Jump to content

Camera auto mini 806 vs vico marcus 4


blordc
 Share

Postare recomandată

Sunt interesat in achizitia uneia din cele 2 camere. Pe timp de noapte filmeaza amandoua la fel insa pe timp de zi Vico ar filma mai bine. Amandoua au filtru CPL pt atenuarea reflectiilor. Una e mai mica(806) alta e mai mare. Astept sugestii. Am facut un topic si pentru alte camere aici

Ca si specificatii mini 806 specificatii aici

Ca si specificatii vico marcus 4 aici

Modificat de blordc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca posesor de 0806 iti recomand aceasta camera doar din perspectiva calitatii imaginii night/day .  In rest ca fiabilitate mi se pare mai slaba decat predecesorul ei 0805 . Am intampinat la ea toate problemele de pe forumuri.  Concluzia este ca nu a fost testata corect inainte de lansare . 

Din ce am citit urmatoarea versiune se va scoate tot pe platforma 0805 si se va renunta la noua platforma 0806 . 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Am "testat" vreo doua saptamani un Vico Marcus 4.

Dupa parerea mea (cu exceptia lui Vico Marcus 5) Vico Marcus 4 bate la popou tot ce inseamna camera auto de pe piata.

La toate capitolele (filmare de zi, de noapte, rezolutie, polarizare, etc.).

Pretul e mare rau, dar chiar merita. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are si ea un dezavantaj, e prea vizibila din exterior. Am vazut-o la un amic, cum m-am apropiat de masina mi-a sarit in ochi,cum iti sar alea de la masinile de politie.Era montata sus la oglinda,nu are unde sa puna mai discret ca vrea sa treaca stergatorul pste ea. Eu nu as puta lasa in Bucuresti de pilda camera in parbriz peste noapte,la cit costa e la fel de tentanta ca un rns aproape. si sao scoti/pui la fiecare drum e imposibil. sau sa o tii numai la durmuri lungi, e inutila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Vico Marcus 4 ar fi 2 mari dezavantaje, pretul si marimea. Tocmai de aceia inclin spre mini 806 daca o gasesc la un pret mai atractiv si fara problemele care le are momentan enumerate de unu din colegi. Ceva interesant ar fi si a118c dar asta o sa postez pe topicul celalalt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!