Jump to content

Seat Cordoba 1,4 2004 de vanzare


SEAT_LOVER
 Share

Postare recomandată

Salut,am si eu un cordoba din 2004 iunie luat in leasing pe 5 ani si as vrea sa predau leasingul,imi puteti spune cam ce suma as putea lua pe el?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai rationamentul e urmatorul:

Daca ai fii platit masina integral (CIP+TVA) conform cataloagelor masina ar fi suferit o depreciere de 20% (considerand ca masina are o vechime de 2ani).

Deci fiind o masina neachitata, teoretic ar trebui sa-ti iei inapoi cam 60-70% din valoarea insumata a avansului si a ratelor platite pana acum (considerand si rulajul care din cate imi amintesc e destul de mare in cazul masinii tale).

Fa-ti calculele si vezi cum iti convine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci daca cer 4500 de euro pe ea e bine,nu?(avand in vedere ca am pus avans 3000 de euro si am platit inca 5320 de euro pana acum).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cate rate lunare mai sunt de achitat? Care e cuantumul ratei si a valorii reziduale?

Deci se pare ca te-ai gandit cam pe unde ti-am spus eu...

De ce vrei sa cedezi contractul? Vrei sa-ti iei altceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cate rate lunare mai sunt de achitat? Care e cuantumul ratei si a valorii reziduale?

Deci se pare ca te-ai gandit cam pe unde ti-am spus eu...

De ce vrei sa cedezi contractul? Vrei sa-ti iei altceva?

mai sunt 3 ani de achitat,valoare reziduala 0 iar ratele lunare sunt de 280 de euro tva si casco incluse.

Da,tocmai mi-am comandat un Hyundai Tucson si nu imi pot permite sa tin doua contrracte de leasing!In rest am fost multumit de cordoba dar pentru romania un SUV e mult mai bun avand in vedere starea drumurilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!