Jump to content

Audi A5 2012


Dan Treisprezece

Postare recomandată

Dan Treisprezece

Cred ca se vede ca nu e OEM grila aceea...ma gandeam ca sare de 1500 ron, deci ma asteptam la cat ai spus acolo..

Fiecare cu damblaua lui  :tuktuk:

Link către comentariu

Grila ta arata oricum foarte bine acum. Mie personal nu imi plac proportiile unei masini (orice model) cand placuta de inmatriculare e montata prea jos pe spoiler. Arata ciudat..

Link către comentariu
Dan Treisprezece

Multumesc :) oricum nu vreau sa fac investitia asta momentan, insa voiam sa imi fac o idee cam cat costa, nimic mai mult

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dan Treisprezece

Cineva care si-a pus bass pe al sau Audi? Ma refer la modelele cu MMI

Link către comentariu

de efect grila fagure! :D  arata super.

Link către comentariu
Dan Treisprezece

Multumesc ! O doream de ceva timp. Tin sa ii multumesc si lui Al Bundy pentru montaj, au fost ceva batai de cap :)

Link către comentariu
Dan Treisprezece

Imi doresc o fusta sau cum se numeste, nu sunt sigur, partea de jos de la bara cu fagure iar tipsurile sa ramane la fel pe stanga. Insa nu sunt sigur de un anume cod si nici daca se potriveste, am inteles ca nu. Multumesc.

De oglinzi ce parere aveti?

Sunt de efect sau sunt exagerate? Mentionez ca le-am colantat, 500 ron pe o pereche de capace mi s-a parut exagerat si nu eram sigur daca-mi plac. Initial am vrut sa le dau jos dupa 5 minute, insa au inceput sa-mi placa  :icon_confused:

Modificat de Dan Treisprezece
Link către comentariu

Nu prea ne dam seama din poza de oglinzi.. Cele originale sunt aluminiu satinat parca, nu doar vopsite argintiu.

Asta iti trebuie. (S-line rear valance) + grill insert. Nu stiu daca se potriveste pe bara stock.

Link către comentariu
Dan Treisprezece

Tocmai, nu prea stiu unde sa ma interesez de aspectul asta exact. De schimbat bara spate, cu siguranta nu o voi schimba momentan..

Tu Bebe, voi ce i-ati mai face? In afara de jante, stiu  :mop:

Oglinzile erau in culoarea masinii, negru simplu, nimic special..

Modificat de Dan Treisprezece
Link către comentariu

Verifici part no. la bara ta vs cea de S-line. La A4 stiu sigur ca bara de S-line difera de cea stock si nu merge difuzorul.

 

De ce se vede alb in spatele numarului? Vopseste acea traversa daca e. Strica tot efectul grilei.

 

Pentru modificari, n-ar strica un plafon negru care sa mearga si cu aspectul exterior de all-black. Da o nota in plus de eleganta combinat cu scaunele de piele. Trebuie insa luate multe piese mici pe langa stalpi, plafon, parasolare. Ideal din dezmembrari tot pachetul.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Poti sa pui cateva imagini cu oglinzile colantate? Si eu vreau sa le colantez si sunt curios cum se muleaza folia. Daca poti sa ne spui si niste informatii despre folie. 

 

PS: Grila arata superb! :) 

Link către comentariu

Pt Bogdan: se pot colanta relativ usor oglinzile. Recomand in Aradul Nou, incinta Dacia Service.

 

Nu se potriveste partea de jos de S-line pe bara stock, trebuie alta bara cu totul..

Link către comentariu
Dan Treisprezece

Multumesc pentru info..pacat ca nu se potriveste  :mellow:

Am sa vopsesc traversa , insa pana data viitoare cand o sa fie data bara jos o sa mai treaca putin timp..

E buna ideea cu interiorul, insa sunt multe batai de cap :)

Am facut poze la oglinzi Bogdan, nu am idee ce tip de colant e. Am si o poza cu grila inainte de a fi colantata rama

post-99708-0-76301400-1437562991_thumb.j

post-99708-0-76244600-1437562992_thumb.j

post-99708-0-99926300-1437562992_thumb.j

post-99708-0-60640300-1437562993_thumb.j

post-99708-0-32906700-1437562992_thumb.j

Link către comentariu
Dan Treisprezece

Da, insa nu originala. Am gasit-o undeva in Arad, la reprezentanta nici nu m-am interesat cat este una pentru ca banuiesc ce scor cereau.

Grila e de calitate buna, totusi ii lipsesc doua clipsuri in partea de jos. Gaurile de sus pentru clipsuri de asemenea au trebuit sa fie taiate si largite ca sa se potriveasca.

Am cautat o grila fara senzori de parcare in primul rand si fara semnul de RS5, pentru ca imi displace atat timp cat masina sta pe loc fara de un RS5. Nu stiu cum era prins semnul de rs5, banuiesc ca tot in clipsuri, dar oricum nu ma interesa

Modificat de Dan Treisprezece
Link către comentariu

Intradevar este foarte scumpa grila RS originala , ca de altfel toate piesele originale RS.

Acum masina are un plus de agresivitate [emoji6]

Link către comentariu
Dan Treisprezece

Asta si urmaream ! Sunt multumit momentan de "modificarile" aduse, sunt constient ca jante pe 18 ar schimba-o total, sa vedem daca o sa urmeaza candva si ele.

Link către comentariu

De acord cu Bebee. Arata bine oglinzile, la voi cei cu 4 cerculete e mai usor pentru ca oglinda e formata din mai multe bucati. La mine e o singura bucata si ar trebui o minunte sa poata colanta dintr-o singura bucata, fara taieturi si imbinari inestetice :D 

 

Am gasit la 109 euro doua bucati....... http://www.orange-tuning.de/shop/dectane-passat-mirror-covers-matt-optics-p-171373.html?language=en


La banii aia imi cumpar doua oglinzi de B7 (facelift) si arata mult mai bine 

Link către comentariu
Dan Treisprezece

Asa si aici Bogdane. Am spus ca mai bine le bag colant  :D

19" sunt exagerate pentru mine si pentru buget. 18 poate, dar in viitor. Momentan nu ma deranjeaza cum arata asa

Link către comentariu

Arata foarte bine si asa, Sa stii ca eu locuiesc in Arad, un oras in care drumurile sunt relativ bune. Am cumparat Passat-ul cu jante de tabla pe 16, era o placere sa ma plimb cu masina. Acum am 225/40/18 si e un chin atat mecanic (pt masina) cat si psihologic (pt mine) sa stiu ca masina este sesizabil mai putin - legata -, nu mai este la fel de silentioasa, nu bate dar aud cum scartaie ceva la directie cand trec peste denivelari usoare si am geamul deschis, etc.

 

Confortul este cam tot acolo, dar atentia sporita, nervii si stresul cand sunt gropi sau pur si simplu cand opresc la unele semafoare in dreptul carora drumul este plin de denivelari sau -trepte- (acele crapaturi in asfalt) si toata masina trepideaza ca dracu oricat de incet as merge... nu stiu daca merita. Am inceput sa ma uit la 235/45 R17 si daca reusesc sa fac un schimb la o vulcanizare..nu imi trebuie nici diferenta de bani, nimic. Si am avut 4 ani 225/45/17 pe un Opel Astra H Caravan, deci sunt obisnuit sa merg atent atat la drum cat si la parcari... dar nu stiu cum sunt la voi drumurile, de aceea am zis ca sunt de acord cu Bebe. 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!