Jump to content

Ce se verifica la ITP?


toni
 Share

Postare recomandată

Da se pare ca are o prolema cu standul in principiu ma asteptam ca fiind un service care a mai vazut 4x4 (as prefera sa nu spun numele service-ului) sa nu intampin dificultati dar se pare ca partea stanga se rotea mai repede decat dreapta si la franare intra ABS care strica testul ... macar nu e vina masinii mele doar ca nici nu pot sa fac reclamatie la RAR pentru ca eu l-am ales. Sper sa rezolve cu standul si sa nu imi mai frece masina ca mai avea un pic si imi arunca cauciucul de pe janta... Acum imi pare rau ca m-am dus acolo.... Trebuia sa intreb in alta parte .......... acum daca tot mi-a luat banii :)(

Mersi de raspuns!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

ce se verifica la ITP=spaga

am fost cu masina la ITP la niste gainari in incinta la fostul IOR 2 de pe bulevardul TH PALLADY visavi de reprezentanta OPEL GTT-bucuresti si m-am dus cu masina ok dar ok.si ce credeti ca-mi spune omul de la ITP asa mai pe la sustache ca nu se vede bine-spre deloc seria de motor la camera si ca mai trebuie sa dau ceva asa 150ron in plus ca altfel ma da la comisia mixta a rarului si-mi blocheaza masina.stiti ce am facut l-am bipbipbip in gura pe om si l-am sunat pe un cunoscut de la RAR si i-am spus istoria si m-au programat in grivita prin linia de programare telefonica a rar-ului.stiti ce era culmea ca la RAR era absolut vizibila pe camera seria motorului si se vedea chiar unde o batuse RAR-ul cind am adus masina deoarece nu era poansonata initial nici o serie.

Concluzia atentie la gainarii.

Ok , se pare ca dezinformezi lumea despre statia din IOR 2

1. nu suntem "gainari" domnu' "visavi"

2. statia a fost dotata cu camera video pe data de 23.03.2011 - se poate dovedi cu factura si se mai poate dovedi ca in momentul cand tu ai venit la ITP statia nu avea camera (intrebam la R.A.R in evidenta lor cu aparatura statiei)

3. ai auzit tu ceva de comisie mixta si de blocaje dar esti total paralel

4. sa imi spui si mie daca intradevar mai bip-bip in gura , poate ai vrut si ai uitat sau eu mai stiu ce....

5. in general cand nu sunt poansonate serii pe motor(la masinile aduse din afara) R.A.R-ul nu poansoneaza ei serii ci pur si simplu le trec in carte FARA SERIE )

6. daca tot suntem noi "gainari" si ti-am facut ce ti-am facut , de ce nu te-ai dus la o alta statie , sau toti sunt gainari ? si daca tot te-ai dus tu fuguta la o cunostinta de la R.A.R si iai explicat ce am facut noi , cum se face ca eu nu am auzit de asa ceva pina acum

7. din toate astea stii ce ma intreb eu : Unde's gainarii...........

p.s pe viitor inainte sa faci o afirmatie despre cineva , prima oara gandeste-o , apoi analizeaz-o iar intr-un final ...exprim-o

p.p.s sper ca m-am facut inteles , nu aveam de gand sa postez dar sincer m-a deranjeaza persoanele de genul tau

Modificat de florin_itp
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

mie imi expira ITP-ul peste 2saptamani....dupa cate am vazut pe e in jur de 100Ron....sper sa iasa bine :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@MasinaPoporului:Legat de faruri...le'ai pus pe cele oem sau te'ai dus cu alea cu lupa/negre?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!