Cum ai rezolvat cu suruburile de la numar? Si eu il am tot in suruburi si vreau sa pun ceva capace peste ele. Daca ai gasit o solutie, let me know 

 

Cat despre masina... avion, ce mai!  Desi la unii vad ca nu le plac jantele, mie mi se pare ca dau foarte bine pe masina, mai ales culoarea asta. :) 

Link către comentariu

Multumesc :) Si mie imi plac mult jantele asa, chiar am intalnit o masina aproape identica cu a mea in Viena care avea jantele argintii. A mea mi se parea mai frumoasa :D ar merge un 20" si more low..dar imi e frica de parcarile subterane, masina fiind lunga sunt sanse mari sa atinga pe jos.

Numarul din fata e prins cu suruburile aste: http://www.numerepersonalizate.ro/accesorii-fixare-numere/suruburi-fixare-numere-auto.html#.VKFkUV4AKASunt cam butucanoase, am vazut si finute, dar nu am gasit..

Link către comentariu

Nu e problema cu updateul de harti, se face, daca nu te descurci, te ajut cu placere, nu demult am facut si eu update :)

ce dimensiune ai la amvelope ? Dc te gandesti sa treci la 20 poate as fi interesat eu de gumele pe 19, 255/35 as avea nevoie.

Link către comentariu

Sincer nici nu stiu de unde trebuie inceput cu update-ul. Am citit pe net ca trebuie update MMI, update harti si cod de activare..

Anvelopele mele sunt 255/40. Dar sunt aproapre noi asa ca mai astept cu upgrade-ul.

Link către comentariu

"E prima masina pe care o am care la 180 kmh poti vorbi in soapta si nu trebuie sa cresti volumul la muzica."

 

Ce ai vrut sa zici mai exact? :))

Link către comentariu

Ca e silentioasa si la viteze mai mari :lol: my bad.

Daca comand de exemplu: http://myauto.pro/sd-card-activare-navigatie-originala-audi-pentru-sistem-mmi-3g-plus-europa-2015ce presupune activarea cu VAS-ul? "Activarea se face doar in atelier autorizat AUDI utilizand Testerul VAS si unul din SD-card-urile de navigatie pentru atelier 8R0051884AR sau 8R0060885AR (pentru Audi echipate cu 9WP - Rear Seat Entertainment), activarea dureaza aproximativ 2 ore."

Ce bine era la Toyota, cumparai card-ul SD si gata.

Modificat de Bebeee
Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!