Jump to content

Golf 6 - Bare transversale si cutie portbagaj


cotzzo
 Share

Postare recomandată

Sunt interesat sa achizitionez bari de portbagaj pentru un GOLF VI spre uimirea mea am intrat pe configuratorul de la THULE si mea surpriza a fost ca se opreste la GOLF 5... am cautat un cod pentru a le identifica pe cele originale si am gasit ceva insa nu sunt sigur daca este bun: 1K0071126 . 

 

Intrebarea mea este are cineva asa ceva montat pe masina? daca da ce model ? 

 

Sunt interesat sa montez pe ele o cutie de portbagaj suplimentara, pentru 4 persoane nu imi ajunge portbagajul masinii. Tinand cont ca apatamentul masinii este de 2578 mm cutia in mod normal ar trebui sa poata avea o lungime de pana al 2200.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Barele OEM de Golf 5 sunt aceleasi cu cele de Golf 6. Nu cred ca la Thule ar fi altfel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Codurile de la Thule sunt: 754002 ( kit picioare) , 1323(kit prindere) 769 sau 969 ( set bare , 7... De oțel si 9... De al)

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Multumesc RA1977 , am comandat barile! Acum o sa caut o cutie SH ca una noua nu prea isi merita banii. Rog un moderator sa inchida topic-ul.

Modificat de cotzzo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Cum nu am gasit discutii referitoare la cutii de portbagaj scriu si eu aici.

In urmatoarea luna as vrea sa iau o cutie Thule Motion 800 white sau..parca si mai frumoasa e varianta Neumann Northline Family ( white)

Pareri, sfaturi...sunt binevenite pentru ca nu am mai avut de-a face cu asa ceva. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, referitor la cutie si eu m-am lovit de acest aspect de curand pe leon, ce iti pot spune e ca la 205 cm e foarte lunga cutia pt golf cea thule , eu am avut inchiriat un thule polar numai stiu ce versiune care avea 160cm si depasea linia parbrizului cu vreo 10 cm.

Momentan am cumparat la sfatul unui coleg o cutie de la dedeman care are 140cm lungime si volum de 320 l suficient momentan pt mine si lun pret extrem de decent fata de thule.

Cel mai sigur mergi la cei care le vand si sa probezi pe masina sa vezi cum se vede.

Salutari.

8151D7AE-0B39-4B01-95B2-8E5DE35C4510.jpeg

2DD7CCE9-2E65-4FF8-A8BB-930720EE020E.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ce, asta nu vine bine? Care sunt foarte scurte si "dolofane" nu imi plac.

Screenshot_20180811-161834_Chrome.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici pot sa intervin sa imi dau si eu cu parerea in calitate de posesor  de Thule Motion 800 de 205 cm lungime pe Golf 5 si nu numai,  eu consider ca este cutia maxima care se poate monta pe caroseria Golf 5 s 6 dar si cea care face o reala diferenta de spatiu util :)  

Take a look here . 

 

Sau aici : 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar nu vine rau deloc, dar e si in functie de nevoile fiecaruia, mi se pare foarte mare si nu ai mereu nevoie sa o umpli si sa se plimbe chestii prin ea nu stiu cat de bine este iar alta chestie nu umbli mereu cu ea pe masina si spatiul de depozitare poate fi si el o problema.

In aceeasi situatie si eu 2 pers +copil 2 ani si cu exceptia drumurilor mai lungi de durata ma descursc si fara cutie.

Spor la alegere!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@gabriel88 te asigur ca nu se plimba nimic prin el cand este partial plin , are separatoare interne detasabile si curele de securizare ale bagajelor. Sau daca vrei sa optezi pentru plasa interna . 

Oricum fiecare dupa nevoile proprii se descurca cu spatiul .  Aici ramane sa decida florin in functie de necesitatile lui .  

Inca un sfat care il pot da este ca mai bine ramai cu spatiul nefolosit in portbagaj decat sa ai nevoie de spatiu si sa nu il ai ....  

PS :  Pe GTI 6 din poza de mai sus tot Motion 800 este pus sau cum e acum ca si cod Motion XL doar ca este alb glossy . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma defapt el vrea gti-ul si nevasta-sa vrea mai mult spatiu. Nu v-ati prins? omul vrea sa se aproprie cu masina ca aspect de gti-ul din pozele de mai sus.

 

Modificat de deenman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, sa iti traiasca bebelulu....in alta ordine de idei mare atentie si la ce bare folosesti ...eu am pus unele de la thule prima oara si imi lovea panoramicul in cutie (cand il deschideam ) ...stiu ..te poti abtine sa il deschizi dar eu l-am deschis din obisnuita fara sa realizez ca am cutia sus...am cumparat pana la urma barele originale de la vw si acum are cativa mm pana in panoramic (vezi pe topicul de la mine cum sta cutia ) 

Modificat de motanelul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy a deschis acest topic

Multumesc!

Eu am o "simpla" trapa...asta culiseaza înăuntrul masinii. Probabil va trebui in cazul in care atinge sa nu il folosesc pe pozitia cealalta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!